A piacozás

Egyetértesz?


  • Összes szavazó
    8

Deme91

Aktív tag
Ugyan azt a szöveget illesztem be, amit a Supportnak írtam.
Üdv!
Észrevettem a piacozás kapcsán, hogy az ajánlatok 80%-a inkorrekt, sokkal lejjebb lévő kort ajánlanak fel, cserébe jövős, marskori (stb.) árut kérnek érte, és ki van rakva 600x, kicsi tételekben. (nem mindig, valamikor 100-100 stbstb.)
Fontosnak találom persze hogy a kisebb játékosok hozzá jussanak a nagyobb korban lévő nevikhez, de aggaszt hogy most mindenki "csak úgy" kirak ilyen ajánlatokat és ott vannak 1 hétig. Korrigálni lehetne ezeket az ajánlatokat.: koronként pl nagyobb tételekben lehetne kirakni az ajánlatokat, ne 5-áruért kérjenek 10-et és kirakják 600x... hozzátenném az is jó ötlet lenne, ha több játékoshoz hozzáférhetnének az ajánlatok, így gyorsabban menne a piac.
A kisebb tételek nem problémák annyira, de ne legyen legalább inkorrekt. - kisebb játékosok
Üdvözlettel: Victoria20120 - Arvahall. 2021.07.16.
Teljesen igazad van!
 
nem halad a piac, csak 0,5-ös ajánlatok vannak amivel NINCS gond csak nincs ki megvegye. - a többi inkorrekt.. szal jó lenne ha több ajánlatot lehetne látni, hátha bead 1-2 érdekeset és pörögne a piac. no meg az inkorrekt szűrő az tetszik.
köszönöm akik eddig reagáltak .
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Sokkal több áru mozogna ha nem lenne inkorrekt ajánlat. Ha mindenki fpért venne a másiktól árut, nincs értelme a piacnak.

Engedd el. Azért van annyi inkorrekt mert vannak akik viszik. Elhiszem, hogy téged ez zavar, de attól még sokakat nem. Hogy ez most jó vagy sem, az mindegy. Ez van.
És ahogy említettem, ne beszűkíteni akarjátok a piacozást, mert azzal nem nyer senki hosszútávon.
 

KaZo75

Új tag
Mobilon játszom. Nekem a Piac / Kereskedés fülön nagyon hiányzik, hogy az adott kor termékeit egyszerre ki lehessen jelölni a legördülőkben. Pl. a kor neve mellett lehetne egy kipipálható négyzet. Így gyorsan listázhatnám például, hogy mit tudok épp venni a saját koros termékeimért, vagy milyen ajánlatok vannak a saját koros termékekre.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Annyira helyzetfüggő, hogy kinek mi éri meg éppen, és innentől az is, hogy mi a korrekt, pláne, mi az inkorrekt...
A sivatag közepén szívesen ad az ember 100 zsák homokot egy vödör vízért...
Az árvíz közepén 1 zsák homokért legszívesebben adnál 100 vödör vizet...
Teljesen jogos amit írsz ! Egyértelműen nem lehet behatárolni azt ,hogy mi korrekt és mi nem ,ugyanis a szükség dönti el , azonban , ha lehetőség lenne arra hogy egy adott játékos egy adott termékből 10 db nál többet ne tehessen fel többet az azért csökkentené a piac oldalak számát , mert azt gondolom , hogy ti is ismeritek 10 db ajánlatokból ugyanabból a termékből egy játékostól 10 oldal kicsit sok .
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
azonban , ha lehetőség lenne arra hogy egy adott játékos egy adott termékből 10 db nál többet ne tehessen fel többet az azért csökkentené a piac oldalak számát , mert azt gondolom , hogy ti is ismeritek 10 db ajánlatokból ugyanabból a termékből egy játékostól 10 oldal kicsit sok .

Fordítva ülsz a lovon. Azért pakol fel 10 oldalnyit, mert limitálva van a mennyiség amit kitehet. Ha ez limit nem lenne, vagy nagyobb lenne, akkor kevesebb ajánlatot pakolnának ki.
Persze aki többféle árut cserélne, annak úgyis több oldalnyi lenne, de az már nem ugyanazokból az árukból állna.
 

Xadornix

Aktív tag
Ismerős a 10-20 db árukból kint lévő azonos ajánlatok tömege, és nyilván zavaró is tud lenni. Pláne, amikor egyben még érdekes is lehetne, de így elaprózva soxorannyi FP-t kell érte tejelni.
Azonban azt figyeltem meg, hogy ezek inkább a korábbi korok áruival jelentkeznek, jellemzően kisebb korban járó, kisebb készletekből gazdálkodó, és tagadhatatlanul tapasztalatlanabb játékosoktól származnak. Mivel a piac a szomszédság+céh+barátok ajánlataiból áll össze, ez a viselkedés jellemzően a barátlistára vett kezdők fő jellemzője (a céhen belül nincs FP költség, ott felhasználhatóak az apró ajánlatok is, a szomszédságban pedig jellemzően kortársak vannak, ahol ez a viselkedés csak akkor tömeges, ha alacsonyabb korban parkolsz).

Márpedig a barátlista esetében elég jól szabályozhatod a piacot:
  • Vagy foglalkozol a barátokkal, és segítesz fejlődni azáltal is, hogy a piac hatékonyabb használatáról diskurálsz velük
  • Vagy nem tekinted igazán barátnak, és ki is teszed Őket...
Így vagy úgy, de elmaradnak a miniajánlat dömpingek.
 
Fent