A piacozás

Egyetértesz?


  • Összes szavazó
    8
Ugyan azt a szöveget illesztem be, amit a Supportnak írtam.
Üdv!
Észrevettem a piacozás kapcsán, hogy az ajánlatok 80%-a inkorrekt, sokkal lejjebb lévő kort ajánlanak fel, cserébe jövős, marskori (stb.) árut kérnek érte, és ki van rakva 600x, kicsi tételekben. (nem mindig, valamikor 100-100 stbstb.)
Fontosnak találom persze hogy a kisebb játékosok hozzá jussanak a nagyobb korban lévő nevikhez, de aggaszt hogy most mindenki "csak úgy" kirak ilyen ajánlatokat és ott vannak 1 hétig. Korrigálni lehetne ezeket az ajánlatokat.: koronként pl nagyobb tételekben lehetne kirakni az ajánlatokat, ne 5-áruért kérjenek 10-et és kirakják 600x... hozzátenném az is jó ötlet lenne, ha több játékoshoz hozzáférhetnének az ajánlatok, így gyorsabban menne a piac.
A kisebb tételek nem problémák annyira, de ne legyen legalább inkorrekt. - kisebb játékosok
Üdvözlettel: Victoria20120 - Arvahall. 2021.07.16.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az inkorrekt résszel nem értek egyet, hisz semmi nem kötelez arra, hogy el is fogadd.
Az, hogy akár az egész szerveren lehessen boltolni, vagy legalább némileg növelni a hozzáférhető játékosok mennyiségét viszont jó ötlet lenne. Kicsit aktívabb lenne a piac.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha úgyis van ez a maximum kétszeres szorzó, akkor ne lehessen már szomszédos kornál távolabb lévő termékeket kirakni.
Ezzel az inkorrekt ajánlatok jó része eltűnne.
Amúgy nem zavarnának, csak lenne egy szűrő, amivel ki lehetne szűrni az inkorrekteket, hogy csak a korrekt vagy annál jobb ajánlatok látszódjanak.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem értem ezzel mi a gond. Azért teszik ki, mert sokan viszik. Ha nem vinnék, akkor nem pakolnák ki annyian.
Értem, hogy valaki csak korrekt módon akarna üzletelni. De ezzel nem igazán lehet mit kezdeni. A szűrő az talán megoldaná, de csak részben.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ha nem lehetne inkorrekt ajánlatokat kirakni, az beszűkítené a játékot. Tehát nem jó gondolat. A szűrő viszont segítene annak, aki nem akar ilyesmit látni.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Egyébként még az gond az inkorrekt ajánlatokkal, hogy könnyű benézni és véletlen elvinni, ha azt hiszi az ember, hogy korrekt.
Illetve még az is gond, hogy könnyű visszaélni vele és a szabályzat által nem megengedett támogatást nyújtani más karaktereknek.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az, hogy benézed és viszed, az egyéni probléma. Olyan amit a fejlesztők soha nem fognak tudni kiküszöbölni. Fel lehet róni a játéknak, de felesleges.

Kifejted bővebben, mit jelent a szabályzat által nem megengedett támogatás nyújtás? Mert valószínű a pushingra gondolsz, de néhány inkorrekt ajánlat még nem pushing.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Forge pontért áru vásárlására gondoltam, de most hogy alaposabban átolvastam a szabályzatot, nem találtam benne olyan pontot, ami ezt kifejezetten tiltaná.

A benézést viszont nem nevezném egyéni problémának. Biztos vagyok benne, hogy mindenkit érint valamikor a játéka során, aki elfogadott már a piacon legalább 100 ajánlatot. Óhatatlanul becsúszik néha egy-egy inkorrekt is.
És lehet, hogy a fejlesztők nem fogják kiküszöbölni, bár megtehetnék. Fent két megoldási javaslatot is tettem erre.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A forge pontért áruvásárlás az nem pushing, hanem üzlet, ezért az nem is támogatás. Mert a másik fél kapott érte valamit. Hogy mit és mennyit az már sok mindentől függ.

Értelek, nyilván bosszantó tud lenni. De ettől az még egyéni gond marad. De ezért van az pl, hogy üzenetben is meg lehet oldani az árucserét, ami eléggé lecsökkenti az esélyét a mellényúlásnak. Ennél sokkal nagyobb "nehézségek" is vannak a játékban amivel egyáltalán nem foglalkoznak a fejlesztők, így erősen kétlem, hogy ezzel fognak.
 

helen

Nagyon aktív tag
Forge pontért áru vásárlására gondoltam, de most hogy alaposabban átolvastam a szabályzatot, nem találtam benne olyan pontot, ami ezt kifejezetten tiltaná.

A benézést viszont nem nevezném egyéni problémának. Biztos vagyok benne, hogy mindenkit érint valamikor a játéka során, aki elfogadott már a piacon legalább 100 ajánlatot. Óhatatlanul becsúszik néha egy-egy inkorrekt is.
És lehet, hogy a fejlesztők nem fogják kiküszöbölni, bár megtehetnék. Fent két megoldási javaslatot is tettem erre.
A forgepontért árú vásárlást meg is fordíthatjuk, nevezhetjük árúért forgevásárlásnak is. Itt kölcsönös adok-veszek megállapodásról van szó, mindkét fél kap valamit , tehát nem pushing.. és nem szabályellenes.. mint ahogy az inkorrekt ajánlatok kirakása sem szabályellenes.. kaptunk egy piacot, megvan hogy minek mi az értéke, de nincs megszabva hogy csak azon az értéken lehet kereskedni. Teljesen szabadon lehet eldönteni hogy neked mi, mit és mennyit ér meg, mit kérsz érte, illetve mit vagy hajlandó adni érte.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Csak a szerverek közötti "árúcsere" tiltott
Amúgy mindenki azt árul és annyiért amennyiért csak akar, s ezért létezik az "inkorrekt" ajánlat is, mivel a való életben, egy valóságos piacon is annyit kérek a termékemért, amennyit csak akarok (most tekintsünk el a beszerzési ár alatti jogi problémakörtől). (Lásd pl napjainkban: ps5, videokártyák)
Ha van rá kereslet, akkor meg tudok szabadulni tőle, ha nincs akkor nem.

Maga az inkorrekt ajánlat, mint fogalom se teljesen értelmezhető, hiszen van olyan termék ami nagyobb fókuszban van így többet ér, mint ami a legtöbb embernek halomban áll a raktárban.

S még itt vannak az új korok is, az első napokban nagyon sokat érnek a termékek, aztán drámaian lecsökken az értékük.

Extraként eljön az az idő is a játékban amikor már mindent is felépítettél, termelsz és elraktároztál mindenből annyit, hogy már a piac közelébe se kell menned....
 

III. Dementia

Aktív tag
A "korrekt ajánlat" egy név, ami azt jelenti, hogy 1:1-ben cserélsz azonos korból, és 2:1-ben eltérő korból, ahol a 2, az alacsonyabb kor termékeinek a szorzója.
Olyan ez, mint a derékszög.
Annak sincs köze a "derék" egyik értelméhez sem.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Csak ameddig a derékszög pontosan definiált, elfogadott és egyezményes megnevezés addig a korrekt nem az, erősen szubjektív... mert számomra lehet az lenne a korrekt, hogy az alig beszerezhető terméket például 1:10-ért adom...
 
Az inkorrekt résszel nem értek egyet, hisz semmi nem kötelez arra, hogy el is fogadd.
Az, hogy akár az egész szerveren lehessen boltolni, vagy legalább némileg növelni a hozzáférhető játékosok mennyiségét viszont jó ötlet lenne. Kicsit aktívabb lenne a piac.
Szerintem te sem fogadod el azokat az ajánlatokat, hogy xy kér mészkőért virtuális anyagot, vagy selyemért jövőset. Ezeket szeretném kiszűrni, mert feleslegesek, 1 hétig kint vannak, nem is látom értelmét h megvegyem. Azt hogy nem kötelez arra h megvegyem, de attól ott vannak és csak ilyen ajánlatokat látok az elmúlt napokban, és szerintem másnak is feltűnt. Hozzátenném, ha ezt kiszűrnénk akkor gyorsabban menne a piacolás, az áruk cserélése, sokkal több áru forogna, kénytelenek lennének 1 korral lejjebb is kérni vagy fejjebb. Több áru cserélne gazdát és nem lenne az hogy 1 adott korból senkinek nem lenne az ég világon. Vagy Szervezzük be a szűrőt, mert engem zavarnak az inkorrekt ajánlatok. Az uccsó két mondatoddal egyet értek.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szerintem te sem fogadod el azokat az ajánlatokat, hogy xy kér mészkőért virtuális anyagot, vagy selyemért jövőset. Ezeket szeretném kiszűrni, mert feleslegesek, 1 hétig kint vannak, nem is látom értelmét h megvegyem. Azt hogy nem kötelez arra h megvegyem, de attól ott vannak és csak ilyen ajánlatokat látok az elmúlt napokban, és szerintem másnak is feltűnt. Hozzátenném, ha ezt kiszűrnénk akkor gyorsabban menne a piacolás, az áruk cserélése, sokkal több áru forogna, kénytelenek lennének 1 korral lejjebb is kérni vagy fejjebb. Több áru cserélne gazdát és nem lenne az hogy 1 adott korból senkinek nem lenne az ég világon. Vagy Szervezzük be a szűrőt, mert engem zavarnak az inkorrekt ajánlatok. Az uccsó két mondatoddal egyet értek.

Értem a nézőpontotok, de nem értek egyet vele. Pont azért mert a piac így is be van szűkülve. Nem lenne jó még jobban beszűkíteni. És hidd el, hogy az az illető azért tesz ki olyan ajánlatokat, mert van aki elviszi. Nyilván nem te és az is eléggé esélyes, hogy nem túl sokan. De van aki elviszi, különben nem próbálkoznának folyamatosan.
És pont ez a lényeg. Hogy bizonyos mértékig szabad piac van. Elég nagy baj, hogy csak szomszédokkal, barátokkal és céh-vel lehet piacolni, ahogy a max árulimit is egy elég komoly gond.
Ne beszűkíteni akarjátok a dolgokat, hanem inkább bővíteni. Azzal hosszútávon előrébb vagyunk.
 
Értem a nézőpontotok, de nem értek egyet vele. Pont azért mert a piac így is be van szűkülve. Nem lenne jó még jobban beszűkíteni. És hidd el, hogy az az illető azért tesz ki olyan ajánlatokat, mert van aki elviszi. Nyilván nem te és az is eléggé esélyes, hogy nem túl sokan. De van aki elviszi, különben nem próbálkoznának folyamatosan.
És pont ez a lényeg. Hogy bizonyos mértékig szabad piac van. Elég nagy baj, hogy csak szomszédokkal, barátokkal és céh-vel lehet piacolni, ahogy a max árulimit is egy elég komoly gond.
Ne beszűkíteni akarjátok a dolgokat, hanem inkább bővíteni. Azzal hosszútávon előrébb vagyunk.
Piacbővítés és inkorrekt szűrő.
 

Xadornix

Aktív tag
Ha csak "korrekt" ajánlatok lennének, akkor nem kéne piacnak hívni, hanem lehetne "karitatív árucserélő" a neve :p

Én minden ajánlatot beengednék, eltörölném a Lef- által is nehezményezett buta limiteket is. Aki vásárol, figyeljen oda, ha az eladónak megéri, akkor vajon neki is megéri-e.
Nem gondolom, hogy a "200 rezet adok 100 platinakristályért" ajánlat értelmetlen lenne, hiszen nap, mint nap futok bele a fordítottjába. Valakinek tele van az űrkorszakban a raktára korabeli cuccal, de neki középkori kell a csatatéren vagy a GvG-n. Kihullik a haja, mire koronként egyesével leváltogatja. Kiteszi, hamar lesz rá vevő. Sőt, a vevő kiteszi fordítva, ha látja, hogy van aki bármit is megadna egy marék rézért!

Szűrőkből viszont támogatom, hogy legyen sokféle.
  • Ne csak 1 konkrét árut lehessen keresni, hanem egy egész korból bármit
  • Lehessen eladóra keresni
  • Akár "kedvenc eladók" lista is lehetne
  • Lehessen szűrni darabszámra, ha nem akarok félmarékonként forgét fizetni
  • stb.
 

III. Dementia

Aktív tag
Csak ameddig a derékszög pontosan definiált, elfogadott és egyezményes megnevezés addig a korrekt nem az, erősen szubjektív... mert számomra lehet az lenne a korrekt, hogy az alig beszerezhető terméket például 1:10-ért adom...
A foe-ben a "korrekt ajánlat" kifejezés egy pontosan definiált rendszerszintű axioma, aminek a létét és értelmét nem befolyásolja közmegegyezés.
 
Fent