Kibeszélő 1.88

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24487

Guest
Hát megnövelték a beépithető területet:) Lehet nyerni mégtöbb szentélyt:) Mert sokan már a bazárokat,meg a nevezeseket adták el,hogy legyen helyük :)
Ezek szerint mégtovább húzzák a korokat,,kár ,hogy unalmas hónapokig várni 10 fejlesztésre ,amit két nap alatt ki lehet csinálni:(
 

DeletedUser

Guest
Hát megnövelték a beépithető területet:) Lehet nyerni mégtöbb szentélyt:) Mert sokan már a bazárokat,meg a nevezeseket adták el,hogy legyen helyük :)
Ezek szerint mégtovább húzzák a korokat,,kár ,hogy unalmas hónapokig várni 10 fejlesztésre ,amit két nap alatt ki lehet csinálni:(

Értelmetlen egy idő után a szentély... Motiválás kell neki. 300 ember lehet max a listákon összesen. Arra az esély, hogy ez a 300 egytől-egyig nyomjon motivációt gyakorlatilag nulla... Nekem jelenleg 93 szentélyem van, plusz úgy kb 20 egyéb támogatható napi vagy 12 órás (kult) épületem van, ill 8-9 alapanyagtermelő ami 4 órában megy ált, de jelenkori a nagy része, pont azért, hogy esetlegesen más napikat amik nem max koriak ne előzzön támogatási sorban. Ennek ellenére, úgy, hogy ezek evidens nincsenek minden körben motiválva, a legtöbb nap a 24órás cuccaim sincsenek, pedig már a napi két támogatást felvevő kultok számát is igencsak lecsökkentettem... Max 150 támogatásból meglennék minden nap, de nem jön ennyi, 84-85 fős szomszédságban, kb 70 fős céhvel, max barátlistával... Szt. Márk se hat 90-nél többre, és támogatást pedig lehetetlen hosszú távon fenntartani egy bizonyos mennyiségű szentély fölött... Nemhogy nevit eladni érte... 5db 6*6os lakóm van, jelenleg 5db katonai épületem, 21db nevezetesem, 7bazárom, 12kutam, 5csarnokom és az említett 8-9 alaptermelő, és így is a jégkor 4. részével együtt még 4 beépítetlen területem lesz... 93 szentély mellett, hangsúlyozom még egyszer! Még elfér pár, és akkor aztán tényleg semmi másra nem kerül csillag soha, de mondjuk úgy nagyon közel járok a határhoz ami még esélyes, hogy 90% fölötti eséllyel lesz motiválva mindig... Ráadásul komoly bárkával azért akkor hangsúly nincs a szentélyeken... Míg építésből nincs korlát mennyit össze lehet nyerőzni minden nap, addig a szentély az annyit hoz amennyit, összetörni magát már nincs értelme az embernek, hogy szerezzen, nem úgy, mint régen...
S az is szemmel látható, hogy a közösségi tevékenységek irányába lökik a dolgokat, lásd CE, vagy az új baráti kocsma funkció, vagy éppen az új nevezetes ami megint a támogatások után ad majd dolgokat... A játékosok közti interakciók a vonal, márpedig abban van mit kiaknázni, s kvázi a tech fa, konti térkép stb. mellékessé válik. Amúgy pedig mivel minden új kor egy spéci anyagot fog igényelni, mint a prom, így már egyik se lesz egy nap alatt letudható, hisz mindig 4-5 napig fogod kajtatni az anyagot egy techhez, és másként nem szerezhető be, ugyebár, tehát már a "sokat várni az 5perces tech fára" téma sem egészen helytálló, bár nem sok izgalom promért indítani a hajót, mégis lehet sokaknak gondot okoz a termék hozzá akinek nincs extrém bárkája, chateau-ja, szóval nekik még ez is kihívás, sőt gyanítom a többségnek, annak fényében mit látok ha végignézek a nevezetes listákon... Szögezzük le, mindig is voltegy szűk réteg akik előrébb jártak, akiknek nehéz kihívást mutatni mert elég komoly szinten állnak, minden általánosságban véve akaálynak nevezhető dolgot simán vesznek. De ezzel az erővel minek a játék, hisz gyémánttal, ergo pénzzel aki akarja a regisztráció utáni napon befejezheti a tech fát, a konti térképet, letehet minden nevezetest és felhúzhatja 100as szintre őket... Extrém példa ugyan, de a lehetőség adott rá... Nem az ilyen szintű prémium játékosokra van szabva a játék és nem is arra a 2%-ra akik olyan szinten vannak szentélyekkel, nevezetesekkel stb, hogy nem kihívás számukra az ami a többségnek igen...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24487

Guest
Hát ,aki jól stratégiázik,más épületekre szüksége sincs.Igy nem is kell másra támogatás,300 személytől kaphatok támogatást,szóval a 200 szentély benne lehet,azoknak kell a hely,plussz pár kút a gyémántok miatt.
Az a gond,se pénz se gyémánt nem kell ,hogy órák alatt kivégezd a fejl. fát,,mert mire behozzák,annyit termelünk,hogy 100 szor ennyit is simán befejeznénk:)
Ha leállnánk egy évre,akkor lenne pár hétig kihivás,külömben semmi.
Gondolj csak bele,semmilyen épület nem kell már ,hisz pár nevezetes kiváltja mindet!!a küldik ismétlésével megkapsz mindent,ezért termelni sem kell!!
feleslegesek az alapanyag,termelők,a termék termelők,a házak.
csak a hajót kell naponta egyszer kiküldened,de az városon kivüli.
Egyre töbmindent hoznak be,de csak gombnyomogatásról fog szólni minden. mert ugye az a kocsmás dolog sem lesz akkora pöpec dolog pár hét múlva:) csak mégtöbb előny,ami még kevesebb kihivást hoz magával:)
Szerintem a napi játékra forditott idő/ haladás megmutatja ,hogy mennyire van a FOe-ban még kihivás:)Nekem úgy látszik már nem sok:) DE ez az én bajom:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hát ,aki jól stratégiázik,más épületekre szüksége sincs.Igy nem is kell másra támogatás,300 személytől kaphatok támogatást,szóval a 200 szentély benne lehet,azoknak kell a hely,plussz pár kút a gyémántok miatt.
Az a gond,se pénz se gyémánt nem kell ,hogy órák alatt kivégezd a fejl. fát,,mert mire behozzák,annyit termelünk,hogy 100 szor ennyit is simán befejeznénk:)
Ha leállnánk egy évre,akkor lenne pár hétig kihivás,külömben semmi.
Gondolj csak bele,semmilyen épület nem kell már ,hisz pár nevezetes kiváltja mindet!!a küldik ismétlésével megkapsz mindent,ezért termelni sem kell!!
feleslegesek az alapanyag,termelők,a termék termelők,a házak.
csak a hajót kell naponta egyszer kiküldened,de az városon kivüli.
Egyre töbmindent hoznak be,de csak gombnyomogatásról fog szólni minden. mert ugye az a kocsmás dolog sem lesz akkora pöpec dolog pár hét múlva:) csak mégtöbb előny,ami még kevesebb kihivást hoz magával:)
Szerintem a napi játékra forditott idő/ haladás megmutatja ,hogy mennyire van a FOe-ban még kihivás:)Nekem úgy látszik már nem sok:) DE ez az én bajom:)

Új korral újfajta speciális áru is jön majd, mint a jégkornak a prométheum, abból előre semmit nem termelünk, így max pénzzel-gyémánttal lehet órák alatt kivégezni a tech.fát. Ezen kívül nyilván ez is csak némi lassítás, kihívás ebben sincs annak akinek van bárkája és frontenacja, mint már írtam. Na de nézz már körül, hány embernek is van meg ez normális szinten? :D Mert én az A szerveren 5-6db 30-as szintűnél magasabb forntenacról tudok csak pl, ami a 20ezer regisztrált játékost, de még a 2-3000 aktívat nézve is brutálisan alacsony arány... Bárka az A-n úgyszintén még mindig nincs 15-nél több 50+ szintű, pedig egy éve bevezették már... Szóval az átlag számára nagyon is sok kihívást tartogat továbbra is a játék, csak te az extrémen elöl járó szűk réteg szemén át nézed, én viszont szembesülök vele nap, mint nap, hogy top 10-es játékosok is olyan fogalmatlanok hozzá, nem látják át mi a helyzet, hogy az elképesztő, azért top 10-esek mert meg tudják nyomni a bal egérgombot egy nap rengetegszer a gvg térképen, de összefüggést semmit nem látnak meg, egy db normális nevezetesük nincs, maximum az alcatrazzal szenvednek 20. szint környékén 4év játék alatt, és ők büszke top 10esek...
Kutat amúgy én fő szerveren csak azért tartok mert van fölös helyem... :D 100 fölötti van a 3 másik szerveren, onnan elég gyémánt jön be... Mindenesetre a szentélyeket túlértékeltnek tartom a bárka bevezetése óta... Cape 70es szintig erőlködés nélkül megy, Üvegház 60. szintig, Inno 70. körüliig, Hagia is bőven 60-ig, Castel szintén... S akkor mellé egy bárka ami egy normális raktárral végtelen nyerőt, raktárnövekedést eredményez minden nap, a küldetéseket nem is említve, amikszintén szzával hozzák a pontcsomagokat... :D Talán én voltam az egyik legextrémebb szentélygyűjtő a magyar szervereken, kb 80db volt már egy éve, nem tudok többről, de mióta bárka van nem erőltetem túlzottan, ha kapok jó, ha nem akkor sincs gondom a pontokra... :D
 

DeletedUser24487

Guest
Hát igen,én a magam játékáról beszélek :) bisgardon jóval több ilyen játékos van!!
Ott az igazság,hogy kevesebbet kell belefektetni,külömben unalmas már.bár embere válogatja:)
Bisgardon van eddig kb 20-30 bárkás,akik már veszteség nélkül pakolhatják a forgékat,és a 100 as szint körüli nevik gombaszerűen szaporodnak:)hetek alatt:)Kiváncsi leszek,mi jön ezek után:)Nekem ez olyan mint a sorozatgyártás:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent