Barátok legutóbbi bejelentkezése mutató

Félreérted.
Hétfő reggel mindenkit motiválsz.
Onnantól kezdve mindenkit eseménynaplóból motiválsz.
Jövő hét hétfőn, miután eseménynaplóból mindenkit motiváltál, végigszaladsz a barát fülön, és ahol aktív a támogatás gomb, na ő nem támogatott, mehet a törlés... Semmit nem kell jegyzetelni.
De én azt is törölni akarom, aki csak vasárnap támogatott... ;)
 

LoveCanKill

Aktív tag
Most így, eseménynaplóból csináltam. :)
De akkor is jó lenne ha valahogy jelezve lenen, ha mondjuk valaki 2 napja nem volt fent. Így legalább látnánk, hogy ha valaki nem nagyon aktív :)
 

helen

Nagyon aktív tag
És továbbra sem érthető, hogy ez milyen problémát okoz bárkinek is. Főleg, hogy egy nicknevet lehet látni. Viszont a cégvezetőknek, meg úgy egyáltalán a játékban sokat segítene.
céhvezetőknek tényleg sokat segítene
de azt én sem szeretném pl. ha barátok vagy más céhen kívüliek látnák hogy épp jelen vagyok
 

LoveCanKill

Aktív tag
Az eseménynaplóval tökéletesen, szinte percre pontosan belőheted :)


Azzal csak azt tudom meg hogy aznap valamikor valamit csinált nálam, vagy kereskedett velem..
De ha mondjuk látom, hogy a barátlistán fent van, vagy az elmult 1-2 napban felnézett, az már rengeteget segít.

Könyebb kiszűrni a nagyon aktív játékosokat és a kevésbé aktívakat
(Nem tudom hogy hogy vagytok vele, de fene sem akarja folyamatosan bogarászni az eseménynaplót :D)
Esetleg cwnél is hasznos lehet...


Ohh.. És most az eseménynapló szerint töröltem a barátlistámrol.. :)) 23 emberkétöl így megszabadultam :$ :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Céhen kívül nem sok haszna van. De a barátoknál miért gond?
Mert nem mindig van hangulatom bárkivel is foglalkozni a játékban. Vagy pedig mondjuk épp elfoglalt vagyok, olyankor meg kimondottan zavar ha rám írnak.. pl. amikor épp csatázok.. olyankor mindenki hagyjon békén. amikor befejeztem, jöhet a levelezés, de addig nem. aztán meg van hogy be van kapcsolva a gép és fut is rajta a játék, csak épp én nem ülök előtte mert épp valami mást is csinálok.. nah olyankor hiába jelezné ki a jelenlétet.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Mert nem mindig van hangulatom bárkivel is foglalkozni a játékban. Vagy pedig mondjuk épp elfoglalt vagyok, olyankor meg kimondottan zavar ha rám írnak.. pl. amikor épp csatázok.. olyankor mindenki hagyjon békén. amikor befejeztem, jöhet a levelezés, de addig nem. aztán meg van hogy be van kapcsolva a gép és fut is rajta a játék, csak épp én nem ülök előtte mert épp valami mást is csinálok.. nah olyankor hiába jelezné ki a jelenlétet.

Az, hogy online vagy nem azt jelenti, hogy egyből olvasnod és válaszolnod kell az üzenetekre. Csatatér alatt én se mindig olvasom az üzeneteket, hiába villog.
Az, hogy fut a játék, de nem ülsz előtte megint nem probléma, mert az online jelenlétet minden egy program, vagy játék úgy nézi, hogy csinálsz e valamit. Az, hogy megy, de mellette mondjuk épp telefonálsz és az eltart 30 percig, akkor az online jelenlét is eltűnik egy idő után.
Szóval ez nem kell, hogy gondot jelentsen.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Engem sem nagyon zavarnak a levelek. Fontossági sorrend van. Semmi sem lehet olyan egetverően sürgős, hogy ne tudna várni addig amíg befejezek egy műveletet :) Mi történik, ha nem azonnal válaszolok, segítek, semmi :) Ha csata van, csatázok, ha CE, akkor az, ha meg éppen szomszédot zargatok, akkor meg pláne nem fontos. Mindennek meg van a helye és az ideje, főleg olyanoknál igaz ez, akik egyszerre több világban is tevékenykednek :)
 

Xadornix

Aktív tag
Ha már felmerül a kérdés: "miért zavarhat valakit, ha látják, hogy jelen van?"
Nos, lehet, hogy sokakat nem zavar, csak keveseket.
De a fordítottja annál inkább zavaró lehet, ha azt látják, mikor nem aktív valaki.
Néhány "ötlet", kit miért zavarhat, gondolom bárki hozzá tud tenni újabbakat.
Ha szomszédok látják:
  • Mindig akadnak bátrak, akik nem sokkal szomszédváltás előtt fosztanak egy jót, mert majd nem lesz idő a revansra, Ők biztos még "bátrabbak" lesznek.
  • Mindig akadnak forgetolvajok, akik lesik a 40-60 körüli neviket, ahol az első 2 hely vihető 1,9 alatt. Ők sem örülnek, ha mindenki akkor nyit szintet, amikor inaktívak
Ha barátok látják:
  • Csatatéren ellenfelek is lehetnek, könnyen lehet, hogy kiderül: egy céhben épp egy hadvezér sem aktív, mehet a lerohanás, nem lesz semmilyen ellenakció.
Ha céhtársak látják:
  • Nagyobb céheknek természetes velejárója, hogy akadnak egymást nem kedvelő tagok Ha akkor tesznek ki ajánlatokat a céhes levelezésbe (áru, nevi rajz, bármi), amikor az ellenlábasuk nem aktív, az biztos elesik pár jó lehetőségtől.
Ha csak céhvezetők látják (itt jellemzően az aktív státuszt rejtené el a gazdája):
  • A renitens csataterezők (aki sosem azt csinálja, amit a hadvezérek kérnek) könnyebben lebuknak, ők sem örülnek tehát.
  • Kifogy valami a kincstárból, a korabeli tag nem mondhatja, hogy azért nem adott az SOS kérésre, mert nem is volt itt.
Persze a céh és a céhvezetők örülnének, de a "valakit" zavarná.
 

LoveCanKill

Aktív tag
A szomszédoknak egyáltalán nem kell látnia...

Ezt a céh társas dolgot nem értem.
Persze nem kell mindenkinek mindenkit kedvelnie, de ha elviszi az ajánlatot, akkor vigye. Azzal mindenki csak jol jár...
Most azért, mert valakivel nem vagyunk "jóban" céhen belül, attol még segíthetjük egymást, mert azzal a céhet is segítjük. (nem is kötelező elvinnie..)
És am is mindegy, hogy ki viszi el a piacos dolgot, azt azért rakom ki, hogy elvigye valaki, mert nekem szükségem van rá. Ha ő viszi el, hát tessék.
Ha beteszem a nevim az 1.9-es csopiba, akkor ugyan mindegy, hogy ki viszi el, ha 1.9-el csinálja...

Legalábbis én így gondolom.

Igazibol ebből az egész "negatív oldala" listából maximum csak a céhcsatás dolgot értem meg. De szerintem elég pici az esélye, hogy valakinek minden ellenséges vezető rajta van a barátlistáján. És ha már rajta van a barátlistáján, akkor simán lehet hogy "jóban" lehetnek, vagy legalábbis nem ellenségként gondolnak egymásra, hanem lehetséges társként.

Ha pedig ezt valaki ennyire kihasználja (de szerintem tényleg nagyon nagyon pici az esélye, hogy egy ellenséges céh egyik vezetőjének minden vezető a másik céhböl a barátlistáján van) attól elég könnyű megszabadulni.




Szerintem sokkal több pozitív hatása lehetne, mint negatív.
 
Fent