1.35 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
"Az 1.35-ös frissítés szeptember 23-án érkezik. A háttérben az új korszak utolsó simításait végezzük"
Ez azt takarja, hogy az új kor is bevezetésre kerűl, vagy az majd késöbb?
 

DeletedUser22884

Guest
Sziasztok!
"Az 1.35-ös frissítés szeptember 23-án érkezik. A háttérben az új korszak utolsó simításait végezzük"
Ez azt takarja, hogy az új kor is bevezetésre kerűl, vagy az majd késöbb?

Nem, az új kor majd csak később kerül bevezetésre, a munkálatok a háttérben zajlanak.

Ugyanakkor a bétaszerveren már ki lehet próbálni az új kort.
 

DeletedUser23505

Guest
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a játék leggyengébb láncszemét, a GvG Eseménynaplóját (ha lehet egyáltalán igy nevezni, mert a normál, Városházáról megnyitható Eseménynaplótól minden szempontból nagy mértékben elmarad) tervezi-e a fejlesztői gárda, hogy módositsa?
Mert az még oké, hogy az esemény időpontját csak körübelül irja ki, azzal még könnyen meg lehet barátkozni, de az, hogy épp a lényeget nem mutatja, mert a VÉGREHAJTÓ általaban mindig titokban, a "homokóra" mögött marad. Sem arról nem informál, hogy ki ütötte ki az Ostromseregünket (marad a kizárásos alap, mivel csak egy fehér zászlót mutat, és ismeretlen céhet ir) de az, hogy az Eseménynaplóból azt sem vagyok jogosult megtudni, hogy a céhből ki az, aki önkényes akcioba kezdett, és ostromsereget rak be fölöslegesen pazarolva a céh közös vagyonát... Ezek szerint, ha este fáradt vagyok, és csak reggel, kalkuláció után nézem meg a GvG Eseménynaplót, akkor valaki a céhből akár fel is szabadithat úgy szektort, hogy nem derül ki a kiléte ??? Nem akarom elhinni.
De ha már az Eseménynapló struktürájában nem lehet a jól bevált, személyes Eseménynapló verzióját követni, akkor legalabb tisztázzuk már le a bizalmi jogkört.
Áruljátok el kérlek, miért kell a fél céhnek bizalmi jogot adni ahhoz , hogy sereget tudjanak cserelni???? Ahhoz minek a jog? Ha az új sereg elhelyezésekor a cserélendő sereg automatikusan törlődne, akkor nem lenne szükséges mindenhek jogot adni, mert akkor a sereg cserélőnek nem lehetne, és nem is kellene védő sereget manuálisan törölni.
Miért nem elég csak a többi funkcióhoz ez a jogkör? (Ostromsereg elhelzeyése, Föhadiszállás áthelyezése, szektor felszabaditása, védő seregek törlése)
Miért kell a sima rutin sereg cseréhez a fél céhet Hadseregparancsnoki rangra emelni, ezzel Mindenkinek önálló döntési jogokat adva a kezébe?
Várom a válaszotokat, reménykedve abban, hogy történni fognak lépések ebben a kellemetlen, és zavaró helyzetben.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser20746

Guest
szia "füstölgéseim"
1.szerinted ez eljut a fejlesztökhöz? szerinted majd leforditja nekik valaki németre amit te itt irsz?
2.szerinted 2 év alatt nem tudták a hibákat kijavitani akkor most sikerül???
3.szerinted mennyi hibát tudnék felsorolni a játékban?
4.szerinted hány flash programozo irja,progrmozza le ezt a játékkot?mert én csak developereket,dizájnereket látok az aboutban. vagy csak nem merték kiirni ki csinál ennyi hibát a programozásban. mert a hibák 90 % bizony programozoi hiba,és nem a tervezöé,vagy a grafikus é.
bizony ez mind programozoi hiba.
5. szerinted mért hagyják abba annyian a játékot?
6. vagy "szomszédok" amikor 8 milliosként,berakott 3 hétre 50 ezres kezdö játékosok közé az iparikoriak közé.8 univ tankal hajtottam végig az egész szomszédságon, sérülés nélkül.
7.....1000 kb. ennyi kérdésem lenne illetve nincs is már. belefáradtam.
a keményebb kérdéseimet le sem irom , minek.
NE NE válaszolj!!! csak gondold végig, és föleg ne töröld.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser22884

Guest
tattusz hozzászólására: A fejlesztők folyamatosan dolgoznak a játékon, igyekeznek a legtöbb felhasználó igényeinek megfelelni. Mi annyit tehetünk, hogy eljuttatjuk hozzájuk ezeket a kéréseket. Megértésedet és türelmedet kérjük, hiszen ezek a dolgok nem két perces munkák.

Gonoszkaaaa hozzászólására: Többek közt azért is van a csapat, hogy a kéréseiteket eljuttassuk a fejlesztőkhöz. Lehet, hogy hihetetlen, de igen, lefordításra kerülnek a kéréseitek. Tökéletes program nincs. Ha megnézel egy nagyobb játékot, mindegyikben vannak bugok, hibák. Szerintem az, hogy a FoE elég sűrűn kap frissítéseket, és ezek nagy része hibajavítások tömkelegével érkezik nem azt mutatja, hogy nem foglalkozna a fejlesztőcsapat a kérésekkel. Prioritás mindig is volt és lesz is a feladatok között, de ha akár az egy évvel ezelőtti játékot nézed meg, és összehasonlítod a mostanival, elég sok javítást és új funkciót találhatsz. És ez nem lesz másként a jövőben sem.
 

DeletedUser23505

Guest
Hoshi, köszönöm a választ, tisztában vagyok vele, hogy ez személyes észrevétel a részemről, én igazán annak örülnék, az igazolna, ha más felhasználók is hasonlóan vélekednének hozzászólásokban vagy cáfolnának, addig nem kizárható, hogy csak én látom igy. :D Igy maguk a játékosok első körben megszűrhetnék , egyáltalán helytálló-e a meglátás, és menjen tovább, vagy ne.
Biztos vagyok benne, hogy továbbitjátok a felvetéseket. Nem egy esetben található a fórumos ötletek felhasználása és megvalósult ötlet egy-egy újabb verzió bevezetésérekor.
Elnézést kérek, ha türelmetlennek tűntem, sajnos mindig a pillanat hevében postolok, a frissen ért hatás érezhető csupán a mondandómban, annak is nagyon örülök, hogy egyáltalan foglalkoztok a felvetésemmel. :)
 

DeletedUser23659

Guest
Hmm.. jól összeoffoljuk a témát, amiért elnézést kérek, de a nagyon korrekt Hoshi általi válasz miatt ide pöttyintem a javaslatomat, Tattuszét-amellyel maxilmálisan egyetértek- kiegészítendő...
Mint céhalapító furcsának és riasztónak találom a "feloszlatás" nevű jogomat, ami nyilvánvaló jogsértés:)
Ugyanis abban a pillanatban, hogy mások is csatlakoznak a céhemhez, az ő munkájuk is a céh, és egy gombnyomássaal szétzúzni mások munkáját még akkor sem illendő és rendes dolog(SZVSZ kötsögség), ha amúgy én tettem le az alapkövet és tele van a puttonyom is. Ez a gomb még elment valahogy a GvG céhes bónuszai és a közös kincstár létrehozása előtt, de aki azután használja, az véleményem szerint tolvaj és áruló.
Kérlek, ne jöjjetek azzal, hogy a cégtulajdonos bezárhat és elküldheti a melósait... Egy virtuális céh nem magántulajdon, nem is lehet az. Szóval szerintem ezt a jogot meg kéne vonni. A kirúgás bőven elegendő.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Tattusz felvetéseivel én is egyetértek; viszont kutjának szeretnék egy gondolatot felvetni:
Mi a különbség aközött, ha valaki mindenkit kirúg, majd saját maga is kilép a céhből; illetve ha feloszlatja a céhet? Szerintem csak annyi, hogy az egyiket meg lehet oldani 1 gombnyomással, a másikat meg csak sok-sok gombnyomással; de a végeredmény pont ugyanaz: megszűnik a céh, és mindenki céh nélküli lesz. Vagyis a feloszlatás gomb bőven működőképes - csak nem kell mindenkinek jogot adni ahhoz, hogy használhassa (mert joghoz van kötve, mint szinte minden céhen belüli cselekvés). És pont ezért értelmét is veszti a teljes indoklás, hogy magántulajdon-e vagy sem - hiszen ha ki tud rúgni bárkit, akkor felesleges azon morfondírozni, hogy mire van joga, vagy mire nincs; illetve hogy mi magántulajdon és mi nem (ha kirúg mindenkit, akkor ugyanúgy elveszti mindenki a közös építkezés előnyeit, munkáit).
 

DeletedUser23659

Guest
Mi a különbség aközött, ha valaki mindenkit kirúg, majd saját maga is kilép a céhből; illetve ha feloszlatja a céhet? .

A lehetséges kontroll/önkontroll.
Képzeld el, hogy X megőrül, és egy piros gombra tenyerelve felrobbantja a világot. Ne ez annyi, nincs mit tenni.
Viszont ha X megőrül, és egy géppisztollyal kezd lövöldözni, több dolog is történhet:
1. Lelövik, nem csinál több kárt.
2. Magához tér közben, nem csinál több kárt.
3. Semmi nem történik, befejezi amit elkezdett, és vége a világnak.

Van 66% esély a túlélésre.

Rem: Szerintem feloszlatni nincs másnak joga, csak az alapítónak(bár ezt nem tudom, de ha nem így lenne, az már végképp agyament dolog volna)
Ne keverjük az eszközöket. A kirúgás egy fegyelmező eszköz, az alapvető célja nem az egész céhhel történő kicseszés. Persze egy kenyérvágó késsel is megölhetsz bárkit, ezért a kést nem kell betiltani... de mondd már, mi más funkciója van a feloszlatásnak?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Vannak olyan szituációk amikor szükséges a feloszlatás! Teszem azt egy kisebb céh egybeolvad egy másikkal, 5-6 fős céhek úgy döntenek, hogy külön utakon folytatják, vagy befejezik a játékot stb... számtalan lehetőség van. Ha megszünne a feloszlatás mit kezdenél szerencsétlen alapítóval aki nem tudja elhagyni a céhét (mint a régi időkben, amikor keresned kellett valakit, akire át tudod tuszmákolni az alapítói jogokat, hogy esélyed legyen egy "élő" céhben játszani)?
Ha pedig engedélyeznéd, hogy az alapító is simán kilépjen a céhéből, akkor pár hónapon belül többszáz "szellemcéh" keringene a szervereken, amivel nincs mit kezdeni...

A legtöbb alapító tudja (vagy legalábbis idővel rájön), hogy egy céhet létrehozni és vezetni felelősség. Ez egy bizalmi helyzet, a tagok bíznak a vezetőjükben amint csatlakoznak hozzá.
Persze észt nem lehet adni senkinek, de ez benne van a pakliban!
Ha pl. Te "megőrülsz" és elbontod a városodat, hiába könyörögsz, hogy állítsanak neked mindent vissza! Ennyi volt, késő bánat...
Igen... ez csak téged érint, a feloszlatás pedig az összes tagot, de pont ezért egy csapat...
 

Vanek ur

Aktív tag
A lehetséges kontroll/önkontroll.
Képzeld el, hogy X megőrül, és egy piros gombra tenyerelve felrobbantja a világot. Ne ez annyi, nincs mit tenni.
Viszont ha X megőrül, és egy géppisztollyal kezd lövöldözni, több dolog is történhet:
1. Lelövik, nem csinál több kárt.
2. Magához tér közben, nem csinál több kárt.
3. Semmi nem történik, befejezi amit elkezdett, és vége a világnak.

Van 66% esély a túlélésre.
[...]

Az a baj, hogy ha valaki céh-alapító, akkor senki másnak nincs ellene fegyvere; vagyis az 1. pont nem él (senki nem tud rá visszalőni).
A magához térés esete sem túl életszerű (ha valaki megőrül, akkor amíg az őrültsége illetve az adrenalin tart, addig nem fog tudni gondolkodni; és nem fog rájönni, hogy hü***séget csinál - akit lát, azt lelövi, és majd csak utána fog gondolkodni, de akkor meg tök mindegy, hogy piros gombbal, vagy géppisztollyal lőtte szét a társait).
Mellesleg pedig a 66%-ot nem úgy számoljuk, hogy van 3 lehetőség, és kész; mert akkor 50%, hogy rád esik egy zongora (hiszen 1. rád esik; 2. nem esik rád - 50-50%). :) A valószínűségszámítás az esetek száma mellett az esetek bekövetkeztének valószínűségével is számol (például: feldobsz egy pénzt 4 alkalommal, akkor nem 33% lesz a 2 fej, a 2 írás, és az 1 fej+1 írás lehetőségek valószínűsége, hanem 25% a 2 fejé és 2 írásé, illetve 50% az 1 fej+1 írásé - mert az létrejöhet fej+írás és írás+fej sorrendben is).
Vagyis a tényleges túlélési esély nagyon minimális. :) :) :)
 

DeletedUser23505

Guest
Mindhármotoknak igaza van. Sajnos ez mindenképp igy van, és mindig is igy lesz, amig az Alapitó a céhvezetők, és a Többiek fölé van helyezve. Ha az Alapitó ''megbolondul'' akkor a Leaderek sem tudnak semmit tenni, hiába minden, csak tétlenül tudják nézni, ahogy valaki tönkreteszi egy egész Csapat sokszáz napi munkáját, akár egyesével, akár egy gombnyomással történik. És az is igaz, hogy mindenképp tenni kellene ez ellen is valamit. Védekezni talán időkorláttal lehetne ellene, ha pl.24 óránként csak 1 kirugást lehetne eszközölni, addig talán lépéseket tudnak tenni a Többiek. :) Mint céhvezető, tudom, hogy a napi 1 kirúgás lehetőség egy normálisan működő céhbe bőven elegendő lenne.
Az én meglátásom szerint van helye a feloszlatás gombnak, kizárólag az Alapitó kezelő felületén, és csak akkor aktiválódna, ha az Alapitó egyedül van a céhében, és akár a Kapitány, utoljára hagyja el süllyedő hajóját.
De amig 50-70 ember aktivan végzi a napi teendőjét, és együtt működik, addig az Alapitónak NINCS JOGA mindezt megszüntetni, sem egy, sem több gombnyomással..
Egy céhnek eszmei értéke van, ami a tagok befektetett munkájából adódik, a tag maga pedig a részvényeshez hasonlit leginkább, aki az előnyökből egyenlő arányban részesül a Többiekkel, az Alapitóval (!) is.
Azt még el tudnám képzelni, hogy napi egy Vezető elvesztése már gyanút kelt a Többiekben, és a Supporton jelzik, hogy felül kellene birálni a kirúgások jogosságát, és hatályon kivül helyezni az Alapitó jogait,mert a céhet veszélyezteti, ha a fent emlitett időkorlát nem akassztja meg a tettében.
Továbbá, annyiban kiterjeszteném a GvG-re is, hogy a szektor felszabaditáskor szintén egynapos időkorlát van érvényben, tehát 1 nap/1, vagy2 szektor/tartomány Ennél több szektor felszabaditása szerintem nem életszerű, nincs rá szükség. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23659

Guest
Vagyis a tényleges túlélési esély nagyon minimális. :) :) :)

Hmm... Vanek ur kérem, ezzel a hozzáállással szerintem Gorcsev úr át fogja gondolni az Ön további foglalkoztatását:)
Nem az esély számszerűsítése volt a célom, de általában igaz, hogy a nemkívánt események valószínűségét csökkenteni, a kívántakét pedig növelni célszerű és tisztességes. Ezek szerint Ön nem így látja?:confused:

Már azt szeretném kifejezni, hogy ha csökkenteni tudnánk annak valószínűségét(legyen az bármennyi), hogy az Ön (képzeletbeli) céhének (képzeletbeli) alapítója kilövi Ön és társai alól a céhet, akkor azt üdvös lenne megtenni... Vagy nem?(Először abban értsünk egyet, hogy miben NEM értünk egyet.)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent