A becsület szobra

III. Dementia

Aktív tag
Igen, tehát továbbra is ott tartunk, hogy senki nem tudja megmondani.
Nincs szükség erre a tudásra.
Azt kell tudni, hogy a tartalék elég lesz-e a csatatér végéig.

Neked van egy számításod, ami alapul egy feltételezésen.
A számítások, már csak ilyenek.

De igazán senki nem tudja megerősíteni, hogy működik vagy sem.

Ha azt a hetvenpár embert, aki céhben van, és látja működés közben, nah, ha őket nem számítjuk, akkor így van.
Rajtuk kívül senki más nem tudja megerősíteni, hogy a statisztikai alapon végzett műveletek milyen hatékonyságúak.

Vagyis pontosabban fogalmazva, ugyanúgy nem működik, mint bármelyik másik feltételezésen alapuló számítás.
Minden számítás azon a feltételezésen alapul, hogy a számítás tárgya absztrahálható.
Tekintve, hogy nem tudod megmondani előre, hogy mennyi ot-t fogsz építeni.
Azt viszont meg tudom mondani, hogy maximum mennyit szeretnék építeni.
Ez, viszonylag egyszerűen kitalálható: a teljes sziget négy órás cseréjéhez kell 74 tábor. Kb.
Nem tudod mennyi szekitek lesz, nem tudod kikkel kerültök össze, nem tudod a partnerek mennyire gyorsak/lassúak, nem tudod a pontos ot számot, mert több térkép is van más elosztással (bár lehet, hogy az építési helyek összege minden térképen megegyezik, csak az elosztás más) és akkor még ott van a játékosok érkezése, távozás, korlépése.
A maximum 74 tábor akkor sem változik.
A szükséges puffer mennyisége sem.

Szóval még mindig ott tartunk, hogy te mint főkvantum matekos valamit összeraktál, amit elfogadok, hogy a számodra és Lorant96 számára működik.
Mindenkinek működik, akinek van a szükséges korokból fajtánként 2-300k raktárkészlete, és ahol minden tag előállítja a 74 tábor építéséhez szükséges termékmennyiség rá eső részét olyan épülettel, ami a kincstárba termel.
De az átlag ember, az átlag céhekben továbbra sem tud mit kezdeni vele.
Nem hát.
Mert cape-inno-hagia-alexandriai-himi-teherhajó-barátságtornyot épít, ahelyett, hogy felhúzná az obszi-atomot, és letenne 8-10 becsületszobrot.
És megideologizálja, hogy miért értelmetlen, kiszámolhatatlan a csatatér.
Így nem jutottunk sehova. De legalább jót beszélgetünk.
Mondjuk, kicsit felbsztam az agyam, de így van.
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Három dologra reagálnék idézet nélkül.
Az egyik, hogy ha nem lenne szükség erre a tudásra, akkor nem beszélgetnénk erről a témáról. :)
A másik, hogy a 74 táborhoz való építési szükséglet a fajtánként 2-300k raktárkészlet szükségessége nyilvánvaló számomra, pedig egy darab számítást és semmiféle számítást nem végeztem. De azt látom, hogy kb az az a mennyiség amivel nagyjából biztosítható a folyamatos építés. Viszont, ahogy te is elismerted még ennek megléténél is történhet olyan, hogy a kincstárba raktárból kell pótolni. Így visszautalnék az első reagálásomra, miszerint igenis szükséges lenne az, hogy pontos számítást, képletet ismerjenek a céhvezetők, tagok. Mert akkor talán jobban meg lehet értetni mindenkivel a kincstárba pakoló épületek fontosságát.
A harmadik pedig az, hogy nem tudom min sikerült felbsznod magad. De mint említettem egy korábbi bejegyzésemben, ha kicsit megpróbálnál érthetőbben fogalmazni, jobban értenének és jobban elfogadnák amit írsz/mondasz. Pl ilyen szavakra mint " absztrahálható" semmi szükség.
 

III. Dementia

Aktív tag
Három dologra reagálnék idézet nélkül.
Az egyik, hogy ha nem lenne szükség erre a tudásra, akkor nem beszélgetnénk erről a témáról. :)
Ennyi a pakolást, magyar szerveren, kb 1-3 céh végez.
Összesen.

A másik, hogy a 74 táborhoz való építési szükséglet a fajtánként 2-300k raktárkészlet szükségessége nyilvánvaló számomra, pedig egy darab számítást és semmiféle számítást nem végeztem. De azt látom, hogy kb az az a mennyiség amivel nagyjából biztosítható a folyamatos építés. Viszont, ahogy te is elismerted még ennek megléténél is történhet olyan, hogy a kincstárba raktárból kell pótolni.
A raktárkészlet pótlásával a puffered nőni fog, így egyre ritkábban lesz szükség a kiegészítésre.
A 74 torony/nap, mellesleg annyira sok, hogy évente ha ötször sikerül elkölteni, örülhetsz.
Szóval, ekkora bevétellel folyamatosan nő a raktárkészlet.

Így visszautalnék az első reagálásomra, miszerint igenis szükséges lenne az, hogy pontos számítást, képletet ismerjenek a céhvezetők, tagok.

Egy statisztikai számítás pontossága a minta nagyságától függ.
Egyetlen csatatérre nem értelmezhető.
Egyszerűen, nincs.
Azt sem tudod megmondani, hogy a következő csatád hány fp-t ad, de egész jól meg tudod mondani, hogy 100 csata után hány fp-d lesz, ezer után pedig baromi pontos (1650-1770) becslést adhatsz.

Mert akkor talán jobban meg lehet értetni mindenkivel a kincstárba pakoló épületek fontosságát.
Olyanokkal kell céhet szervezni, akik megértik, vagy elhiszik.
A többieknek ott egy fasza kis összetartó céh, meg a part.

A harmadik pedig az, hogy nem tudom min sikerült felbsznod magad.

Statisztikáról beszélek, te meg folyamatosan egy bizonyos eseményre akarsz megoldást.
Amire nincs. Nem van.
Egy eseményre nincs, ötvenre egész jó közelítéssel van.
És ezt nem akarod megérteni.

De mint említettem egy korábbi bejegyzésemben, ha kicsit megpróbálnál érthetőbben fogalmazni, jobban értenének és jobban elfogadnák amit írsz/mondasz. Pl ilyen szavakra mint " absztrahálható" semmi szükség.
Próbálok érthető lenni, analóg példákkal (amik a folyamatot mutatják be a valódi életben) élni, de arra meg azt mondod, hogy semmi köze a témához. :/
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A statisztikai számítással még mindig az a baj, hogy kevesen értik. Az, hogy valami %-os és úgy ad valamit, azt elfogadom olyannak amilyen. Akár a csatatér fp adása, akár a himi, teher stb esélye. Nem agyalok rajta, mert egy %-os valami, amit nem fogok számolgatni, latolgatni, hanem ad amit ad, akkor amikor adja.
Az ot építés nem ilyen. És én elhiszem, elfogadom, hogy számodra az a számítás, képlet, akármi amit leírtál, amiről beszélsz, megfelelő. Te pedig fogadd el, hogy számomra nem az.
Az, hogy olyanokkal kell céhet szervezni akik megértik a kincstár fontosságát, elméletben nagyon jól hangzik, a gyakorlatban némi túlzással kivitelezhetetlen. Ahhoz azért sokkal komolyabb tudatosság kell és jobban kellene értenie az adott embernek, hogy miért is lényeges a céh. És amíg a játék felépítése ezt nem hangsúlyozza jobban, addig az egyéni érdekek jobban előtérbe fognak kerülni a többségnél és némi túlzással sem a céh szint, sem a kincstár nem fogja érdekelni a nagyobb átlagot. A különböző vándorlásokról nem beszélve. Legalábbis én ezt tapasztalom.
 
Fent