Arany, miért olyan nehéz rád szert tenni???

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

1, Bocsi ha van már ilyen téma!
2, A legfőbb kérdésem az lenne hogy hogyan lehet aranyat szerezni, mármint melyik rá a legjobb ház/házak és kb mennyi házam legyen!? (most fogom befejezni a bronzkort)
3, Szerintem egész jó az amim most van:
-8db faház
-4db nádfedeles
-10db kunyhó (ha aktív vagy akkor egész jól termel)
4, Mit csináljak majd az arannyal, én egy második gyümölcsösre gondoltam, de az is lehet hogy gyűjteni kéne...

Előre is köszi a válaszokat és bocsi ha rossz helyre írtam!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hát ezt nehéz megmondani mert az aktivitásodtól is függ.

Ha kevésbé vagy aktív akkor javasolt nagyobb ciklusidejű házakat venni, ha meg aktívabb vagy akkor a rövidebbeket.
Nekem már cseréptetősből is alig van, inkább a favázast favorizálom, bár kevesebben laknak benne mint a faházban, de adott idő alatt több lóvét hoz. Későbbi korokban tuti ez is változni fog, hisz ezen intervallumokban lesznek jobb házak is. Egyébként nagyon drága a házcsere. Érdemes kivárni a jobb cuccokat, bár ha haladni akarsz, akkor úgy sem tudsz várni. :)
 

DeletedUser36

Guest
Hát aranyat szerezni a leg könnyebb :)Csak aktivnak kel lenni és kat kat :Anygot sokkal nehezebb gyüjteni mert azért küldetéseket kel csinálni:Aaryam lessan 100 000 lesz Anyag meg 1000 van:)::) Most is egy küldetés 2500 anyag és cserébe 2700 arany nem éri meg:)
 

DeletedUser

Guest
Hát aranyat szerezni a leg könnyebb :)Csak aktivnak kel lenni és kat kat :Anygot sokkal nehezebb gyüjteni mert azért küldetéseket kel csinálni:Aaryam lessan 100 000 lesz Anyag meg 1000 van:)::) Most is egy küldetés 2500 anyag és cserébe 2700 arany nem éri meg:)

Nem tudom hogy csinálod de nekem 10K van csak. Mondjuk anyag nekem is kevés van. Ahhoz épületek és aktivitás kell.
 

DeletedUser

Guest
Nem tudom hogy csinálod de nekem 10K van csak. Mondjuk anyag nekem is kevés van. Ahhoz épületek és aktivitás kell.

Én sem tudom hogyan csinálja, de ha így van akkor nagyon szerencsés. Nekem jelenleg a gyümölcsös nagyon bevállt anyagszerzés szempontjából.

Anyaggal nem sok bajom van, mert 1 órás ciklusokban gyártom, így naponta 3000 anyagot szedek be csak a gyümölcsösökből.

Aktív vagyok, ezért is használok még kunyhókat, mert megéri ha a gép előtt ülünk, de lassan áttérek valami hosszabra, mert egyre több arany kell. Mivel még csak gyakornok vagyok így majdnem mindig kocka lehetek.

Köszi a válaszokat, de még az érdekelne hogy ha beléptem vaskorba akkor miket építsek, mert ahogy látom, hirtelen minden nagyon drága lett.
 

DeletedUser

Guest
Én sem tudom hogyan csinálja, de ha így van akkor nagyon szerencsés. Nekem jelenleg a gyümölcsös nagyon bevállt anyagszerzés szempontjából.

Anyaggal nem sok bajom van, mert 1 órás ciklusokban gyártom, így naponta 3000 anyagot szedek be csak a gyümölcsösökből.

Aktív vagyok, ezért is használok még kunyhókat, mert megéri ha a gép előtt ülünk, de lassan áttérek valami hosszabra, mert egyre több arany kell. Mivel még csak gyakornok vagyok így majdnem mindig kocka lehetek.

Köszi a válaszokat, de még az érdekelne hogy ha beléptem vaskorba akkor miket építsek, mert ahogy látom, hirtelen minden nagyon drága lett.


Hát ha a vaskorban minden nagyon drága akkor nézd meg a virágzó középkortól a játékot:) nekem az a legnagyobb gondom , hogy kicsit elkapkodva lett a játék össze rakva:)


cserép tetős házat sokkal jobb lenne tartani , mert ha 1/4 óránként be szedem többet ad ki ,mint a favázas épület. Viszont ez a terület mennyisége miatt és az ember igény miatt ki vitelezhetetlen. Így az a poén benne , hogy minél előbbre mész a korokban , annál drágább minden és ember igényesebb is, de a lakó házak egyre kevesebbet adnak ki:(((((

szerintem a számításoknál el néztek valamit. Ahhoz , hogy katonaságom is és termelési üzemem is legyen sok-sok favázas épületem kel , hogy legyen , ami 1 óra alat , ha 120% a boldogság akkor ad 72 aranyat ki, na már most nekem is van már olyan épületem amihez 27 ezer arany kel:( miből? arról nem is beszélve, hogy a kém is már 19k aranyért sétál egyet és azt is kikel termelni, a fejlesztéshez szükséges szintén magas arany összegek mellet.
 

DeletedUser

Guest
Én sem tudom hogyan csinálja, de ha így van akkor nagyon szerencsés. Nekem jelenleg a gyümölcsös nagyon bevállt anyagszerzés szempontjából.

Anyaggal nem sok bajom van, mert 1 órás ciklusokban gyártom, így naponta 3000 anyagot szedek be csak a gyümölcsösökből.

Aktív vagyok, ezért is használok még kunyhókat, mert megéri ha a gép előtt ülünk, de lassan áttérek valami hosszabra, mert egyre több arany kell. Mivel még csak gyakornok vagyok így majdnem mindig kocka lehetek.

Köszi a válaszokat, de még az érdekelne hogy ha beléptem vaskorba akkor miket építsek, mert ahogy látom, hirtelen minden nagyon drága lett.

Ha mint írod aktív vagy akkor állj át inkább a 15 perces ciklusra mert úgy dupla annyi alapanyagot tudsz kitermelni 100%-os boldogságot nézve ((gyümölcsösnél 1 órás=130 viszont 4*15 perc=260 (csizmadiánál cseppet csökken (1 órás ciklus=210 viszont 4*15 perc=400) és lehet későbbieknél jobban romlik ez, de addig ez a számítás (mármint a dupla) jónak mondható), az 5 percesnél már nincs ekkora eltérés így azt már csak hiperaktívok csinálják, de persze megéri ha valaki ennyire szeret kattintgatni :D Pénzben valóban a cseréptetős ház ami nagyon jónak mondható viszont ha csak azt építesz akkor hamar elfogy a lakosságod és nem tudsz terjeszkedni így néhány faház nem árt aztán idővel variálod újabbakra mivel a lakosságot is folyamatosan növelned kell amihez a boldogságot nem árt növelni előtte és így tovább, de menetközben emelni kell az alapanyag termelést is, hogy a szükségeidnek megfelelő "balansz" meglegyen (persze így is lesz amikor már pár órát vagy napot kell várni egy komolyabb változtatás előtt de hát a játék hosszú távra van kitalálva, így aki túlzottan siet az idővel könnyebben elakadhat(persze van aki ezt is megoldja gond nélkül)) :)
 

DeletedUser

Guest
:) ismerős ez nekem is. Most ott tartok, hogy cserélem le a cseréptetős házakat. Ami jó volt mert sok aranyat hozott, de mivel ember hiányban szenvedek... :)) ... meg terület hiány. Mikor fog működni a raktár, hogy ne kejlen eladnom azokat az épületeket, amire már 1x keményen össze gyüjtöttem az alapanyagot? :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent