Kibeszélő Az első Nevezetes épületed

  • Témaindító DeletedUser23776
  • Kezdés ideje

Feneséges

Aktív tag
Magamból kiindulva, szerintem jó ötlet. Én a wikiből kerestem ki, hogy mik ezek az épületek. Amit viszont nem értek, hogy milyen koncepció szerint lehet kortól függetlenül gyűjteni a terveket és építeni ezeket.
 

Vanek ur

Aktív tag
Magamból kiindulva, szerintem jó ötlet. Én a wikiből kerestem ki, hogy mik ezek az épületek. Amit viszont nem értek, hogy milyen koncepció szerint lehet kortól függetlenül gyűjteni a terveket és építeni ezeket.
Ahogy bármilyen más nevezetesnél is: be lehet szállni az építésébe, és a helyezettek jutalmai között ott lesz a tervrészlet is. ;)
 

Feneséges

Aktív tag
Ahogy bármilyen más nevezetesnél is: be lehet szállni az építésébe, és a helyezettek jutalmai között ott lesz a tervrészlet is. ;)

OK, igen, köszi. :) ... Félreérthető voltam, pardon. Nem konkrétan erre a nevezetesre, hanem általánosan értettem. Pl.: egy középkorban játszó játékosnál simán akadhat űrkorszaki, jégkorszaki nevezetes. Ha már korszakos a játék, azt vártam volna, hogy csak a saját koráig építhessen a játékos nevezeteseket.
 

Vanek ur

Aktív tag
OK, igen, köszi. :) ... Félreérthető voltam, pardon. Nem konkrétan erre a nevezetesre, hanem általánosan értettem. Pl.: egy középkorban játszó játékosnál simán akadhat űrkorszaki, jégkorszaki nevezetes. Ha már korszakos a játék, azt vártam volna, hogy csak a saját koráig építhessen a játékos nevezeteseket.
Alapból ez így is van, csak vannak, akik ilyen-olyan üzleteket is kötnek (pláne a régebb óta létező szervereken): például a saját forge pontjaikat felajánlják magasabb korúaknak, akiktől meg magasabb korú terméket kapnak. Így egyes nevezeteseket korábban meg tudnak építeni, mint azt a játék készítői megálmodták (és ahogy az 'átlag játékos' eléri). Természetesen tervrajzszerzéshez ilyen esetben nem is kell még nevezeteseket sem építeni, elég csak felvenni barátnak a magasabb korút, és folyamatosan segíteni neki (takarítani, vagy motiválni megfelelő korú épületet).
 

DeletedUser25388

Guest
Teljesen jó ötletnek tartom az új nevit. Kb fél éve kezdtem a játékot és az alapanyag mindig szűkös volt a kisebb korszakokban.

Az engem is bosszant, hogy a honfitársak kiskapukon keresztül megszerzik akár a fényévre előre levő nevi építési lehetőségét, de már csak ilyen a magyar ember. Ügyeskedik. Én egy kicsit szabálykövetőbb vagyok és inkább többször aratok, ha egy azonos korszakos, nevikkel felduzzasztott terroristának éppen fosztogatni támad kedve nálam. :)
 
Teljesen jó ötletnek tartom az új nevit. Kb fél éve kezdtem a játékot és az alapanyag mindig szűkös volt a kisebb korszakokban.

Az engem is bosszant, hogy a honfitársak kiskapukon keresztül megszerzik akár a fényévre előre levő nevi építési lehetőségét, de már csak ilyen a magyar ember. Ügyeskedik. Én egy kicsit szabálykövetőbb vagyok és inkább többször aratok, ha egy azonos korszakos, nevikkel felduzzasztott terroristának éppen fosztogatni támad kedve nálam. :)

Az a kiskapu mindenki előtt nyitva van. Bosszanthatod magad ezen, vagy akar te is beléphetsz rajta. A te döntését, h hogyan jatszol...
Ha más kihasználja a játék adta lehetőségeket, attól ő még nem feltétlenül terrorista.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]Ha más kihasználja a játék adta lehetőségeket, attól ő még nem feltétlenül terrorista.
Csak és kizárólag erre szeretnék reagálni.
Az a baj, hogy a játék maga több lehetőséget ad, hogy már 1-2 napon belül is hatalmas különbségek lehetnek játékos és játékos között. És nem mindenki tud ugyanazzal a kiskapuval (mert esetleg nem ismeri, mert esetleg nem tudja kihasználni, ...) vagy egyéb lehetőséggel (nincs rá annyi pénze/ideje/...) élni. Ami mondjuk nem is lenne probléma, ha nem ugyanabban a csoportban (szomszédságban) játszanának - ráadásul egymás ellen. És akkor most behozhatnám a régi témát (hogy miért vannak egy szomszédságban ilyen különböző fejlettségű/korú játékosok), de inkább nem teszem. Viszont -ha már feljött, akkor- a 'terrorista' játékosokhoz mégis egy gondolatot fűznék: érdekes módon szinte mindig a kisebbekre/gyengébbekre hajtanak, és nem a vele egyenrangúakat (vagy erősebbeket) fosztogatják. Persze ez is a játék sajátja, de hogy folyton visszaélnek azzal, hogy nem tudod őket visszarabolni, az egy kicsit bosszantó.
 

DeletedUser25375

Guest
Annyit szeretnék kérni, mert én a kicsi városommal már a vaskorszak kikutatásának a vége fele vagyok, hogy amíg a vaskorszakban vagyunk, addig lehessen ezt megkapni. Mi az, hogy a felénél? Mi a fele? A vaskorszak, az vaskorszak, amíg valaki abban van, legyen ez alapból elérhető. Légy szíves! :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Annyit szeretnék kérni, mert én a kicsi városommal már a vaskorszak kikutatásának a vége fele vagyok, hogy amíg a vaskorszakban vagyunk, addig lehessen ezt megkapni. Mi az, hogy a felénél? Mi a fele? A vaskorszak, az vaskorszak, amíg valaki abban van, legyen ez alapból elérhető. Légy szíves! :)
Esélytelen. Egyrészt az itteni emberek (supportosok) nem tudnak így belenyúlni a játékba; másrészt mire eljutna a kérésed a készítőkhöz, és eldöntenék, hogy jogos a kérésed, és beraknák a játékba; addigra már régen túl vagy a vaskoron. Szerintem mivel még úgyis az elején vagy, és nagyon hiányzik ez a nevi, akkor simán újra is indíthatod a játékot (pl. egy másik szerveren). Bár szerintem nem éri meg, de ha ennyire hiányzik neked...
 

DeletedUser25266

Guest
Beszélgettünk a céhben az új nevezetes épülettel együtt bevezetett napi kihívásról. Egyöntetű volt a vélemény azok között, akik régebben kezdték a játékot, hogy igazságtalannak érzik, hogy ők ebből kimaradnak. (Tehát nem a jósdából, hanem a napi kihívásból.) Hiszen a napi kihívás egyáltalán nem csak a nevezeteshez hoz rajzokat. Szóval azt javasoljuk, kérjük, hogy vezessétek be a korábbi játékosoknak is!

Köszönettel,

Tevan Imre
 
Fent