Barátlista

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Néhány apró ötlet a barátlistával kapcsolatban:

  • Barátot lehessen motiválni, takarítani
  • Barátokkal lehessen díjmentesen kereskedni, legyen olyan szűrő, ami csak a barátok ajánlatait mutatja
 

DeletedUser23766

Guest
Sziasztok!

Nekem ugyanehhez a témához, de egy másik jellegű javaslatom van:
Nagy könnyebbség lenne, ha barátokat nem csak a begépelős módszerrel lehetne hozzáadni, hanem a globális listában egy kis ikonra kattintva is.
(Mert ha most szeretnék magamnak 80 motiválható embert, akkor először le kell jegyzetelnem papírra és aztán egyenként begépelnem - elég macerás...)

Üdv:
Tuon
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Sziasztok! Egy-pár észrevétel.
- Szerintem mindenkinek segítené a játékát, ha a barátlistáján lenne egy jel (csillag, pont ...), ami az általa meghívott barátokat jelölné. Sok időt megspórolna nekünk a rendszer, mert ha szeretnénk valakit nagyon-nagyon felvenni a listánkra, akkor láthatnánk hogy mégis mely személyek között keresgéljünk és ne kelljen feleslegesen átnézni 140 nevet (valakit haszontalanul törölni, és mindezt eredménytelenül, mert továbbra sem tudunk jelölni)!
- Szerintem megfontolandó javaslat lehet az is, hogy ha valaki korszakot vált, kaphasson + 5 jelölési lehetőséget.
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem számít, hogykit jelöltél Te. Ha 80-nál többen vannak a listádon, akkor sem tudsz jelölni, ha mind a 80 esetben ők jelöltek Téged, ez csak egy megfogalmazási hiba, hogy azt mondja a rendszer már meghívtál 80 embert. A plusz jelölés szép és jó, de szerintem túlzottan megkönnyíti a játékot, bár én is örülnék neki, mivel mindig kevés a támogatásom, viszont elvben ez egy stratégiai játék ahol szerepe van az ilyesminek, akárcsak a terjeszkedések mennyiségének, ha sokkal több lenne, örülnék, ugyanakkor jelenleg taktikázni és tervezni kell mit építesz meg és hogyan, sokkal több területel mindent leszórhatna az ember ami csak eszébe jut...

Szerintem nem arra gondolt, amire Te (vagy legalábbis látok rá esélyt, mert én máshogy értettem). Persze, a felvetésével való egyetértés más tészta, de amire én gondoltam az Ő állítása után: főképp kezdésnél (vagy kevés barátlistás esetén) használható alternatíva, hogy az akkori szomszédlistásokból, az akkor aktívabbakat bejelölni barátlistára is (hiszen akkor úgyis hetente kap az egyszeri játékos új szomszédokat, és a jobbakat szeretné ilyen módon megtartani). Így ha speciel az eseménynaplóban végig akarsz menni, akkor lehet, hogy a második naptól már a szürke 'Segítség' gomb mögött már olyan játékos lesz, akit az első napnál bejelöltél - így fogod kapni rendszeresen a jelzést, hogy neki már küldtél meghívót. Persze lehet, hogy ekkor már nem is kellene továbblépni, de így eltüntetheted azt, aki hétvégén éppen valamiért nem volt, de egyébként rendszeresen jár mindenkihez. Ezért 3-4 napot mindenképp érdemes visszanézni, és ilyen távon visszajelölgetni.
Ismét említem: én erre gondoltam, amikor a leírását olvastam (mert ilyen esetnek én is a tanúja voltam).
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Sziasztok! Konkrét példáról beszélek! És persze lehet, hogy csak okoskodom, meg nem is javaslom senkinek, de 100 körüli listám volt, amikor szerettem volna valakit felvenni és elkezdtem törölni az inaktívokat, de nem segített, míg eljutottam egy olyan névhez, amit konkrétan tudom, hogy én hívtam meg, töröltem (ez olyan 90 környékén volt) és sikerült meghívót küldenem. És nekem a leírás is ezt sugallja "meghívtál már 80 játékost". De mondom, ne vegye ezt senki szentírásnak! 140 baráttal elhiheted, nincs gondom a támogatásokkal. De azért az idő előrehaladtával biztos belefutsz olyanokba akikkel szívesen fűznéd komolyabbra (barátként) a lehetőségeket. És nem feltétlenül olyan személyek kárára, akik az elejétől fogva támogatnak rendesen, de mondjuk Veled egy szinten mozognak (egy-két kor ide vagy oda jelen esetben szerintem nem számít).
A másik javaslatban sem osztom a véleményedet, mert a játék elején kapsz egy birtokot (valamekkora méretűt, lényegtelen) és ahogy haladsz előre folyamatosan növeled a méretét, tehát kvázi az elején lehetne maximálisan 80 meghívód és koronként ez is növekedhetne, hisz egyre nagyobb, erősebb és tapasztaltabb vagy, mint ahogy a területed is folyamatosan növekszik. Vagy nem így van? Akkora területen játszol most is, mint az elején? Nem nyakra-főre kapnánk, mint ahogy a területet sem! Az elején kell a lendület, később viszont már sokkal megfontoltabban cselekszünk. És szerintem nem az lenne a játék lényege, hogy barátságok szűnjenek meg stratégiai szempontból, hanem hogy egyre erősebb kötelékek alakuljanak ki a játékosok között, mert így tudnak fejlődni (ha már stratégiáról van szó, akkor a motiváló tényezőt nem szabadna kihagyni).
 
Utoljára szerkesztve:

Próféta

Nagyon aktív tag
Természetesen van valami igazad, ezt nem vitatom. Barát listát lehetne indítani 25-30-35-40 fővel is és koronként növelni 2-3-4-5 fővel. Az 5 az én esetemben egy szám volt, egy lehetőség. Amint említetted 14 szint van, de csak 13-tól kaphatsz új barát jelölési lehetőséget, mert az első az alap. És például indulva mondjuk 25 fővel alapként + a 13*5=65 fő, ez összesen 90 barát lenne akiket Te választhatsz ki nem mellesleg folyamatosan. Nem tudom mióta játszol, én még elég friss vagyok (3 hónapos), de ha visszagondolsz a kezdetekre, az ember barátnak jelölt minden szembejövőt, csak hogy fejlődjön, legyen meg a támogatás, a fogadóba ülés. Idővel azért rájöttem, hogy mennyire fontos ha igyekszem közel Velem egy korúakat begyűjteni. Aztán később rájöttem, hogy nem árt azért a nagyobbakkal is jóban lenni (akik ugye már sajnos jelölni nem tudnak, még ha akarnának sem). De közben a barátlistám tele lett. És tegyük fel azt az extrém lehetőséget (tudom, hogy nincs ilyen, de azért kizárni nem lehet), hogy minden barátod támogat, fogadóba ül nap mint nap, kit fogsz kirakni? Tudom ez a művelet csak két kattintás és lehet, hogy semmilyen kapcsolatod nincs a játékossal (ez a virtuális világ lényege), de azért csak ott volt veled végig és segített neked fejlődni. Ahogy olvasom a fórumot, mindenki forgét meg gyémántot szeretne sokat, én pedig barátokat javaslok, bővülő baráti közösséget. Ja és nem mellesleg nem lenne kötelező a "+" barátjelölést igénybe venni, akinek nem kell, nincs rá szüksége, nem akarja, annak kihagyható.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
De maradva a 80 fős alapnál, ha koronként 1 fővel növekedne a lehetőség, akkor is 13 új jelölés lenne lehetséges. Azt azért mindenki meggondolná, hogy hova küldi azt az 1 meghívót, illetve szükségszerűen akár még fejlődési hajtóereje is lehetne.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A plusz jelölő gomb, csak technikai jellegű probléma. A lista végére oda lehet biggyeszteni programilag, hogy "+ 1 fő" és kész, rákattintva tudsz meghívni valakit, szerintem ennyi! Mindent értek amit leírtál, de lehetne ez is egy fajta jutalom annak aki kort lépett. Ami nem világos, hogy amit leírtál szöveg már régóta hibás, akkor nem kellene esetleg javítani és egyértelműbbé tenni? Lehet, hogy ez ügyben lépnie kellene valakinek! Kinek írjak szerinted?
 

DeletedUser8501

Guest
Ez a barát lista ilyen formán elég érdekes és nehézkesen használható megoldás.
Mi lenne ha maradna a 80 barát és a 60 másik embert távoli barátnak hívnánk?
Lehetne az arány is 100:40 inkább.

Aki jelöl téged annak te barát leszel, neked ő pedig távoli barát. Ezek a típusú barátok semmiben nem különböznének csak a színük lenne más a felületen, hogy meg tudj szüntetni egy barátságot és másik barátot felvenni.

A távoli barátok megszüntetése nem állna érdekedben, most viszont érdeked a barátaidat a kocsma kimaxolása után 80 alatt tartani, hogy azonnal tudj jelölni ha valahol építeni kell egy idegennél.
Gondolom az alap elgondolás az volt ezzel a +60 baráttal akit nem te választhatsz, hogy a kisebb játékosok is könnyen szert tegyenek barátokra, de egy szint után ez már nem érdeke a nagyobbaknak, ők célirányosan barátkoznak és ha ebben akadályt jelent a +60 barát akkor törlik őket.
 

DeletedUser23560

Guest
Ez a barát lista ilyen formán elég érdekes és nehézkesen használható megoldás.
Mi lenne ha maradna a 80 barát és a 60 másik embert távoli barátnak hívnánk?
Lehetne az arány is 100:40 inkább.

Aki jelöl téged annak te barát leszel, neked ő pedig távoli barát. Ezek a típusú barátok semmiben nem különböznének csak a színük lenne más a felületen, hogy meg tudj szüntetni egy barátságot és másik barátot felvenni.

A távoli barátok megszüntetése nem állna érdekedben, most viszont érdeked a barátaidat a kocsma kimaxolása után 80 alatt tartani, hogy azonnal tudj jelölni ha valahol építeni kell egy idegennél.
Gondolom az alap elgondolás az volt ezzel a +60 baráttal akit nem te választhatsz, hogy a kisebb játékosok is könnyen szert tegyenek barátokra, de egy szint után ez már nem érdeke a nagyobbaknak, ők célirányosan barátkoznak és ha ebben akadályt jelent a +60 barát akkor törlik őket.

Miért nem értik meg sokan, hogy teljesen mindegy, ki kit jelölt, vagy dob ki? 80 alatti barátszámnál lehet jelölni, felette nem. :mad:
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent