Kibeszélő Albert Einstein [történelmi küldetéssor]

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24612

Guest
Végre egy használható nyeremény, 10% támadó bónuszért (alias Szónoki pódium) megéri megcsinálni.
 

DeletedUser23776

Guest
Kedves @csocsirocsi

Nem a főoldal a világ közepe. Szerintem nem lett olyan ígérve, hogy minden ki fog kerülni oda, ha tévedek természetesen megkövetem a játékosokat ezért. Persze itt parázs vita alakulhatna ki, hogy éppen senkinek nincs kedve feljárni fórumra ilyen vagy olyan okból ezért nekik márpedig kell a főoldalra minden, majd pedig, hogy de pedig nem lenne ám rossz, ha mégis megtennék ezt ésatöbbi, ésatöbbi.

Ennek elkerülése érdekében azt tudom mondani, hogy mindenképpen beszélni fogok a döntésben illetékes csapattaggal a főoldalra történő kiírásokról.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, hogyan lehetne skippelni a fejlesz ki egy kutatást küldetést?
Nagyon nem akarok kort váltani, az jelentős hátrány lenne a számomra a CE-ben is.
A sakktáblamintás tér támadási bónusza amúgy mire vonatkozik, városban lévő harcra, vagy globális?
 

DeletedUser23560

Guest
Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, hogyan lehetne skippelni a fejlesz ki egy kutatást küldetést?
Nagyon nem akarok kort váltani, az jelentős hátrány lenne a számomra a CE-ben is.
A sakktáblamintás tér támadási bónusza amúgy mire vonatkozik, városban lévő harcra, vagy globális?

A Támadás bónusz akkor él, ha te támadsz.
Event-küldetést nem lehet megszakítani. Eldöntheted, hogy leállsz, vagy folytatod.
Viszont, ha van bármilyen régi korban kihagyott technológiád, azt is elfogadja. :)
Ja, a CE erre a hétre fix marad, ha most lépsz kort.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
A Támadás bónusz akkor él, ha te támadsz.
Event-küldetést nem lehet megszakítani. Eldöntheted, hogy leállsz, vagy folytatod.
Viszont, ha van bármilyen régi korban kihagyott technológiád, azt is elfogadja. :)
Ja, a CE erre a hétre fix marad, ha most lépsz kort.

a 600 gyémántos maradt, de annyit tuti nem ér meg. :)

Akkor ennyi, szomorú vagyok, hogy erőltetik* a felhasználóra a dolgokat, eddig minden eventesben vagy-vagy volt a kutatásos küldi rész, nem értem, hogy most miért nem lehetett így megcsinálni. :(

* Igen, tudom, nem erőltetik, nem kötelező megcsinálni. :rolleyes:
 

DeletedUser25016

Guest
A támadási bónusz korfüggő 5-10% közötti lehet.

A feladatsorban volt mindkettő:
8. - szerezz meg egy szektort harc nélkül
11. - foglalj el egy tartományt
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem tudom, hová írjam; így itt marad.

Szeretnék gratulálni annak a nagyon okos embernek, aki ilyen egymáshoz közeli időpontot adott a tegnapelőtti indulású küldetéssornak, és a mai korváltásnak. Ugyanis most már gyémánt nélkül a főjutalom nem elérhető, vagyis teljesíthetetlen. A bétán külön időben kerültek bevetésre, így fel sem merülhetett, hogy hogyan fogják megcsinálni az új korba lépők az utolsó feladatot; hiszen nem volt ezzel gond (nem volt új kor). Ma reggel még el volt fogadva az utolsó feladat első része (hogy vegyem át egy tartomány felett az irányítást); most viszont nincs. Így pedig mehetek 3 napig felderíteni a következő kori térképre átjutást, majd újabb három napig arra a térképre való belépést. Mennyi idő is van hátra az Einstein-es küldiből? 5 nap. Aha. Köszönjük Emese!
 

DeletedUser23560

Guest
Nem tudom, hová írjam; így itt marad.

Szeretnék gratulálni annak a nagyon okos embernek, aki ilyen egymáshoz közeli időpontot adott a tegnapelőtti indulású küldetéssornak, és a mai korváltásnak. Ugyanis most már gyémánt nélkül a főjutalom nem elérhető, vagyis teljesíthetetlen. A bétán külön időben kerültek bevetésre, így fel sem merülhetett, hogy hogyan fogják megcsinálni az új korba lépők az utolsó feladatot; hiszen nem volt ezzel gond (nem volt új kor). Ma reggel még el volt fogadva az utolsó feladat első része (hogy vegyem át egy tartomány felett az irányítást); most viszont nincs. Így pedig mehetek 3 napig felderíteni a következő kori térképre átjutást, majd újabb három napig arra a térképre való belépést. Mennyi idő is van hátra az Einstein-es küldiből? 5 nap. Aha. Köszönjük Emese!

Igen. Jó volt időben megcsinálni a teljes feladatsort. Még tegnap reggel... :)

Az viszont jó lenne, ha belépés/frissítés után nem ugrana fel a már befejezett eventre figyelmeztető ablak.:mad:
 

DeletedUser25106

Guest
Nem tudom, hová írjam; így itt marad.

Szeretnék gratulálni annak a nagyon okos embernek, aki ilyen egymáshoz közeli időpontot adott a tegnapelőtti indulású küldetéssornak, és a mai korváltásnak. Ugyanis most már gyémánt nélkül a főjutalom nem elérhető, vagyis teljesíthetetlen. A bétán külön időben kerültek bevetésre, így fel sem merülhetett, hogy hogyan fogják megcsinálni az új korba lépők az utolsó feladatot; hiszen nem volt ezzel gond (nem volt új kor). Ma reggel még el volt fogadva az utolsó feladat első része (hogy vegyem át egy tartomány felett az irányítást); most viszont nincs. Így pedig mehetek 3 napig felderíteni a következő kori térképre átjutást, majd újabb három napig arra a térképre való belépést. Mennyi idő is van hátra az Einstein-es küldiből? 5 nap. Aha. Köszönjük Emese!
Nekem is pont ugyan ez a problémám! :(
 

DeletedUser24487

Guest
:) mióta játszotok? 2 hónapja?
Mert ha több éve,akkor ez a te hibátok is!!,csak előre kellett volna gondolkozni,vagy nem? Minden eventnél van ilyen!! az új kor is be lett jelentve időben,szóval ez kapufa:)
 

Vanek ur

Aktív tag
:) mióta játszotok? 2 hónapja?
Mert ha több éve,akkor ez a te hibátok is!!,csak előre kellett volna gondolkozni,vagy nem? Minden eventnél van ilyen!! az új kor is be lett jelentve időben,szóval ez kapufa:)

Aha. Mindenki hülye, aki nem csinálta meg 2 nap alatt az egy hetes eseményt, mert mondjuk nem ért rá. Köszi a megértést (és a gondolkodást)!
(Bár mondjuk pont tőled nem is vártam mást.)
Mellesleg jegyzem meg, hogy nem volt még ilyen soha, hogy egy ilyen rövid event közben jöjjön az új kor; így ilyenre nem is lehetett felkészülni. Ja, és jégkorban viszont érdekes módon figyelembe lett véve, ha új rész jött, és egy hosszabb eventben érintett volt valaki - hiszen elfogadta ott normálisan; pedig ott és akkor nem 5 nap volt egy 6 napos feladat elvégzésére.
Aztán hiába volt bejelentve az új kor, ha még a készítők sem gondoltak bele, mit fog okozni, ha egymásra engednek egy rövid eventet és egy korváltást. Érdekes módon bétán meg tudták csinálni, hogy külön-külön menjen mindkettő; és ott sem merült fel senkiben, hogy az élesen egyszerre jöhetnek, és az ilyen gondokat hozhat.

Szerk.: ráadásul ha már egyszer elfogadta teljesítettként a feladat elejét, akkor meg ne változtassák már meg 'nem elfogadott'-ra. Ez nem olyan, hogy most megvan, 10 perc múlva meg nem változtattam semmit, de már nincs meg.

Szerk. 2.: eddig nem volt olyan küldetés sem, ahol ha nem csináltad meg 2 nap alatt az eventet, akkor nem lehet teljesíteni a küldetést gyémánt használata nélkül. Most van. És ez nagyon nem jó (és vélhetően fognak lépni rá 'fent', mert biztosan nem csak 2-3 ember van emiatt hátrányban, hiszen még többen nem is értek el a végére - illetve nem csak minket érint, hanem minden országot).
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24487

Guest
Álandóan picsogtok mindenért!!
Ez egy játék,meglehet csinálni még most is,persze könnyebb itt sirni!!
 

DeletedUser24612

Guest
Lol, kényszerített bárkit valaki hogy kort lépjen? Aki nem tudja a feladatokat - ami mellesleg hülyeség, a főoldalon kellene kiírni minden esetben - az meg is érdemli. Ha tudom hogy olyan feladat is van amit kor lépés után nem tudok teljesíteni elhalasztom 1-2 nappal, hátrány nem ér, pár hónapig nem lesz frissítés. Jegesben amúgy a 4. feladat volt időhöz kötve, de 4 alapanyag termelővel - ami lehetett bronzos is - a 5 óra alatt meg lehetett csinálni, az összes többi instant volt. De egyszerűbb mást szidni mint gondolkodni.

Jó, az utolsó feladatot nem lehetett halasztással megcsinálni, de akkor is 6 órás event volt, annyi csak van mindenkinek 2 nap alatt,
 

Vanek ur

Aktív tag
A két fenti "sírós"-nak tituláló embernek: érdekes, hogy ha nektek van gondotok, akkor fúj-fúj, miért rossz; ha másnak, akkor meg miért sír. Egyszer bele kellene élni a másik helyzetébe is magatokat; és lehet, sokat változna sok mindenhez a hozzáállásotok is (mondjuk baracknak hiába írom, mert már sokszor megvolt, de nem változott azóta sem).

Zivos: én játszani szeretek. Felfedezni a feladatokat, 'meglepődni', hogy mi jön, és miért (igen, bár fent vagyok bétán, de villámgyorsan el is felejtem ezeket, és ha élesre bejön, akkor nem veszem elő a 'puskát', hogy aztán pár óra alatt letudjam az egy heti feladatokat). Nem szeretem a 'gyorsan csináljuk meg' dolgokat - mintha egy kalandjátékban úgy játszanék, hogy nézem a végigjátszást, mert akkor lehet azzal 'vagizni', hogy én milyen gyors voltam (miközben meg a játék tényleges szépségét, mélységét meg kidobom a kukába). Vagyis nem szeretek egy ilyen típusú játékban rohanni, ha nem muszáj (eddig sem volt az, ez után pedig nem is várja ezt senki). Pláne egy egy hétre készített eventet megcsinálni 6 óra alatt, meg egy 1 hónaposat megcsinálni 2-3 nap alatt. Ha ti ebben lelitek a játék szépségét, akkor az a ti dolgotok; de más meg hadd játsszon úgy, ahogy neki jólesik (és a 'normális' sebessége lenne ennek a játéknak). Pláne, ha elvileg minden event úgy van elkészítve, hogy azok is meg tudják csinálni, akik nem készülnek rá előre; és nincs napi 20-24 órájuk a játékra (itt jött volna be egy kivételes eset, de lejjebb leírom azt is, hogy szerencsére megoldódott a probléma).
Illetve még egy dolog: semmi köze nem volt ahhoz a feladatnak, hogy átlépsz-e az új korba, vagy sem. Reggel még megvolt a küldi azon része (zöld pipa); délután amikor felkeltem (mert éjszakás voltam előtte is, és utána is), már nem (nincs zöld pipa). Hiszen bejöttek az új területek, és semmi, de semmi köze nem volt ahhoz, hogy milyen korban vagyok. Vagyis ennyit arról, hogy 'elnéztem-e az új korba lépést'; mert itt nem arról volt szó.

De a gondolat lezárásához leírom, hogy mit írtam a supporttal való beszélgetésem lezárásához (bár elvileg nem szabadna, de talán most kivételt tehetünk; mert úgyis ugyanazt írnám le, csak más szavakkal, így meg gyorsabb nekem :) ):
"Kiegészítés: most járt le a felderítés," [kiegészítés: az új kontinens felderítése] "és a feladatot elfogadta ezzel is (pedig nem vettem át semmilyen tartomány felett az irányítást). Ráadásul a következő felderítési idő" [kiegészítés: az első tartomány felderítési ideje] "kevesebb is lett volna, ha számított volna, mert csak 1 nap az első területre vonatkozó mennyiség.
Vagyis a kérdéseim innentől már érvényüket és aktualitásukat vesztették. Mindenesetre még egyszer köszönöm a segítséget!
Vanek
"
 

DeletedUser24487

Guest
picsogsz-magyarázkodsz,-picsogsz-magyarázkodsz,és igy tovább. próbáld meg egyszer picsogás nélkül is megtudod csinálni:)

mindenki értetlen igen:)
jézusom,tuti pszichológus vagy:)
 

DeletedUser332

Guest
Sziasztok

"Ha minden küldetést el tudtok végezni március 20-ig, ..."


Azt lenne a kérdésem, hogy egészen pontosan mikor fog véget érni az esemény?
Előre is kösz.

S
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent