Kibeszélő Céh Csatatér

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Kérünk titeket, hogy a visszajelzéseiteket, észrevételeiteket itt tegyétek meg, amelyeket természetesen megvizsgálunk. Ezeket a visszajelzéseket 2 héten keresztül gyűjtjük (2019. június 3-ig). A visszajelzéseket beépítjük a koncepcióba és 2019. június 10-ig megosztjuk veletek a változásokat. Továbbá 2019. május 22-én 17:30 órakkor egy élő "Kérdezz Felelek" eseményt is tartunk a Facebookon és az Instagramon.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser26789

Guest
Sziasztok!

Köszi az infót!

Egy dekát nem használtam eddig, így a 95%-ot erősítem. Oka, az általatok helyesen leírt nehezen átlátható, bonyolult, kevesek számára ismert szabályok és komplexitás. Hajlamos vagyok egyetérteni az előttem szólóval, Zsebével.
Ha nagyobb teret szeretnétek adni a céhek közötti - egyszerűbb és élvezhetőbb - csatáknak, újításoknak és facilitásoknak, akkor szerintem sem jó koncepció egy meglévőt kibővíteni. Mondom ezt egyelőre pontos információ hiányában persze. Biztos jobban tudjátok, hogy mik az okok, de én csak a saját és céhemben tapasztalt kérdéseket és ötleteket képviselem.

MÁS!

Amiket viszont nagyon várnék, vágynánk rá négy év hűséges rajongótokként.
  • 1. Forge pontok vásárlása, nem csak tíz darabig. Ne csukódjon be az ablak tíz pont felhasználása után, ne 3000 kattintás kelljen 3000 pont berakásához; és ezek további lehetséges alternatívái.
  • 2. Sok esetben szükséges lenne alapanyag bónuszt is bevezetni a magasabb korokban. Egy idő után csak a forge termelésre megy rá az ember, ám ez 'csak' pénz bónusszal jár együtt. pl. tudás szentélye elviselne alapanyag bónuszt is. Megoldás: némely épület alapanyag bónuszt adjon.
  • 3. Expedícióra ráférne egy vérfrissítés. 4. szintet végig tudja játszani mindenki, termék és némi gyémánt invesztálásával, ez már nem kihívás. Viszont sokunkat az unalom kerülget, és kényszerből csináljuk végig. Ötletek:
  1. Kevés az ereklyékből származó használható ajándék. Kevesebb, de biztosabb jutalom?
  2. Negyedik szinten főleg értelmetlen nap isten kapuja és térkép részletek tömkelege
  3. Ha már valaki eljut az utolsó körig, akkor legyen garantált nyeremény.
  • 4. Fogadóra is ráférne egy ráncfelvarrás, ugyanakkor még mindig hasznos, főleg támadást segítő bónuszok alkalmával.
  • 5. Vikingek lehetne egy hajszálnyival egyszerűbb, és egyből megnőne az aktivitás.
Ha, már ennyi ideje játszom, akkor tudhatjátok, hogy nagyon sok jó dolog miatt vagyok még mindig itt és építem városom. Köszönöm nektek!
 

DeletedUser26788

Guest
Sziasztok!
Zsebe hozzászólásával egyetértek és kiegészíteném egy kérdéssel: a mostani GvG a visszaélések melegágya. A saját szektor vég nélküli ütögetése gyakorlatilag végtelen mennyiségű pontszám felhalmozását segíti elő és nevetségessé teszi a ranglistát. Ha marad is a GvG, ezt meg kéne szüntetni és az így szerzett pontokat ha lehet, visszafejteni és törölni. Erre lesz megoldás? Mert a jelenlegi GvG legfőképp, s elsősorban a Minden Kor térképe erre "jó".

Mindamellett köszönöm más játékos társaim nevében is az erőfeszítést, amit e téren megtett már és még meg fog tenni a fejlesztő csapat. Ha lesz több részlet is erről, akkor szívesen hozzászólok majd.
 

DeletedUser25052

Guest
Sziasztok! Én, és rajtam kívül sokan dolgoznak este 8- kor,és mint tudjuk a Gvg akkor izzik igazàn. Ha esetleg a foglalt szektor nem 20:00- kor lehetne ujra tàmadni, hanem pl 24- Óra mulva, nagyobb aktivitàst hozna szerintem, mert aki éjfélig dolgozik, visz 1-2 szekit,annak esélye sincs megvédeni, mert 20:00-kor ledaràljàk!(ezért is esett vissza sokaknàl a gvg
 

Zsebe

Tag
Sziasztok!
Zsebe hozzászólásával egyetértek és kiegészíteném egy kérdéssel: a mostani GvG a visszaélések melegágya. A saját szektor vég nélküli ütögetése gyakorlatilag végtelen mennyiségű pontszám felhalmozását segíti elő és nevetségessé teszi a ranglistát. Ha marad is a GvG, ezt meg kéne szüntetni és az így szerzett pontokat ha lehet, visszafejteni és törölni. Erre lesz megoldás? Mert a jelenlegi GvG legfőképp, s elsősorban a Minden Kor térképe erre "jó".

Mindamellett köszönöm más játékos társaim nevében is az erőfeszítést, amit e téren megtett már és még meg fog tenni a fejlesztő csapat. Ha lesz több részlet is erről, akkor szívesen hozzászólok majd.
Tökéletes meglátás! Többek között erre utaltam, amikor azt írtam, hogy igazságtalan.
 

DeletedUser25848

Guest
"A megszerzett tartomány zárlat alatt lesz, hogy az új tulajdonos győzelmi pontokat gyűjthessen és hogy eldöntse, szeretne-e tartományi épületeket építeni."
"Ne felejtsétek el, hogy a Céh által megszerzett tartományt nem lehetséges teljesen, közvetlenül megvédeni. Vagyis: a legjobb védekezés a támadás! Hozzátok elő a legütősebb csatakiáltásaitpokat! Amit tenni tudtok, hogy megvédjétek magatokat az az hogy előbb támadtok meg egy támadó céh tartományát, még mielőtt nekik lehetőségük lenne rá megtámadni a tiéteket. Vagyis ebben az esetben - ha az ellenfél elveszíti minden tartományát - az előremenetelét is elveszíti, amit a te tartományod irányába tett."
A két idézet nem mond ellent egymásnak???
 

DeletedUser25029

Guest
Azért az szánalmas, hogy a jelenlegi GvG-t nem tudják mobilra megoldani, mert az ugyanolyan "élmény" elérése technikailag nem lehetséges....így is lehet magyarázni, hogy már az - állításuk szerint- 5% -os játékosállományt sem képes kiszolgálni a "technika", mi lenne, ha még a mobilosok is rászabadulnának...Mindegy, ahogy előttem is írták, amúgy sem való semmire a GvG.

Az ötlet jó, de az ördög mindig a részletekben van. Jó lenne, ha hasonlóan működne, mint a CE, tehát nem fix időpontban kalkulálna újra a szerver és aki akkor éppen nincs jelen vagy nem tud csapatot kiállítani, az hátrányba kerül. CE-ben az a jó, hogy amikor van egy kis időd, haladsz egy keveset és kész, nem vagy kötve senkihez és semmihez. Mindenképpen kell, hogy a játékos a céhes küzdelemben való részvételért saját maga által felhasználható jutalmat is kapjon és az érezhető legyen...1-2 FP nem éppen motiváló.
 

DeletedUser25848

Guest
GVG-vel kapcsolatban. Azt írjátok, nem lenne több gvg harcos a térképek növelésével. DE lenne.
Én pl. mennék gvg-ben, de baráti céheket nem támadhatok. Másik lehetőség, hogy ellenséges TOP céhet támadunk, (akik elvették korábban a nehezen megszerzett szektorainkat erőfölényüket kihasználva). Működött is egy ideig a dolog, sikeresen legyengítettük a kincstárukat az adott korban, de a végén más céh szerezte meg a szektorokat. A térképek bővítésével, de a kincstárköltségek megtartásával a kisebb céheknek is lenne esélyük szektorokat szerezni és azokat megtartani. Jelenleg azért is kevés a gvg harcos, mert jóval több katonát igényel, mint a szomszédok támadása és kifosztása. Ebből a szempontból a tervezett hadizsákmány ösztönző lehet.
Összefoglalva: Ha megmarad a gvg, fontoljátok meg a fejlesztését / bővítését.
 

DeletedUser24512

Guest
Nagyon jó ötletnek tartom, így leírva.
A régi GVG rendszert szerintem törölni kéne teljesen, ahogy azt mindenki leírta már elöttem.
Az új rendszerhez nehéz egyelőre javasolni bármit is, mert ahhoz előbb ki kellene próbálni.
 

DeletedUser26275

Guest
Sziasztok!

Egy olyan vázlatot terjesztenék elő, amelynek részletei már megvannak a játékban, csupán a keretet kellene lekódolni. Maga a rendszer eléggé összetett, de véleményem szerint a játékosok számára áttekinthető, s a részek ismerete miatt gyorsan megérthető.

Tehát: Egy lovagi torna mintájára kellene megszervezni a dolgot. Azaz lenne egy nap, amikor mindenki eldönthetné, hogy benevez-e a céhe színeiben. A nevezés alatt azt értem, hogy egyrészt delegál egy "tartalék" csapatot a megcélzott korból, másrészt befizeti a nevezési díjat, termékekben, ahogy eddig is. A nevezési díj a megcélzott virtuális szektorok száma szerint kerülne kirovásra. Vagyis a nevezéskor el kellene dönteni, hogy hány szektort akar "elfoglalni". Mondjuk 1-10-ig lehet választani. A nevezési időszak végén a gép az azonos számú szektorokra pályázók közül véletlenszerúen összesorsolja a játékosokat, adott számú ellenfelet jelöl ki számukra. Ezután a játékosok kapnak 5 napot, hogy egyeztetett időpontban, élőben lejátsszák egymás ellen a meccset az adott kor egységeivel. Ha nem sikerül nekik, akkor utolsó nap az MI játssza le a meccset a "tartalék" csapatokkal. Ezután az összegzés a megnyert csaták alapján történne. Vagyis annyi "szektort" nyer, ahány győzelmet aratott. Célszerűen a nevezéskor megadott szektorszám és az ellenfelek számának egyezése esetén. A végén a céhek az eseményre benevezett tagjaik által elért eredmény alapján kapnának pontokat. Koronként is lehetne díjazni, illetve összevontan is. Hogy a kezdők számára is érdekes legyen két kategóriában kellene meghirdetni. Alapegységekkel, bónuszok nélkül, illetve full extrásan, mindenféle bónuszokkal ellátott egységekkel. Az élőben vívott csaták igazi élményt nyújtanának, mondjuk egyperces gondolkodási idővel egy körben egy játékosnak. Emellett egyéni tabellát is lehetne készíteni a pvp tornyok mintájára, ahol a játékosok által elért győzelmeket tartanák számon. Az esemény egy hétig tartana, s aztán lehetne ismételni.


In English:

Hi,
my scatch is an event, which partially is given in recent game, so not required totally new components. Well, it is rather difficult for coding, but for players, i think it will be understable.

My counsel is a joust, a knight torunament. One day for calling, when players decide. If they want to join, they must select a "reserve battalion" from the wanted era, pay a tribute in goods for calling, and select a wanted "virtual sectors" - e.g. 1-10. (Tribute should be setting ater wanted sectors.) After calling time the server draws opponents. Players should have 5 days for agreement, if they succeed they play their game live in an agreed time. If they don't succeed, the AI will play their game on the sixth day with "reserve battalion". The summary of the result would count based on wins. The players get 1 "sector" per their win. (If opponents' number is equal with wanted "sectors" the counting is simple.) In the end the groups get a prize after their fellow's result. It would list by eras and globally too. It would be interesting for novices if would be kategorized "base" and "full extra". "Base" means, that units without bonuses, while "full extra" means units with bonuses. I think the live combats would be the most excited improvements - like chess plays e. g. 1 minute thinking time/player/round. May create tabel, it would keep count of the players' results. This is a plan/scatch of a repeatable weekly event.
 

DeletedUser25848

Guest
Sziasztok!

Köszi az infót!

Egy dekát nem használtam eddig, így a 95%-ot erősítem. Oka, az általatok helyesen leírt nehezen átlátható, bonyolult, kevesek számára ismert szabályok és komplexitás. Hajlamos vagyok egyetérteni az előttem szólóval, Zsebével.
Ha nagyobb teret szeretnétek adni a céhek közötti - egyszerűbb és élvezhetőbb - csatáknak, újításoknak és facilitásoknak, akkor szerintem sem jó koncepció egy meglévőt kibővíteni. Mondom ezt egyelőre pontos információ hiányában persze. Biztos jobban tudjátok, hogy mik az okok, de én csak a saját és céhemben tapasztalt kérdéseket és ötleteket képviselem.

MÁS!

Amiket viszont nagyon várnék, vágynánk rá négy év hűséges rajongótokként.
  • 1. Forge pontok vásárlása, nem csak tíz darabig. Ne csukódjon be az ablak tíz pont felhasználása után, ne 3000 kattintás kelljen 3000 pont berakásához; és ezek további lehetséges alternatívái.
  • 2. Sok esetben szükséges lenne alapanyag bónuszt is bevezetni a magasabb korokban. Egy idő után csak a forge termelésre megy rá az ember, ám ez 'csak' pénz bónusszal jár együtt. pl. tudás szentélye elviselne alapanyag bónuszt is. Megoldás: némely épület alapanyag bónuszt adjon.
  • 3. Expedícióra ráférne egy vérfrissítés. 4. szintet végig tudja játszani mindenki, termék és némi gyémánt invesztálásával, ez már nem kihívás. Viszont sokunkat az unalom kerülget, és kényszerből csináljuk végig. Ötletek:
  1. Kevés az ereklyékből származó használható ajándék. Kevesebb, de biztosabb jutalom?
  2. Negyedik szinten főleg értelmetlen nap isten kapuja és térkép részletek tömkelege
  3. Ha már valaki eljut az utolsó körig, akkor legyen garantált nyeremény.
  • 4. Fogadóra is ráférne egy ráncfelvarrás, ugyanakkor még mindig hasznos, főleg támadást segítő bónuszok alkalmával.
  • 5. Vikingek lehetne egy hajszálnyival egyszerűbb, és egyből megnőne az aktivitás.
Ha, már ennyi ideje játszom, akkor tudhatjátok, hogy nagyon sok jó dolog miatt vagyok még mindig itt és építem városom. Köszönöm nektek!
Szerintem a gvg sokkal egyszerűbb, mint a tervezett új játékelem. De simán megfér a kettő egymás mellett.
A MÁS alatti dolgokkal egyetértek, bár az alapanyag bónusszal nem nagyon tudnék mit kezdeni :)
 

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
"A megszerzett tartomány zárlat alatt lesz, hogy az új tulajdonos győzelmi pontokat gyűjthessen és hogy eldöntse, szeretne-e tartományi épületeket építeni."
"Ne felejtsétek el, hogy a Céh által megszerzett tartományt nem lehetséges teljesen, közvetlenül megvédeni. Vagyis: a legjobb védekezés a támadás! Hozzátok elő a legütősebb csatakiáltásaitpokat! Amit tenni tudtok, hogy megvédjétek magatokat az az hogy előbb támadtok meg egy támadó céh tartományát, még mielőtt nekik lehetőségük lenne rá megtámadni a tiéteket. Vagyis ebben az esetben - ha az ellenfél elveszíti minden tartományát - az előremenetelét is elveszíti, amit a te tartományod irányába tett."
A két idézet nem mond ellent egymásnak???
A tartomány csak pár órán keresztül lesz zárlat alatt.
 

DeletedUser25456

Guest
Tetszik az új játékelem, szépen kidolgozottnak tűnik. Viszont ha a GvG megszűnik, akkor teljesen átformálódik a ranglista, teljesen más céhek kerülnek majd előnybe. Ami viszont nem tetszik, hogy teljesen a céhexpedíció mintájára működik, csak a térkép más. Persze aki szerette az expedíciót, annak ez is bejön, vagy talán inkább ezt fogja csinálni.
A legjobban az zavar, hogy az expedícióhoz hasonlóan ha letelik egy ciklus, akkor mindent elölről kell kezdeni. Kicsit jobb lenne egyetlen végtelen ciklusban gondolkozni, ahol a megszerzett dolgok nem vesznek el. Másik céh elveheti, de nem kellene mindent nulláról kezdeni.
A játékidő is sokkal több lesz, ami szerintem nem szerencsés, ezt sokan nem fogják bevállalni. Az automatikus csata sokat segít, de nem mindig használható. Jó lenne, ha lehetne paraméterezni, így pl taktikát lehetne állítani, ami esetleg előnyösebb lehet. A következő beállítások lehetnének mondjuk egységtípusokra:
- menekülő taktika, kerüli a kontaktot, biztonságra játszik (persze ha úgy adódik, hogy a lehetséges biztonságot kihasználta, akkor onnan támad, ha tud)
- egy csapatban marad a többiekkel a tűzerő növelése érdekében
- szétszóródik, hogy nehezebb legyen az összes egységet kiütni
- kihasználja a rejtőzködést/támadási bónuszt/ védélmi bónuszt a terepen, csak ezután támad. A támadás másodlagos fontosságú.
- elsődleges célpont egység, amit támadni kell. Pl robbantó egységeknél a rejtőzködő egységet, repülő egységeknél tüzérséget, vagy éppen a tüzérséget egyáltalán nem támadja stb.
- a sérülés mértékétől függően menekülő taktika.
- kijelölt saját egység megvédése azáltal, hogy a többi egység a rá támadó egységeket támadja, de csak azokat

Ennyi lenne így kezdésnek, de szerintem még nagyon sok opciót elbírna és később is lehetne fejleszteni.
 

erika5503

Aktív tag
Azért az szánalmas, hogy a jelenlegi GvG-t nem tudják mobilra megoldani, mert az ugyanolyan "élmény" elérése technikailag nem lehetséges....így is lehet magyarázni, hogy már az - állításuk szerint- 5% -os játékosállományt sem képes kiszolgálni a "technika", mi lenne, ha még a mobilosok is rászabadulnának...Mindegy, ahogy előttem is írták, amúgy sem való semmire a GvG.

Az ötlet jó, de az ördög mindig a részletekben van. Jó lenne, ha hasonlóan működne, mint a CE, tehát nem fix időpontban kalkulálna újra a szerver és aki akkor éppen nincs jelen vagy nem tud csapatot kiállítani, az hátrányba kerül. CE-ben az a jó, hogy amikor van egy kis időd, haladsz egy keveset és kész, nem vagy kötve senkihez és semmihez. Mindenképpen kell, hogy a játékos a céhes küzdelemben való részvételért saját maga által felhasználható jutalmat is kapjon és az érezhető legyen...1-2 FP nem éppen motiváló.

Egyett értek 26.Allplan játékossal


Tényleg jó lenne ha minden megjelenne a mobilon is és egyszerre az asztali gépek felhasználóival.
Bétán is az event csak a végén jelenik meg a mobilon....mikor már vége az eventnek szinte .
Ülnek ott okos emberek, fejlesztők akiket azért tartjátok, hogy a játék élvezetes és több felhasználója legyen, de ezt nem látom most fontosnak tőletek---ez jön le.
 

DeletedUser25978

Guest
Ennek a mostani GVG-nek sajnos nem sok értelme van. A nagy céhek felosztották egymás között a szekiket az elején később meg nehéz már beszállni. Vagy ha valakinek sok szektora van akkor annak nehéz megvédeni a mostani támadó és védő értékek mellett vadkacsavadászat csak az egész. Pl tegyük fel engem felbosszant valaki mert folyamatosan fosztogat vagy leninjázza a Fp pontokat a nevikben és nem hallgat a szóra hogy nem kellene rángatni az oroszlán bajuszát akkor minden további nélkül meg tudom tenni hogy a gvg-ben egy este alatt szétcsapom a szektorait olyan 100 anyag ráforditással elég nagy kárt tud tenni 1 ember is egy este alatt. És nem a céh bűnös azért ha valaki agyatlan. neki max 100 anyag ráfordítás de a vissza szerzés az viszont több 10000 anyag a nagy céhnek . Igaz a nagy céhnek sok embere van aki tud termelni anyagot de nincs összhangba a szektorok anyag igénye megtermelt napi mennyiséggel. Az is elég béna a játékban hogy jövő kor fellett kb semmi értelme nincs a megtermelt anyagnak a kincstárba ( bárka, obszi, Atominium ) mért nem lehet beállítani ki melyik korba szeretne termelni az ilyen nevikkel vagy mért nem lehet a meglevő terméket átváltani az erre céhszinten jogosult embernek pl. Valami megoldást kellene találni a védelemre is mert a legdurvább védelem is talán a főhadikon 100% még ezzel ellentétbe már elég elterjedt a 200-300% támadó és védő bonusz. kb 5-10 perc alatt foglalok el egy jövés szektort egyedül. vagy esetleg a kocsma mintájár lehetne védelmet venni ne tudjanak megtámadni. Azt is egy hátrány hogy pl a belső szektorok védetettek a külső partra szálló szekiken keresztül tud csak oda eljutni az ember. Valami más megoldás lehet jobb lenne. Azt nem tudom mi de sokszor tapasztalom hogy egy nagy céh elfoglal egy frankó belső szektoros helyet mnt-t köt a körülötte levőkkel és ki se lehet onnan robbantani mert ahhoz hadba kell állni neki másik 2-3 céhvel hogy eljusson oda.
Ha pl valaki elfoglalja a nagy céh szektorait esetleg lehetne olyan opció hogy van neki 24-48 óra hogy vissza foglalja ugyan azért az anyag költségért amiért bukta vagy aki elakarja foglalni neki is annyiba kerüljön egy ostrom mint amennyibe a vissza foglalása kerülne.
Sokan csak azért szoktak "gvg"-ni hogy pontot szerezzenek mint amit már írtak, belső szektort feloldja minden korban elötte feltölti és újra elfoglalja kap érte egy csomó pontot és mondhatni semmibe nem kerül neki mert több millio medál van mindenkinek akinek van 80 szint feletti Bárka
Valami teljesen új kellene de arra nincs ötletem hogy mi
 

Zsebe

Tag
Ennek a mostani GVG-nek sajnos nem sok értelme van. A nagy céhek felosztották egymás között a szekiket az elején később meg nehéz már beszállni. Vagy ha valakinek sok szektora van akkor annak nehéz megvédeni a mostani támadó és védő értékek mellett vadkacsavadászat csak az egész. Pl tegyük fel engem felbosszant valaki mert folyamatosan fosztogat vagy leninjázza a Fp pontokat a nevikben és nem hallgat a szóra hogy nem kellene rángatni az oroszlán bajuszát akkor minden további nélkül meg tudom tenni hogy a gvg-ben egy este alatt szétcsapom a szektorait olyan 100 anyag ráforditással elég nagy kárt tud tenni 1 ember is egy este alatt. És nem a céh bűnös azért ha valaki agyatlan. neki max 100 anyag ráfordítás de a vissza szerzés az viszont több 10000 anyag a nagy céhnek . Igaz a nagy céhnek sok embere van aki tud termelni anyagot de nincs összhangba a szektorok anyag igénye megtermelt napi mennyiséggel. Az is elég béna a játékban hogy jövő kor fellett kb semmi értelme nincs a megtermelt anyagnak a kincstárba ( bárka, obszi, Atominium ) mért nem lehet beállítani ki melyik korba szeretne termelni az ilyen nevikkel vagy mért nem lehet a meglevő terméket átváltani az erre céhszinten jogosult embernek pl. Valami megoldást kellene találni a védelemre is mert a legdurvább védelem is talán a főhadikon 100% még ezzel ellentétbe már elég elterjedt a 200-300% támadó és védő bonusz. kb 5-10 perc alatt foglalok el egy jövés szektort egyedül. vagy esetleg a kocsma mintájár lehetne védelmet venni ne tudjanak megtámadni. Azt is egy hátrány hogy pl a belső szektorok védetettek a külső partra szálló szekiken keresztül tud csak oda eljutni az ember. Valami más megoldás lehet jobb lenne. Azt nem tudom mi de sokszor tapasztalom hogy egy nagy céh elfoglal egy frankó belső szektoros helyet mnt-t köt a körülötte levőkkel és ki se lehet onnan robbantani mert ahhoz hadba kell állni neki másik 2-3 céhvel hogy eljusson oda.
Ha pl valaki elfoglalja a nagy céh szektorait esetleg lehetne olyan opció hogy van neki 24-48 óra hogy vissza foglalja ugyan azért az anyag költségért amiért bukta vagy aki elakarja foglalni neki is annyiba kerüljön egy ostrom mint amennyibe a vissza foglalása kerülne.
Sokan csak azért szoktak "gvg"-ni hogy pontot szerezzenek mint amit már írtak, belső szektort feloldja minden korban elötte feltölti és újra elfoglalja kap érte egy csomó pontot és mondhatni semmibe nem kerül neki mert több millio medál van mindenkinek akinek van 80 szint feletti Bárka
Valami teljesen új kellene de arra nincs ötletem hogy mi
Újabb tökéletes hozzászólás! Számtalanszor írtam már az ügyben a supportnak, hogy lehessen céhek kincstárai között is piacolni, akár egy kijelölt kincstárosnak. De mindig csak az a válasz jött, hogy ez lehetetlen, mert a kincstárba csak betenni lehet terméket, kivenni nem. Ami egész egyszerűen nem igaz. Lásd a legegyszerűbb példát, a CE szintjeinek a feloldását. Az igazság az, hogy a fejlesztőket a legkevésbé sem érdekli a játékosok véleménye. Számtalan példa mutatja, hogy sokkal inkább a játékosok bosszantására mennek.
 

Asani

Tag
Szerény meglátásom szerint ez az új elem azért készül, mert azt szeretnék a készítők, hogy a káposzta is megmaradjon és a kecske is jóllakjon.

A GvG meglehetősen elavult, a fent említett módokon kihasznált, sokak számára egy "céhes pénz nyelő", mások számára a frusztrációjuk kiélésének legjobb módja. Alkalmas arra, hogy sok ember hosszú munkájának az eredményét kevés ember könnyedén lenullázza. Alkalmas arra hogy fanatikusokat extra pontokhoz juttasson, amit szerintem hatalmas munka lenne visszakövetni. Mégis ez az 5% által használt rendszer állítja fel mind a céhek ranglistáját, mind hatalmas befolyással van a személyes pontszámokra is.

Én a mérleg pozitív oldaláról látom a GvG-t, azaz a céhünknek igencsak sok haszna van rajta és fontos elemét képezi, mégis azt mondom, nagyon ráfér a változtatás az egész keretrendszerre. Ha nem lesz mobilra optimalizálva, legalább olyan változtatások legyenek benne amik alapjában változtatják meg és teszik igazságosabbá, kevésbé kihasználhatóbbá a rendszert.
Sokkal kisebb részben kellene befolyásolja a céhek rangsorát, talán az új rendszernek fokozatosan ki kellene szorítani a régit. Főleg, hogy mind a régi mind az új rendszer árukat von el a kincstártól ez lehet óriási probléma is hiány esetén, másrészt reméljük lesz értelme végre a jeges kor feletti kincstárkészletnek azon kívül hogy az expedíciót nyitjuk belőle.

(Azonban időre és a céh kincstára által biztosított árucikkekre lesz szükség az építkezéshez, melyek mennyisége függ az adott épület nagyságától.)

Vannak céhek akiket csak a GvG mozgat, akik erre építenek részben vagy egészben. Ha valahogy fokozatosan ki lehetne vezetni a GvG-t annak látnám értelmét. A GvG sajnos nem érhető el mobileszközről jelenleg, ez egy fura környezetet teremt a játékosok között, ennek is köszönhető az az 5%. A bonyolultság tanulható, talán érdekes is.
 

DeletedUser25848

Guest
A GvG meglehetősen elavult, a fent említett módokon kihasznált, sokak számára egy "céhes pénz nyelő", mások számára a frusztrációjuk kiélésének legjobb módja. Alkalmas arra, hogy sok ember hosszú munkájának az eredményét kevés ember könnyedén lenullázza. Alkalmas arra hogy fanatikusokat extra pontokhoz juttasson, amit szerintem hatalmas munka lenne visszakövetni. Mégis ez az 5% által használt rendszer állítja fel mind a céhek ranglistáját, mind hatalmas befolyással van a személyes pontszámokra is.
Igen, a GVG elavult, de kisebb változtatásokkal is fel lehetne pörgetni. Nézzük a mi céhünk példáját. TOP2 céh elvitte az összes szektorunkat, mert TOP1 akart lenni. Sok korban szomszédok voltunk, logikus döntés volt részükről. Mi visszatámadtunk. Elég volt 1korban támadnunk és máris TOP3 helyen találták magukat. A magas kincstárköltségek miatt a TOP céhek értelemszerűen nem egymást támadják, hanem kisebb céhektől próbálnak plusz területeket szerezni. A kisebb céhek pedig választhatnak, hogy visszatámadnak, vagy lenyelik a békát és megpróbálnak új területeket szerezni. De honnan, ha tele a térkép??? Meg lehet nézni pl. D-n jövőkorban hónapok óta oda-vissza foglalják egymástól kisebb céhek a szektorokat. Semmi másra nem jó, csak egyéni pontszerzésre.
A másik, hogy a gvg harc minimum 60-as Alcatrazt igényel. Sokan nem foglalkoznak vele, mert a szomszédbosszantáshoz jóval kevesebb katona is elég. Az 5% így kevésnek hangzik, de azt is vegyétek figyelembe, hogy a játékosok jelentős része inaktív, vagy ritkán lép be. Sokszor olvasom különböző fórumokon, hogy céhet keres, de ne kelljen a CE-t megcsinálni. Ne azt nézzétek, hogy az összes játékos közül hányan gvg-znek, hanem azt hogy az aktív harcosok hány százaléka szeretné használni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26792

Guest
Zsebe hozzászólásával egyetértek és kiegészíteném egy kérdéssel: a mostani GvG a visszaélések melegágya. A saját szektor vég nélküli ütögetése gyakorlatilag végtelen mennyiségű pontszám felhalmozását segíti elő és nevetségessé teszi a ranglistát. Ha marad is a GvG, ezt meg kéne szüntetni és az így szerzett pontokat ha lehet, visszafejteni és törölni. Erre lesz megoldás? Mert a jelenlegi GvG legfőképp, s elsősorban a Minden Kor térképe erre "jó".

Ez csupán a te álláspontod, ami teljesen mellékvágányon van. Egyrészt a GvG jelenlegi formája olyan amilyen, és technikailag teret ad többféle játékformának. Ameddig a szektorok töltése, azok felszabadítása majd leharcolása technikailag kivitelezhető, addig nem szabályellenes — a fejlesztők nem szándékosan sarkallanak minket játékosokat arra, hogy szabályt szegjünk, hiszen ők hozták ezt az egészet létre, nem a játékosok. A GvG jelenlegi formájában technikailag adott ez a lehetőség, és ameddig lelétezik ez a rés, addig ez egy olyan lehetőséget biztosít melyet némely játékosok kiaknáznak (szolgáljon hasznukra). Egyszerűen példázva: ez épp olyan mint az autók színe. Adott minden szín használata, de ha valakinek nem tetszik a piros színű autó, attól még másoknak tetszhet. A GvG jelen formájában teret biztosít szektorok tucatjainak birtoklására, mindaddig amíg egy másik céh azokat el nem foglalja. A GvG nem arról szól, hogy aki a leggyorsabban foglalta el a szektorokat azok birtokolhatják az elfoglalt szektorokat a végtelenségig, mint azt évekig hitték és tették az élen járó céhek, akik annak köszönhetően emelték fel rohamosan a céhes szintjüket. Az mennyire volt korrekt a fejlesztőktől? Annyira, hogy teret biztosítottak a játékosoknak erre, magyarán nem volt szabályellenes, — ahogyan az sem szabályellenes ha egy céh bármelyik céhnek neki mehet kedvére a nap bármelyik szakaszában. Annak a céhnek amelyiknek csillió szektorok kellenek, azok tudják meg is tartani azokat a nap 24 órájában és ne kezdjenek bele szitokáradatokba, hanem strázsáljanak napestig ha már annyira fontosak számukra azok a szektorok. A másik végfél, mely szerint némely céhek a saját szektoraikat töltik és foglalják el kedvükre, technikailag kivitelezhető, és nem szabályellenes. A gond azzal van, hogy sokan ezt látva irigykedni kezdenek, mert ők maguk nem tudnak megteremteni maguknak erre alkalmas közeget. Ha már nekik nem sikerül, akkor másoknak se legyen erre lehetőség — elméleteket pottyantanak ki a fejükből. Mekkora aberráció ez? Ha te nem tudsz megengedni magadnak egy drága autót / órát / telefont akkor más sem vehet, mert te nem tudsz boldogulni? Ez ellentmond minden józan gondolkodásnak. Ez egy stratégiai játék, nem a Farmville, sem Lego, és sorolhatnám. A lehetőségeket észre kell venni, és kiaknázni azokat, nem pedig arra kérni a fejlesztőket, hogy a harcokra szánt sok időt, katonai egységeket, és a feltöltésre szánt költségek értékét vonják vissza a szorgos és nyitott szemmel járó játékosoktól, mert mások nem használják ki a játék technikai lehetőségeit. Kérdem én, a fejlesztők azoktól is vegyék el a több tíz milliós pontokat akik termékek tucatjait adják el játékosok százainak? Persze ez ellen is lehet érvelni, mert aki nem találja fel magát az a lista végén kullog, és az idejét irigykedésre és zúgolódásra pazarolja, ahelyett hogy tenne a városa fejlődése érdekében valami hasznosat, de ugye panaszkodni mindig könnyebb mint bármi mást tenni. Ugyanitt lehetne arra is panasz, hogy ne lehessen csilliószámra termékeket betölteni a céhes kincstárba, mert ugye az is rengeteg pontszámmal növeli a globálpontok számát. Kérdem én szabályellenes tehát ez is? A top1 gémerek azonnal ott lennének a top20-40 végén akik csilliószámra kincstáraznak csak hogy az élen lehessenek (szolgáljon hasznukra). A játék erre is teret biztosít technikailag, és nem szabályellenes. Az igazi gond az, hogy a játék már így is túlságosan támogatja azokat akik kevés időt töltenek a játékban, megajándékozva őket mindenféle értékes holmikkal, míg a valóban aktív gémereket a fejlesztők az erre szánt algoritmusai lebutítják és a nyerési lehetőségeiket csökkentik. Ha valami nem fairplay, akkor ez az! Csak a vak nem látja ezt az egészet kiszúrást, illetve azok akik két percre ugranak be a játékba, és elvárják hogy az ölükbe pottyanjon több millió globálpont. A fejlesztők célja az, hogy minél több játékost bent tartsanak a játékban, mert nekik ez az érdekük, a haszon — és nem az, hogy Pityi Palkó jól érezze magát a játékban, és egy legyintésre az élre kerüljön! Ez az igazi hiba, a fejlesztőknek elsősorban maguknál kellene keresniük a hibákat, mert ezért van megannyi siránkozó és panaszkodó lélek a játékban, akik csak a maguk nyomorával foglalkoznak, és irigykednek azokra akik az eszüket használva jutnak előre. Nem lenne szabad erre teret biztosítani, és az inaktív gémereket el kellene távolítani a játékból könyörtelen, mert rontják az aktív gémerek játékélményét. Javaslat: korlátozni kellene a céhek számát, mert lassan minden tücsök és bogárnak lehet egyszemélyes céhe, mert egy hanyag és lusta jellem, amelyik olykor kedvére trollkodhat és zúgolódhat kifejtve panaszát, ami csupán a nyomorát tükrözi. Zárszóként még csak annyit, hogy: Találkozunk a harcmezőn ... az igazi GvG-n!

A Céhes Csatatér az a Céhes Expedícióhoz közel hasonlóan lehetne egy havi ligabajnokság, amelyik a céhek aktuális taglétszáma alapján lehetne kiosztva. Teret kellene biztosítani a korlátlan mennyiségű harcoknak, hiszen egyre többen rendelkeznek magas szintű Alcatrazzal, illetve támadói bónuszt biztosító nevezetes épületekkel. Úgy hiszem nem azért építik a játékosok a harcokat elősegítő nevezeteseket csak hogy gazdagabb legyen a nevezetes parkjuk. Ezt lássuk be, legyünk realisták. Kell a korlátlan harc, egy terep ahol százával-ezrével lehet harcolni, mert sok esetben a szomszédság erre nem alkalmas felület, a gvg sem, illetve a Céhes Expedíció és a korok kontinensei sem. Akkor mégis mire és hol használhatjuk fel a felgyülemlett katonai egységeinket ha épp nem a gvg-be ontjuk azokat? Én speciel nem töltök szektorokat védelemmel, hogy mások következő nap azokat leharcolják. Legyek dühös ezért, mint a legtöbb ficsúr? Nem, nem vagyok az. A fejlesztők így építették meg, akkor alkalmazkodom. Én magam is menni fogok a feltöltött szektorokra, mindaddig amíg erre lehetőségem lesz. Tegye más is kedvére, hiszen nem tiltott. Akinek pedig fontos hogy legyen szektora, az töltögessen kedvére, mert ez sem tiltott. Ez ennyire egyszerű, és nem értem minek kell ezen cincogni. A Céhes Csatatér, ha már új koncepció alapján építik fel, akkor ne korlátozza a játékosokat, hiszen nem azért fejlesztünk, csak hogy legyen, hanem azért mert kezdeni akarunk valamit azokkal — adott esetben a katonai egységeinkkel. Kerüljön megszabott termékbe a harc, és az egyéni szinten történjen, mert egyénileg fejlesztjük városainkat, egyénileg fejlesztjük nevezeteseinket. Ma egy játékos X céhben van, holnap pedig Y céhben van, mert lehet épp kirúgták, holott évekig töltötte a céhes kincstárat, ahelyett hogy a saját malmára hajthatott volna. Aki nem hajlandó tenni a céh érdekében, az keressen más céhet magának, mert van már annyi belőlük mint csillag az égen, tökre feleslegesen.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent