4 új ötlet

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser3968

Guest
A nagyobb pontszámú játékosok rendszeresen panaszkodnak hogy unatkoznak.
Ezek az ötletek szerintem nekik is tetszenének ha bevezetnék őket
Mivel sok munka,és gondolkodási idő van ezekben az ötletekben kérem az esetleges negatívumok mellett vagy anélkül mindenképp írjátok meg amit jónak láttok vagy mi az amit máshogy képzelnétek.
U.I.:Én csak izgalmasabbá akarnám tenni a játékot ezzekkel az ötletekkel és történelmi hátteret adnék neki.

1.A kolóniák nevű fejlesztést nevezzék át gyarmatokra mert a Colonies azt jelenti.

2.Vasút.
Lehetne vasutat építeni két város között.(Csak a vasút kifejlesztése után[Ipari Kor])
1 játékosnak max. 20 Vasútvonala lehetne.
Úgy lehetne felkérni a másik játékost mint barátnak vagy céhtagnak lenne hozzá külön ikon.
Ha valakivel építenél vasutat Akkor az egy új terepen történne mindketten a saját oldalatokról kezdenétek.
Bal oldalon a nagyobb pontú játékos jobbon a kisebb a játék randomra beadna egy térképet amin a már megszokott elemek vannak, a Fa,a víz és a sziklák. Minél távolabb van a játékos pontszámban annál hosszabb lenne a megépítendő vonal.Ezt a terepet késöbbiekben egy gombbal lehetne ellérni ami a szürke helyén lenne
alapból 10 sínhossz lenne a hossza minden 50.000 pont különbség után +2 sínhosszal növekedne.
Költségei
Alapból lenne egy vasútgyár nevű épület ami mondjuk 3x3as lenne és négyféle vasút + 3 féle vagon lenne alapból de lenne egy vasút tech tree ahol lehetne fejleszteni.A vonatokat el lehetne adni árucikkért a piacon
Vonat Tech Tree:

VONATOK(Lesz pár dolog amit csak késöbb írok le mit jelent.)
-Kis gőmozdony
Gyártása:300 Vas, 100 Huzal
Távot sínhossz X 2 óra alatt tenné meg
Vontatóképesség:100 tonna
Fogyasztása:10 Szén/Sínhossz
-Nagy gőzmozdony
Gyártása:500 vas, 200 Huzal
Sebesség:sínhossz X 45 Perc
Vontatóképesség:200 tonna
Fogyasztása:20 Szén/Sínhossz
-Expressz gőzmozdony
Gyártása:1000 vas, 400 Huzal
Sebesség:sínhossz X 30 perc
Vontatóképesség:300 tonna
Fogyasztás:30 szén/sínhossz
FEJLESZTÉSSEL GYÁRTHATÓ:
Villanymozdony:
1000 vas, 500 Huzal,500 Bálnaolaj
Sebesség:sínhossz x 30 perc
Vontatóképesség:200 tonna
Fogyasztása:Nuku
MOTORVONAT:
egyszerre vagon és mozdony 5 vagonja van
Gyártása:2000 Vas,500 Bálnalaj.
Sebesség:sínhossz X 15 perc
Fogyasztása:20 Bálnaolaj/Sínhossz
Teherbírás=30 árucikk vagy 5 egység vagy 15 Forgepont vagy 20000 Alapanyag-Pénz
Vagonok:
Alapból:
-Vagon
100 tonna
Gyártása:1500 Vas,200 Fa
Teherbírás=25 árucikk vagy 4 egység vagy 10 Forgepont vagy 20000 alapanyag-pénz.
Fejlesztéssel
-1.Osztályú vagon
Gyártása:4000 Vas,500 Fa
150 tonna
Teherbírás=50 árucikk vagy 6 egység vagy 20 Forgepont vagy 40000 alapanyag-Pénz

Egy sínhossz 2x2-es lenne,ezek költségei a terepviszonyoktól függenek.
-Sziklás terület:
200 vas-100 fa,50000 alapanyag
-Erdős terület:
200 vas-100 fa,200 Kátrány
-Folyó,tó(ki lehet kerülni de akkor plusz annyi sínhossz amennyi kikerülni):
1000 vas-200 fa
-Sima vagy dombos vidék:
200 vas-100 fa
.
Mire Használható?
-A vonattal lehetne egymásnak egységeket,Forgepontokat,Alapanyagot,Pénzt és Árucikket küldeni:A teherbírás ezt nevezi meg a vagonoknál és a motorvonatnál.
-Lehetővé tenné az alapanyaggal,pénzzel való kereskedelmet (mindenkivel a szomszédaid,barátaid,és a vasutastársad közül akinek van legalább 1 vasútvonala)
-Ingyen kereskedhetnél azzal akivel építetted a vonatot

Menete
A vonat elküldésénél rá kéne kattintani egy gombra a vasútállomáson hogy melyik vasutastársadhoz menjen és itt is lehetne beállítani hogy milyen legyen a szerelvény és vagononként mit vigyen.
A Vonatnak annyi időbe telne elérni az úti célt amennyi a sebességben meg van nevezve.
Visszaküldeni a vonatot csak az tudná akihez érkezett,az szintén rakhatna rá szállítmányt.
Az útiköltség annyi amennyi a fogyasztásban meg van nevezve.
Most így a vasútról ennyit.

3.Történelmi küldetések
Minden korba kéne történelmi küldetés a történelem nagy eseményeiről képmelléklettel csak a napóleont tudtam felruházni mert speciel engem az érdekel legjobban.Ezekben a küldetésekben lenne tartományfoglalás,termelés,építés meg egyebek amik szoktak lenni díjak amik rendszeresen és minden korban egy az eseményhez fűződő épület és az esemény nagy személyei adnák a küldetést(lásd:a napóleonnál):
Bronzkor - Görög Perzsa Háború: Választhatsz görögöknek vagy a perzsáknak segítesz
Vaskor-Római közigazgatás: Csak Rómának lehetsegíteni
Kora középkor-Barbárok támadásánakMagaddal lehetsz
Virágzó középkor-Keresztes HadjáratokAraboknak vagy Keresztényeknek segíthetsz
Késő középkor-100 éves háborúAngoloknak vagy franciáknak segíthetsz
Gyarmatosítás kora-Spanyol örökösödési háborúFranciáknak vagy az osztrákoknak segíthetsz
Ipari kor-Napóleoni háborúkNapóleonnak vagy az angoloknak segíthetsz.Ehhez készítettem képábrát és egy nyereséges kalandról van szó kezdő kalandként.
Napóleon kalandja


Nelson(angol Főtenernagy) kalandja



Progresszív kor-1.VilágháborúKözponti hatalmak vagy Antant


4.Tengeri csata
Ezt most részletesen nem fogom leírni nagyjából egyenlő a szárazföldi csatával csak tengeren van és egy kicsit mások az adatok és mások a bónuszhelyek is.
ÉS A TÖRTÉNELEM SZEMPONTJÁBÓL NAGYON FONTOS A TENGERI CSATA AKI AZT GONDOLJA MENJEK A GREPOLISRA EZZEL AZ ÖTLETTEL AZ GONDOLJA ÁT HOGY NEM CSAK A GÖRÖGÖKNÉL VOLT ILYEN ÉS HOGY OTT NEM LEHET IRÁNYÍTANI CSAK ELKÜLDÖD ÉS KISZÁMOLJA A VÉGEREDMÉNYT RÁADÁSUL EZ SZERINTEM NAGY ÉLMÉNY LENNE A SIMA CSATA MELLETT!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
A Tengeri csatákat, és a speciális küldetéseket támogatom. A játékban több harc is elférne.

A vasútvonal pedig szerintem saját magát cáfolja mert, mert mint ahogy a célját említetetted, alapanyag, pénz, forge pont szállítás, egy a játék végén járó játékosnak már semmit sem jelentenek.
 

DeletedUser

Guest
Maga a vasút ötlete kiváló, bár tényleg így a végén már nem sokat jelentene. Azért adnék neki valami céhes vonatkozást is.
A tengeri csatákról annyit, hogy a hajókat is le kell gyártani. Gondolom, lennének különböző hajótípusok, külön gyárakkal, vagy mindegyiket egy gyárban, vagy kikötőben lehetne legyártani. Mindenesetre plusz helyet igényelne a városból, és helynek már így is szűkén vagyunk. Ettől függetlenül ez is jó ötlet.
 

DeletedUser21403

Guest
Maga a vasút sztem is jó ötlet de én máshogy oldanám meg! A hajó csata is kiváló elképzelés amire lenne egy két ötletem és mondjuk a dokkokat lehetne a vízhez tenni hogy ugye ne foglaljon helyet a városban pluszban!
A történelmi dolog is jó mert ugye nem baj ha tanulnak a játékosok egy kis történelmet vagy csak átismétlik ami tudnak!:D

A kérdés sajnos minden ötletnél ugyan az mármint hogy ezekkel ahogy én látom nem igen foglalkozik senki ezért nem tudom hogy van e értelme ötletelgetni és időt rá szánni!:( Mert nagyon úgy néz ki hogy a játéknak van egy szűk ütemterve és ebből nem engednek a fejlesztők és így nem is akarnak semmi plusz dologba belefogni!:(
 

DeletedUser21964

Guest
a vasúttal ezen felül még egy gond van. egy játék végén járó játékos küldhetne egy vaskorban lévőnek 4, 5 vagy 6 lövészt.
 

DeletedUser3968

Guest
De ott van a vasút elején hogy csak az ipari korban lévők építhetnek.
 

DeletedUser21403

Guest
De így ennek nincs sok jelentősége hisz mit kezdek a plusz arannyal stb.? Így is már több mint 110 millió az alapanyagom és a pénzem összesen! Lassan már a kijelző is kiakad!:D
 

DeletedUser3968

Guest
Akkor növeljük meg az építés költségét és mire kész lennél annyira kevés anyagod lenne hogy szükségessé válna
 

DeletedUser21403

Guest
Akkor meg minek építsem meg ha nem éri meg?! Veszteséges üzletbe ki fog belefogni?
 

DeletedUser23131

Guest
Helo.
Ha a várostérképen lenne tengerpart, valahol a szélén, akkor azt terjeszkedéssel lehetne elérni. Ha ez sikerül, akkor tudna valaki hajóácsot, késöbb hajógyárat építeni. Természetesen csak a tengerpartra, nem akárhová. Egyéb épületek is építhetők lehetnének ide mint pl. kikötő (alapanyag), világítótorony (pénz), valamint a bálnaolaj termelő.
 

DeletedUser10514

Guest
Helo.
Ha a várostérképen lenne tengerpart, valahol a szélén, akkor azt terjeszkedéssel lehetne elérni. Ha ez sikerül, akkor tudna valaki hajóácsot, késöbb hajógyárat építeni. Természetesen csak a tengerpartra, nem akárhová. Egyéb épületek is építhetők lehetnének ide mint pl. kikötő (alapanyag), világítótorony (pénz), valamint a bálnaolaj termelő.
Van tengerpart. Legalább is, én a térkép alsó részén azt a vizet úgy értelmezem. Más kérdés, hogy csak dekoráció. Korábban is felvetettem, hogy az ott lévő szigetszerű képződményre lehetne tenni a hajógyárat, egyébként is sok a kihasználATatlan terület a város körül.
 

DeletedUser

Guest
Én támogatom az ötletét min2őt semmi gond szerintem nincs vele.
főleg ez a történelmis :)
 

DeletedUser

Guest
Még azt tenném hozzá ,hogy bárkinek lehessen vasút csak lenne egy ilyen pont hogy vasút kifejlesztése és fejlesztése.
vagy a kicsikinek nem vonat lenne hanem lovaskocsi és a lovakat meg a szekereket is lehetne fejleszteni
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
szerintem a 3. ötlet kiváló, mert a küldetésekkel úgy is lassan lehet haladni. a többi nekem mindegy
 

DeletedUser

Guest
hajó csata szuper lenne, a vasút sem rossz ötlet, de azért ne menjünk át Railroad Tycoon-ba :)
 

DeletedUser3968

Guest
Ezek tök jó ötletek voltak. :D
Más kérdés, hogy most csak addig játszok amíg nem tudok mást csinálni. :D
 

DeletedUser23652

Guest
Sziasztok,

nem rossz ötlet, de egy gond van ezzel. A techfába az következik, h jövő kor. Az én jövőkor képembe már űrhajók szerepelnek és nem hajók. És most azoknak hoztál fel ötletet, akik a techfa végén járnak. Másrészt ott van játék kezdete óta az ajándékozás lehetősége, ami persze még sincs ott XDD. Hisz azóta is szürke. Ugyan azt eredményezné az is csak nem ilyen macerásan.
Ezt az egész ötletet átenném az Univerzum világába űrhajókkal. Egy akkora űrhajót az emberiségnek, akkor lesz lehetősége megépíteni a jövőben, ha összefog. Gondolok itt egy kolonizáló hajóról, ami több millió embert eltud vinni A-ból B-be. Na már most, mivel sokan vagyunk úgy, h ülünk a több milla aranyon és alapanyagon, így ennek a megvalósítását feltolnám magas költségre. Nem 1-2 millára gondolok, mint amik voltak már a techfába, hanem Akár több 10 millára vagy akár 1-200 millára is. Ezzel a fejlesztők nyernek időt (mivel kell egy kis idő mire összeszedjük rá a goldot,alapanyagot), viszont felemésztene egy csomó aranyat és alapanyagot...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent