LoveCanKill

Aktív tag
Sziasztok. :)

Sokan nem igazán értik az 1.9-"működését". Ami nem baj, senki sem úgy kezd el játszani, hogy mindent ért.. :)
Ezt a pici szösszenetet régebben írtam a céhünkben, hátha picit segíthetek másoknak is vele. (bár vannak céhek, ahol kicsit máshogy "működik", de végülis a lényeg mindenhol ugyanez, csak nagyon pici külsőségekben térhet el.)

(Ez a "leírás" csak a céhen belüli 1,9- csoport működését írja le. Nyilván, ha előre megvan beszélve, hogy mikor lesz építve a nevezetes, és megvan hozzá minden emberke, előre megbeszélve, hogy ki hanyadik helyet viszi, úgy sokkal egyértelműbb.)


Az 1.9-lényege.

A nevezeteseket más játékosok is támnogathatják. (szerrencsére) :)
A nevezetesek támogatói között vannak helyezetek. (5,4,3,2,1). Amikor a nevezetesed lép a következő szintre, azok, akik ezeken a helyezeteken vannak, autómatikusan jutalmat kapnak. (Pontokat, érméket, tervrajzokat ahhoz a nevihez, amit támogattak.)
Kis szintü nevik utolsó helyezetjei nem nagyon adnak jutalmat... De, hogy mit is ad, azt te és bárki is meg tudja nézni, ha rámész egy nevezetes épületedre, (vagy bárki máséra) és a helyezet sorában található kis ládikára (1. arany, 2. ezüst...) kattintva megmutatja az alap jutalmat. (+ odairja külön, hogy a bárkád miatt mennyit kapsz még pluszban. Ezt saját nevidnél nem irja)
Nagyobb szintü neviknél már ez nem kevés. :$ :)
Ééés.. a lényeg. Egy 80-as szintü bárka, 1.9-es szorzónyi bónszt ad érmekböl, rajzokbol, ÉS Pontokbol. (Az alap fp jutalmat meg kell szorozni 1,9-el)

Vagyis ha valaki beteszi 1.9-el az helyezeteket, úgy segít másoknak építeni a nevijüket, hogy közben kap érmeket, tervrajzokat, DE közben NEM veszít 1 pontot sem.

Így mindenki csak jol jár. :)

Általában (bár ez nevezetes függő) olyan 30-as szint körül egészen olyan 50-ig alig kell betenned a nevidbe, a többiek (vagyis mi) pedig betesszükk 1.9-el, a helyezeteket, amiket meghirdetsz, és már lép is. :)

Nagy nevezeteseket csak így éri meg építgetni.
---------------------------

1.9 Kérés

Marad listát másolod, (ha nincs marad lista, akkor te kezdesz egy újat) beilleszted, és a végére írod a saját nevedet, utána nevezetesed nevét, és hogy hanyadik helyekre szeretnél 1.9-el kérni.) (*a "Marad lista" tartalmazza azokat a nevezeteseket, amiket a játékosok, vagy épp csak te meghirdettél)

Példa:

Marad
Helena agyag 2 1

Ha már előtted valaki más kért, de akkor így néz ki:

Marad
Málna fronti 3 2 1
Dendi repülő sziget 2 1
Helena agyag 2 1

A számokat, vagyis a helyezeteket azért irjuk visszafelé, mert így aki elviszi kényelmesebb (és gyorsabb) csak másolni, belilleszteni, és az utolsó számot kitörölni. :)
Csak olyan helyezeteket hirdess meg, ami VÉDETT. Vagyis senki más nem tudja lerabolni, lecápázni. (picit több pontot betenni, mint az, aki 1.9-el vitte a meghirdetett helyed, így megelőzve őt. Ilyenkor a kárpótolni kell azt, aki 1.9-el betette, de mégsem övé lett a hely.)

------------------------------------------

1.9-el meghirdetett nevik helyezeteinek elvitele


Van a Marad lista. Amiben listaszerűen benne vannak azok játékosainak a nevezetesei, amit meghirdettek az 1.9-es csopiban.

Pl.:
Marad
Helena agyag 2 1
Málna fronti 3 2 1
Dendi repülő sziget 2 1


Ha te szeretnéd mondjuk Dendi meghirdetett nevezetesének az első helyét, akkor másolod a Marad listát, beilleszted, Dendi nevijénél az utolsó számot amit viszel, kitörlöd, (csak azt a számot!) és rákattintasz erre a kis papírrepülő izére.. Vagyis a küldés gombra. :)

vagyis így kellkinéznie a Marad listának:

Marad
Helena agyag 2 1
Málna fronti 3 2 1
Dendi repülő sziget 2

Ha a meghirdetett nevijének a 2. helyezetét szeretnéd vinni akkor MINDIG meg kell várnod, amíg valaki elviszi az előtte lévő helyezetet.

De ami még sokkal-sokkal fontosabb, ha a módosított Marad listát elküldted, még akkor sem teszed be a pontokat. Először kilépsz a beszélgetésböl, (vagyis az 1.9-es csopi ablakot bezárod) visszalépesz, és CSAK AKKOR teszed be a pontokat, ha az üzid előtt, amiben elküldted az átírt maradlistát (amiböl tudni lehet, hogy te hova szeretnéd betenni a pontokat) szóval ezelőtt az üzeneted előtt senki más nem írta, hogy vinné azt a helyet, amit te is szeretnél.
(valamiért hogy ha elküldesz 1 üzit, néha csak pár másodperc mulva jelenik meg másoknak, és ha valaki mással egyszerre írtatok, akkor az egyikőtök lehet, hogy nem fogja látni, hogy te is ugyanazt a nevit szeretnéd vinni... És akkor..Gubanc van. :/ Mert lehet,hogy mindketten beteszitek a pontokat a meghirdetett helyre. (és így valaki nem kapja vissza a pontokat, amit betett abba a nevezetesbe)

Ilyenkor annak kell kárpótolnia a másikat, akinek az 1.9-es csopiban az üzije másodikként jelenik meg, de ő már mégis betette a pontokat, és így övé lett a hejezet. (mert nem lépett ki a beszélgetésböl, hanem egyböl tette a pontokat)

Ennél picit roszabb, amikor valaki először teszi a pontokat, és csak utána ír. Régen én is bakiztam már így.. De így nem szabad, mert így még nagyobb az esélye hogy gubanc lesz. :S

Ilyenkor, ha megtörtént a baj, vagyis mindketten betettétek a pontokat, akkor az kárpotolja a másikat, aki nem írt, de betette. (mindig figyelni..!)

HA nincs több hely a nevinél, amit meghirdettek, (vagyis minden meghirdetett helyezetet elvittünk) nem csak a számot, hanem a nevijét, és a nevét is ki kell törölni, csak azok maradjanak, akiknek még a meghirdetett nevijükhöz van szabad meghirdetett hely.

HA nincs több meghirdetett nevi, mert pont most vitted el az utolsót, ami + volt hirdetve, akkor csak annyit kell írnod hogy "Üres", így tudni fogja mindenki aki arra jár, hogy nincs most 1 nevi sem meghirdetve.. :)
-------------------

+ pici kiegészítés

A Marad listánál a Marad szót már nem használjuk. Mert végülis elég ha csak a neviket látjuk, és a helyezeteket, amik még szabadok.. :)

Vagyis mostmár így néz ki:

Helena agyag 2 1
Málna fronti 3 2 1
Dendi repülő sziget 2

Viszont ha elviszed az utolsó megirdetett nevinek az utolsó meghirdetett helyezetét, akkor MINDIG irni kell hogy üres. Vagy hogy 0. Esetleg egy "Ü" betüt,hogy tudjuk, hogy már nincs több.. :)


------------
Ha a matekkal bajban vagytok, (mint én) :)

itt csak felül kiválasztod a nevezetesed nevét, a szintjét átállítod annyira, amennyire fejleszteni akarod épp, és alul kiir mindent, hogy menyit kell betenned hogy x hely védett legyen, stb.. :)
 

Caesar

Új tag
Szia,
Ne haragudj, de annyira tele van helyesírási hibával az útmutatód, hogy még akkor sem érteném, ha tudnám, mi az az "1.9", meg a bárka...
Az egész tök homály, semmi értelmét nem látom.
Van valami segítség a kezdőknek is, vagy ez már az advanced játékosoknak szól csak?
Köszi!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Szia,
Ne haragudj, de annyira tele van helyesírási hibával az útmutatód, hogy még akkor sem érteném, ha tudnám, mi az az "1.9", meg a bárka...
Az egész tök homály, semmi értelmét nem látom.
Van valami segítség a kezdőknek is, vagy ez már az advanced játékosoknak szól csak?
Köszi!

Ezt menet közben fogod igazán megérteni. Illetve ha valaki mutatja is, miközben magyaráz.
Amit LoveCanKill leírt az amúgy rendben van. De egy teljesen kezdőnek valóban homály.
De szerencsére ezért vannak a céhek. Kérj segítséget. Ha nem kapsz, akkor menekülj onnan, mert az egy nem jó céh.
 

Caesar

Új tag
Ezt menet közben fogod igazán megérteni. Illetve ha valaki mutatja is, miközben magyaráz.
Amit LoveCanKill leírt az amúgy rendben van. De egy teljesen kezdőnek valóban homály.
De szerencsére ezért vannak a céhek. Kérj segítséget. Ha nem kapsz, akkor menekülj onnan, mert az egy nem jó céh.
Köszi a választ. Akkor maradok türelemmel, ez még nem az én szintem...
Egyébként hogy érted, hogy "valaki mutatja is, miközben magyaráz"? Ezt hogy kell elképzelni egy online játékban?
 

SpideR1993

Új tag
Ne haragudj, de az első kommented elég nyersre sikerült.... Vannak itt olyan emberek, akik azért posztolnak, hogy segítsenek mondjuk neked vagy bárkinek aki most kezdett, így legalább a minimum tiszteletet adjuk meg egymásnak.
Az 1.9 nekem is sokág homály volt egyébként. A Bárka egy nevezetes(mint a Delphoi), amit jó ha minél hamarabb felhúzol. Rengeteg cucc kell hozzá, hogy meg tudd építeni, de ha szuper a céhed, akkor hamar megvan. Ne félj segítséget kérni soha, ha a céhed nem túl aktív avagy segítőkész, akkor válts. Az 1.9 az annyit tesz magyarul, hogy amit mások nevezetése pakolsz fp (HA MEGVAN A BÁRKA) akkor ha 35 fp kell mondjuk az első helyre azt szorzod 1,9 el, így 67et kell beletenned.Csatolok egy képet is, ott látszik mennyit kér, illetve mit ad.Ha nincs Bárkád még, akkor mások nevijébe csak azt az fp mennyiséget teszed, amit vissza is ad. A kép esetében 35öt teszel. Remélem viszonylag sikerült segítenem. Szép Napot :) Nevi.png
 

III. Dementia

Aktív tag
Köszi a választ. Akkor maradok türelemmel, ez még nem az én szintem...
Egyébként hogy érted, hogy "valaki mutatja is, miközben magyaráz"? Ezt hogy kell elképzelni egy online játékban?
Alapvető fogalmak a megértéshez:

A nevezetesek építése során a külső építők, az építésben végzett segítségük alapján a rendszertől, (nem tőled, a rendszertől!) jutalmat kapnak.
Fp-t, rajzot, medált, mégpedig annak függvényében, hogy az építés során hányadik helyezettek.
Ez a jutalom független attól, hogy mennyi fp-t költöttek, kizárólag a helyezés számít.
A bárka nevű nevezetes épület egyik hatása az, hogy a kapott jutalmat a bárka szintje alapján felszorozza.
Ez a szorzó, 80-as.szintű bárka esetén, 1.9-es.

A nevezetesedben a helyezéseket áruként értelmezheted, ezekért fp-t kérhetsz.
Jelenleg, a közmegegyezés az 1.9-es építést preferálja, így annyi fp-t kérhetsz a helyezésért, mint az alapjutalom 1.9szerese.

Mivel, a rendszer csak azt vizsgálja, hogy ki rakott több fp-t (vagy gyorsabban) egy nevezetesbe, ha el akarod adni a helyezést, biztosítanod kell, hogy az, aki megveszi, semmiképpen ne legyen előzhető, nála semmiképpen ne lehessen több fp-t a nevezetesbe rakni.
Ezt úgy tudod elérni, hogy az adott nevezetes szintlépéséhez, az áruba bocsájtott szint árának (ami most az alap jutalom 1.9-szerese) maximum a duplája pont legyen szükséges.
Pl. Van egy nevezetes, amiben egy 100 pontos alapjutalommal rendelkező helyet kívánsz eladni. 100x1.9=190. Ennyi pontot kérsz a helyért.
Ha 380 pontnál több további pont kell a nevezetes szintlépéséhez, a 190 pontot rakó építődet meg lehet előzni, így ő nem biztos, hogy megszerzi a helyezést.
Ez nem jó az építőnek.
Ha 380 pontnál kevesebb van vissza, akkor viszont lehetséges megszerezni a várt árnál kevesebbért az adott helyezést.
Ez neked nem jó.
Tehát, úgy kell beállítani az adott nevezetesben a pontok számát, hogy az kb. Pontosan a 380 legyen.
Ha elkelt a helyezés, a következő áruba bocsájtott helyezénél újra eljátszod az iménti mechanizmust, de már az aktuális értékkel.
Amikor elfogy a helyezésért járó jutalom, kipótolod a szinthez szükséges fp-ket, lépteted a nevezetest, és újrakezded az egészet.

Kb. ennyi.
 

Caesar

Új tag
Mind a négyőtöknek nagyon, nagyon köszönöm a segítséget! Őszintén hálás vagyok, hogy ilyen rookie-nak, mint én is veszitek a fáradságot, és elmagyarázzátok ezt a nem túl egyszerű módszertant. Nem mondom, hogy 100%-ban világos, de most már csak a gyakorlat fog segíteni ebben.
Köszönöm!
Igen, talán kicsit nyersre sikerült az első reakcióm, és tudom, hogy LoveCanKill pusztán segíteni akart a leírással, csak tényleg zavaróak a helyesírási hibák (pl. "helyezet" az helyezettet vagy helyzetet jelent?) és a fogalmazás is nyakatekert. Biztosan a rutinosak ebből értik, de pont az ilyen lámáknak lenne ez hasznos infó, mint amilyen én is vagyok.
De nem akartam megbántani senkit, és elnézést kérek, ha mégis sikerült.
 

Caesar

Új tag
Ne haragudj, de az első kommented elég nyersre sikerült.... Vannak itt olyan emberek, akik azért posztolnak, hogy segítsenek mondjuk neked vagy bárkinek aki most kezdett, így legalább a minimum tiszteletet adjuk meg egymásnak.
Az 1.9 nekem is sokág homály volt egyébként. A Bárka egy nevezetes(mint a Delphoi), amit jó ha minél hamarabb felhúzol. Rengeteg cucc kell hozzá, hogy meg tudd építeni, de ha szuper a céhed, akkor hamar megvan. Ne félj segítséget kérni soha, ha a céhed nem túl aktív avagy segítőkész, akkor válts. Az 1.9 az annyit tesz magyarul, hogy amit mások nevezetése pakolsz fp (HA MEGVAN A BÁRKA) akkor ha 35 fp kell mondjuk az első helyre azt szorzod 1,9 el, így 67et kell beletenned.Csatolok egy képet is, ott látszik mennyit kér, illetve mit ad.Ha nincs Bárkád még, akkor mások nevijébe csak azt az fp mennyiséget teszed, amit vissza is ad. A kép esetében 35öt teszel. Remélem viszonylag sikerült segítenem. Szép Napot :) 1570 bővítmény megtekintése
Bocsánat, még egy kérdés.
Látom, hogy a Késő középkorban vagy, és van Bárkád. (Én is a Késő középkorban vagyok.) A Bárkához A jövő alapanyagai kellenek. Azt hogy szerzel a Késő középkorban? Van esély kereskedéssel? Lehetséges, hogy aki A jövőben van, és ott tud alapanyagokat termelni, Késő középkori alapanyagokra vágyik?
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Kérsz a céhedben segítséget, és adnak jövős árut, késősért vagy bármiért amid van. De lehet fp-ért is venni. Sokan árulnak szetteket, vagy csak simán árukat minden szerveren.
 

SpideR1993

Új tag
Bocsánat, még egy kérdés.
Látom, hogy a Késő középkorban vagy, és van Bárkád. (Én is a Késő középkorban vagyok.) A Bárkához A jövő alapanyagai kellenek. Azt hogy szerzel a Késő középkorban? Van esély kereskedéssel? Lehetséges, hogy aki A jövőben van, és ott tud alapanyagokat termelni, Késő középkori alapanyagokra vágyik?
Nekem úgy lett meg, hogy a céh vezető mindenkinek beszerzi. Szóltam amikor az összes tervrajz meglett és ő megszerezte. Mázlira bármelyik korból cserélhettünk szóval nálunk ez így működik :) Bármi kérdésed van még és tudok esetleg segíteni szólj :)
 
Fent