Kibeszélő 1.176 kibeszélő

Sedar

Community Manager
Csapattag
Community Manager
Itt lehet erről a témáról megosztani a gondolatokat.
 
"Előfordult, hogy egy nevezetes épület támogatása során duplán vonta le a beírt összeget."

És gyakorlatban hogy néz ki az ebből a hibából veszteséget elszenvedett játékosok kártalanítása?
 

Vanek ur

Aktív tag
"Előfordult, hogy egy nevezetes épület támogatása során duplán vonta le a beírt összeget."

És gyakorlatban hogy néz ki az ebből a hibából veszteséget elszenvedett játékosok kártalanítása?

Mivel nem általános hiba volt, hanem csak egyedileg felmerülő; így az adott játékosnak kell a supporton ezt jeleznie; és a support visszaadja.
 
Még szerencse, h nem volt általános, mert akkor több esetnek kellett volna utánamenni, mint így, h "csak" egyedi...! ([irónia: OFF])
 

DeletedUser26307

Guest
Mivel nem általános hiba volt, hanem csak egyedileg felmerülő; így az adott játékosnak kell a supporton ezt jeleznie; és a support visszaadja.
Az egyedi hiba 1 (azaz egy) játékosnál előforduló hiba, más létszámnál általános.
"... és a support visszaadja." ...vagy nem.
 

DeletedUser26307

Guest
"A nevezetes épületek ablakában nem minden esetben lehetett megnézni a korábbi szinteket."

Viszont azt megtekintve, majd visszalépve az adott szintre, abban az esetben a sávban levő pontérték nem követi a lépést. Az érvényes szint betett pontjai rendesen jelennek meg, de a teljes szinthez szükséges pontok az előző szintét mutatják.
 

Vanek ur

Aktív tag
Az egyedi hiba 1 (azaz egy) játékosnál előforduló hiba, más létszámnál általános.
"... és a support visszaadja." ...vagy nem.
Ha már nyelvtannácit játszunk...
Az egyedi a 'tömeges' ellentétpárja, és nem, nem az 'egy' számnévre utal. (Ha egyedi bögrét csináltatsz, akkor az nem azért egyedi, mert csak 1 darab lesz belőle, hanem mert nem tömegtermék lesz, nem lesz másnak elérhető. Vagyis akkor is egyedi lesz az a bögre(-készlet), ha 5-6 darabot csináltatsz belőle (mert egy általános készlet ennyi darabból áll).)
Vagyis itt is vannak a tömeges hibák (amik majdnem mindenkinél jelentkeznek), és vannak az egyedi hibák, amik csak itt-ott jelentkeznek (bizonyos speciális esetekben). Az általad említett 'általános' hiba a tömeges hiba.
Szerintem...
 

DeletedUser26307

Guest
Ha már nyelvtannácit játszunk...
Az egyedi a 'tömeges' ellentétpárja, és nem, nem az 'egy' számnévre utal. (Ha egyedi bögrét csináltatsz, akkor az nem azért egyedi, mert csak 1 darab lesz belőle, hanem mert nem tömegtermék lesz, nem lesz másnak elérhető. Vagyis akkor is egyedi lesz az a bögre(-készlet), ha 5-6 darabot csináltatsz belőle (mert egy általános készlet ennyi darabból áll).)
Vagyis itt is vannak a tömeges hibák (amik majdnem mindenkinél jelentkeznek), és vannak az egyedi hibák, amik csak itt-ott jelentkeznek (bizonyos speciális esetekben). Az általad említett 'általános' hiba a tömeges hiba.
Szerintem...
Játszhatsz nyelvtannácit, ha épp olyanod van, de az egyedi akkor is egy személyre/példányra/dologra vonatkozó kifejezés.
Ahogy meg is magyaráztad a több bögre esetében, hogy az már készletnek számít. Sőt, még sakk-készlet is lehet egyedi, pedig legalább 33 darabból áll, amik egy része még csak nem is egyforma.
Ha egy hiba már legalább két embernél jelentkezik, akkor többnél is fog (már, ha észreveszi, vagy foglalkoztatja), így a programmágusnak utána kell néznie, mi okozta és javítania kell.
Egyedi hibákat a támogatók is megoldhatnak.
 

DeletedUser26307

Guest
Az a fejlesztéssel jött, hogy a nevezetes épületek raktári tervrajzszáma 99-re lett maximalizálva, így elvéve az a feletti rajzokat?
 

Vanek ur

Aktív tag
Játszhatsz nyelvtannácit, ha épp olyanod van, de az egyedi akkor is egy személyre/példányra/dologra vonatkozó kifejezés.
Ahogy meg is magyaráztad a több bögre esetében, hogy az már készletnek számít. Sőt, még sakk-készlet is lehet egyedi, pedig legalább 33 darabból áll, amik egy része még csak nem is egyforma.
Ha egy hiba már legalább két embernél jelentkezik, akkor többnél is fog (már, ha észreveszi, vagy foglalkoztatja), így a programmágusnak utána kell néznie, mi okozta és javítania kell.
Egyedi hibákat a támogatók is megoldhatnak.
Egyrészt nem én kezdtem. Másodszor pedig annyit tudok mondani, hogy gyönyörű! És még fel sem tűnik, hogy saját magad ellen beszélsz. Hiába, no. Én mindig is szerettem a logikát...
Vagyis leírod, hogy nincs igazam, majd bebizonyítod, hogy mégis. Aztán megpróbálsz 'menekülni', hogy most akkor hány embernél is jelentkezik, de se a logikai, se a nyelvtani értelmezése nem működik. Nekem erről csak a cigányos, skinhead-es vicc poénja jut eszembe: "Ne tetézd!".
 

DeletedUser26307

Guest
És még fel sem tűnik, hogy saját magad ellen beszélsz.
Hol is?
Én mindig is szerettem a logikát...
Jah, hát az embernek van ilyen képessége, hogy csodálattal tekint valamire, amit nem ért.
Vagyis leírod, hogy nincs igazam, majd bebizonyítod, hogy mégis.
Hol is?
Aztán megpróbálsz 'menekülni', hogy most akkor hány embernél is jelentkezik, de se a logikai, se a nyelvtani értelmezése nem működik.
Nincs szó menekülésről. Az, hogy nem érted, arról talán nem én tehetek.
Nekem erről csak a cigányos, skinhead-es vicc poénja jut eszembe: "Ne tetézd!".
Nem ismerem, de ez most nem is érdekes. Nekem meg más jut az eszembe, de nem akarlak megbántani. =)
 

Vanek ur

Aktív tag
Hol is?

Jah, hát az embernek van ilyen képessége, hogy csodálattal tekint valamire, amit nem ért.

Hol is?

Nincs szó menekülésről. Az, hogy nem érted, arról talán nem én tehetek.

Nem ismerem, de ez most nem is érdekes. Nekem meg más jut az eszembe, de nem akarlak megbántani. =)
Tök jó. Sértegetés nélkül már nem is megy? :)
Szóval nem érted, hogy hol mondasz ellent magadnak, de én nem értem. Már megint ellentmondás, de ezt is biztosan én nem értem. Vagy értem, csak mégsem értem?! :)
Leírtad, hogy nincs igazam (nálad "egyedi" := "egy darab"), majd jöttél a példával, hogy akár 33 is lehet egyedi. De ezt is biztosan én nem értem, hogy miért is ellentmondás. :)
Menekülés: az általad leírt 'két embernél megvan - akkor soknál meglesz'-sejtés (pláne mindezt használva a teljes indukcióval, kiderülne, hogy mindenkinél megvan :D) tényleg menekülés. Miért is? Mert nem erről volt szó; nem erről vitatkoztunk. :) De akkor most mégis menjünk egy kicsit bele ebbe is, mert hátha ezt sem értem. Ha a hiba csak 1-2 speciális esetben jön elő (akár hardverspecifikus (egy konkrét számítógép-összeállítás esetén jön csak elő), akár szoftverspecifikus (egy konkrét szoftverrel, vagy kiegészítővel, bővítménnyel, ..... ütközik), akár vegyes (egy konkrét számítógép-szoftver összeállítás esetén lép csak fel)); akkor csak pár embernél fog megjelenni, és nem lesz tömeges hiba, vagyis egyedi marad. Viszont lehet csak egy paraméter elírás, rosszul használás, változó gond, ........ ami már tömegesen, szinte mindenhol, mindenkinél megjelenő hiba. Vagyis van egyedi és tömeges hiba is, még ha Te ennek az ellentétét is mondod.
 
Fent