Kibeszélő 1.209

Ügyesen felcímkézték a piac ajánlatkészítésnél a korokat, így most már nem fér el a két egymást követő kor összes terméke, így ha ki akarom tenni a mindent-mindenre 25 féle párosítását, még scrollozgatni is kell...
Biztos ezt kérték?? :(

Legalább annyival növelhettétek volna az ablak méretét, hogy a tagolással egybevéve továbbra is kiférjen 4 kornyi termék egy képernyőre...
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Így a két-három legnagyobb bárkás fel fogja építeni az egész szervert.
Akinek meg nincs baromi nagy bárkája, annak nem is lesz.
Nem lesz limit a barátokban, simán cserélgetheted őket.
Kell moti, termék beüvöltesz a globálra, és már jön is a cucc.
Ez, nagyon átgondolatlan, és rossz fejlesztés.
Ezt eddig is megtehette mindenki csak 80 alá kellett vinnie a barátai számát.

Én inkább attól tartok, hogy ezután nem lehet majd találni olyat, akinek ne lenne fullon a barátlistája, ha le akarsz cserélni egy rosszul teljesítő barátot..
 

III. Dementia

Aktív tag
Nagyon borúlátó vagy úgy érzem.
Számtalan alkalommal futottam bele abba hogy kerestem valami terméket, és azért nem tudtam megvenni, mert már sem én, sem akitől vettem volna, nem tudtuk jelölni egymást. És számtalan alkalommal futottam bele ennek a fordítottjába is, amikor én adtam volna a keresett terméket csak épp nem tudtuk jelölni egymást. És szintén belefutottam olyanba amikor kimondottan tervrajzot kerestem, csak épp nem tudtam jelölni azt, akinél építhettem volna.. vagy hogy szintlépés előtt állt egy nevim, és akit érdekelt volna az üres helye, azzal nem tudtuk jelölni egymást.
S hiába van mondjuk 130 barátod, ha egyiknek sincs az a termék amit keresel, vagy egyikük se építi pont azt a nevit amiből tervet keresel, vagy egyik sincs épp online amikor segítőket keresel építésre.
S ne mond hogy ott a céh, mert vannak olyan helyzetek amikor a céh sem tud segíteni. Ne ragozzuk, több oka is lehet.
Nem látom okát hogy ez a változás nagy problémát fog okozni. Biztos lesz aki "kihasználja", de ez minden változásra igaz , s a játék folyamatosan fejlődik, időről-időre átértékelődik, ami jó, mert azt mutatja, a játék, él.
Helen, a barátlista, egy erőforrás volt, amivel gazdálkodni kellett.
Mostmár nem kell vele gazdálkodni, mert végtelen.
Ennyi történt.
Kivettek egy paramétert a játékból.
Leegyszerűsítették.
Mert értem én, hogy a "kell a cucc" és a "kell +49 barátlistás" egy lemondással járó választási helyzet, de a foe eddig is végtelenül primitív volt stratégiai játéknak.
És most, még primitívebb lett, mert mikromenedzsmenttel el lehet intézni bármit.
 

helen

Nagyon aktív tag
Helen, a barátlista, egy erőforrás volt, amivel gazdálkodni kellett.
Mostmár nem kell vele gazdálkodni, mert végtelen.
Ennyi történt.
Kivettek egy paramétert a játékból.
Leegyszerűsítették.
Mert értem én, hogy a "kell a cucc" és a "kell +49 barátlistás" egy lemondással járó választási helyzet, de a foe eddig is végtelenül primitív volt stratégiai játéknak.
És most, még primitívebb lett, mert mikromenedzsmenttel el lehet intézni bármit.
Ja, értem.. hideg számításokon alapuló barátlista.. úgy igen.. úgy simán 80-on belül tudod tartani, és felvenni új barátot ha kell a cucc, aztán meg dobni hogy bocsi, csak boltolni kellettél..
Nálam a barátlistába simán belefér olyan, hogy már évek óta barát.. még akkor is ha nem pont olyan aktív, vagy épp nem tud cuccot adni, vagy ha én kell segítsem őt..
Ez az egyik oldal..
A másik.. mi garantálja hogy akit listán tartasz piac miatt, az nem lép-e kort, nem fogy-e ki neki az a lom, ami miatt tartod ? És ha mondjuk kort lépett és az a válasza hogy bocsi, de már nincs olyan cuccom ami neked kéne a korlépés miatt.. akkor dobod barátiról ? Vagy mi a garancia arra, hogy ha dobtad a piacos barátot, és legközelebb megint vennél tőle valamit, lesz-e helye hogy fel tudd venni ? Lehet, addigra már van annyi új barátja, hogy nem tudod jelölni. Vagy lehet azt mondja majd.. "áá te voltál aki a múltkor is piac után lepattintott.. neked inkább semmit nem adok.."
Szóval a barátlista erőforrás.. ok, elhiszem... De nem tudok a barátlistámra úgy tekinteni mint egy gépezetre. Bekapcsolom ha szükségem van rá, és kikapcsolom ha nem.. Nálam ez nem így működik.. És úgy gondolom sok másnál sem így működik.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az érdekkapcsolatot nem nevezném barátságnak! Barát az, akire számíthatok, ha baj van, jön - segít, ha gondom adódik, nem nyerészkedni jár hozzám és szívesen megosztja másokkal a velem kapcsolatos pozitív élményeit, mert az ő barátja, lehet az én barátom is :)
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Legalább annyival növelhettétek volna az ablak méretét, hogy a tagolással egybevéve továbbra is kiférjen 4 kornyi termék egy képernyőre...
Ezzel teljesen egyetértek.
Sürgősen növelni kell a piactér ablak méretét, hogy egymás alatt 2 kor teljesen kiférjen, ne kelljen közben scrollozni, ha a szomszédos korok közül az egyik minden termékét szeretném kirakni a másik minden termékéért cserébe.
(Vagy erre akár külön funkciót is bevezethetnének.)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Akit egy játékban barátnak jelölsz az nem barát a klasszikus értelemben, csak így hívják.
Ahogy a facebookon is csak akkor írnak ezek a "barátok" ha a rendszer feldobja, hogy születésnapod van...
Az igazi barát magától tudja...
 

helen

Nagyon aktív tag
Akit egy játékban barátnak jelölsz az nem barát a klasszikus értelemben, csak így hívják.
Ahogy a facebookon is csak akkor írnak ezek a "barátok" ha a rendszer feldobja, hogy születésnapod van...
Az igazi barát magától tudja...
Akárhogy is , de működnek évek-óta tartó kapcsolatok. Akár több szerveren átívelő ismeretségek is.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Persze, de ezeket inkább ismeretségnek nevezném, mint barátságnak... Az ismeretség minősége pedig mehet a kihasználomtól a haverságig.
 

III. Dementia

Aktív tag
Ja, értem.. hideg számításokon alapuló barátlista.. úgy igen.. úgy simán 80-on belül tudod tartani, és felvenni új barátot ha kell a cucc, aztán meg dobni hogy bocsi, csak boltolni kellettél..
Nálam a barátlistába simán belefér olyan, hogy már évek óta barát.. még akkor is ha nem pont olyan aktív, vagy épp nem tud cuccot adni, vagy ha én kell segítsem őt..
Ez az egyik oldal..
A másik.. mi garantálja hogy akit listán tartasz piac miatt, az nem lép-e kort, nem fogy-e ki neki az a lom, ami miatt tartod ? És ha mondjuk kort lépett és az a válasza hogy bocsi, de már nincs olyan cuccom ami neked kéne a korlépés miatt.. akkor dobod barátiról ? Vagy mi a garancia arra, hogy ha dobtad a piacos barátot, és legközelebb megint vennél tőle valamit, lesz-e helye hogy fel tudd venni ? Lehet, addigra már van annyi új barátja, hogy nem tudod jelölni. Vagy lehet azt mondja majd.. "áá te voltál aki a múltkor is piac után lepattintott.. neked inkább semmit nem adok.."
Szóval a barátlista erőforrás.. ok, elhiszem... De nem tudok a barátlistámra úgy tekinteni mint egy gépezetre. Bekapcsolom ha szükségem van rá, és kikapcsolom ha nem.. Nálam ez nem így működik.. És úgy gondolom sok másnál sem így működik.
A barátlista, csak a neve annak a listának.
Elég megtévesztő elnevezés.
Az, hogy ennek sokan bedőlnek, az nem jelenti azt, hogy a barátlista, és annak menedzselése eddig nem volt lényeges eleme a játéknak, és azt sem jelenti, hogy a változtatás után nem lesz okafogyott odafigyelni, hogy hányan, kik vannak rajta, hiszen a globálcseten füttyszóra gyűlhetnek a tak-mot emberek, se perc alatt, fájdalommentesen le lehet menedzselni bárkivel a termékbizniszt, és a nagyok gyakorlatilag a korlátukat veszítik, míg a feltörekvők nem tudnak kialakítani maguk körül egy ökoszisztémát.
 

LoveCanKill

Aktív tag
Én nem értem, hogy mi a probléma számodra ezzel...

Eddig ha szomszédok közé került egy nagy bárkás, akinek tényleg nagy bárkája volt, bármikor bármelyik nevidet cápázhatta olcsón...
Én nagyon, nagyon nagyon kevés ilyennel találkoztam, pedig már több mint 1 éve játszom. (talán egyetlen egy ilyen emberkével találkoztam..)
Sőt, igazibol cápázó emberkékböl is egyre kevesebbet látok.

Nem hiszem, hogy valaki azzal fog szórakozni folyamatosan, hogy végignézze minden nap többször is az összes barátját, hogy kit tud cápázni, stb...


És nem is kell elfogadni a barát meghívóját senkinek sem.. Sőt, törölheted is nyugodtan akit csak akarsz.
Céhen belül pedig simán megoldható mindenkinek a az építés, tervrajz szerzs stb...
Láncokkal és 1.9-el is, esetleg potya helyek másoknak adásával.
 

Xadornix

Aktív tag
A barátlista, csak a neve annak a listának.
Elég megtévesztő elnevezés.
Az, hogy ennek sokan bedőlnek, az nem jelenti azt, hogy a barátlista, és annak menedzselése eddig nem volt lényeges eleme a játéknak, és azt sem jelenti, hogy a változtatás után nem lesz okafogyott odafigyelni, hogy hányan, kik vannak rajta, hiszen a globálcseten füttyszóra gyűlhetnek a tak-mot emberek, se perc alatt, fájdalommentesen le lehet menedzselni bárkivel a termékbizniszt, és a nagyok gyakorlatilag a korlátukat veszítik, míg a feltörekvők nem tudnak kialakítani maguk körül egy ökoszisztémát.
Nem látom a szempontjaid szerint a változást:
  • Eddig 80+60 elemű volt a "barátlista". Végtelen sok üzletelésre nyílt lehetősége annak, aki 79 fix barát mellett a maradék egy helyen igény szerint pörgette a kontaktjait.
  • Most 140 elemű ez a lista, és még mindig pont ugyan az a végtelen lehetőség adott, 139 fix barát mellett a maradék egy helyen igény szerint pörgetheti/// a kontaktjait.
Vagyis abban, hogy tetszőleges játékost felvehet egy nap a listára egy árucsere vagy egy FP pakolás erejéig NINCS VÁLTOZÁS.
A változás a fixen megtartható kapcsolatok számában van, ami eddig 79 volt, most meg 139.
 
Fent