Üdv - a kereskedelem halála

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

Először is érdeklődnék, hogy ti is úgy érzékelitek-e, hogy meg van halva a piac? Körülbelül soha semmit nem találok, márpedig szinte lehetetlen, kereskedelem nélkül végigvinni a játékot. Vagy csak szimplán a céheken belül intézzük el a kereskedelem nagyrészét?
Külső kereskedelmet sem ártana néha bonyolítani. :-S
 

DeletedUser

Guest
Egyetértek Dzsedi23-al. Pl. Brisgardban, azon a kontinensen amelyen játszom, egyszerűen nyersanyag hiány van. Senkinek sincs téglája és sója, és mindenkinek arra lenne szüksége. Szerintem az nem fair hogy aki fejlődni akar álljon le a fejlődéssel addig míg egy vaskoros játékos eljut a virágzó középkorba. Ezt javítani kellene.
 

DeletedUser5717

Guest
ezzel semmi baj nincs! kell hogy legyen jo ismeretseged (vagy jo diplomitaki erzeked) es akkor be kerulhetsz egy jo eros klanba (attol eros a klan hogy eros a kereskedelmi haloja) senki nem fog egy-egy forge pontert kereskedni, mert nagyon ertekes es pisz draga (a nagyobb jatekosoknak) mar egy-egy forge pont
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
Elfogadnátok az ajánlatom: 15aranyat adok 30 mészkőért.
 

DeletedUser

Guest
Az én piacom tömve van ! alapból kap az ember 80 embert aki a szoszéd és lehet vele kereskedni, plusz fel lehet venni 80 barátot, plusz 80 tagból állhat a céh ! a barátlistánál annyival komolyabb a céh hogy céhen belül nem kerül forge pontba a kereskedelem !

Azaz 240 embert tudsz motiválni takarítani és kereskedni vele, de támadni csak 80-at lehet persze a sikerül feltömni a céh és a barátlistát.

Én barátlistára is, és céhbe is gyűjtök embereket. Céhbe 10.000 pont felett jöhet bárki, akinek kell tudok küldeni meghívót jelenleg 8 tagja van a céhemnek tehát hely az még bőven van

Nevem a játékban Nostredamus és csak ezen az egy szerveren játszom. Jelenleg 2000 nyersanyagom van nagyjából összesen. én mindig kipakolom a piacra és forgatom némi haszonnal pl 20fát adok 30 festékért és 20 festéket adok 30 fáért így nől és nől a vagyon. persze sokkal komolyabb cuccal is kereskedek ez csak példa volt.

Amit termelek most posztó vas réz és üveg.
 

DeletedUser

Guest
Szia Nostredamus
Nekem kéne egy céh mert nagyon gyenge és a pontjaim 15.523.Meghivlak barátnak
Elöre is köszi
 

DeletedUser

Guest
Sziasztok.
Valaki nemgyárt gumit véletlenül?Szükségem lenne rá sürgősen.
All Bundy néven keresetek ha tudtok segíteni.Előre is köszönet érte.
 

DeletedUser25648

Guest
Sziasztok!
Holnap korban vagyok nagyjából 2-3 hónapja. Termelek egy csomó anyagot, de nem tudok semmit se cserélni, se venni.
Már napi gyakorlattá vált, hogy megnézem, hogy a termelt anyagaimért van e fent bármilyen anyag de szinte soha semmi. Azon már meg sem lepődök, hogy az ajánlatomat ugyse fogadja el senki.
Szóval ki vagyok akadva, na
Én vagyok a legmagasabb korban a céhemben, de céhet nem szeretnék váltani (mert én alapítottam).
Van valakinek ötlete vagy bármi?
 

Feneséges

Aktív tag
Sziasztok!
Holnap korban vagyok nagyjából 2-3 hónapja. Termelek egy csomó anyagot, de nem tudok semmit se cserélni, se venni.
Már napi gyakorlattá vált, hogy megnézem, hogy a termelt anyagaimért van e fent bármilyen anyag de szinte soha semmi. Azon már meg sem lepődök, hogy az ajánlatomat ugyse fogadja el senki.
Szóval ki vagyok akadva, na
Én vagyok a legmagasabb korban a céhemben, de céhet nem szeretnék váltani (mert én alapítottam).
Van valakinek ötlete vagy bármi?
Egy öttlet.... Esetleg, próbáljatok hasonló korú játtékosokar meghívni.
Vagy.... Piacolj a céhen kívül.
 

DeletedUser25648

Guest
Egy öttlet.... Esetleg, próbáljatok hasonló korú játtékosokar meghívni.
Vagy.... Piacolj a céhen kívül.
Állandóan hívok játékosokat, csak tudod kb modern kortól már nemnagyon lehet embereket átcsábítani, mert már megtalálták a helyüket.
Folyamatosan kívül piacolok...
 

DeletedUser26855

Guest
Sziasztok
Jövő, Távoli, Mélytengeri, Virtuális és Marskori áruk beszerezhetők nálam.
 

DeletedUser24512

Guest
Ez a piac egy nagy kalap...
Főleg, hogy a cserékért még forge pontot is kell adni...
Nem értem, hogy miért nincs egész szervert átfogó piac? Vagy miért kell forgét adni, ha cserélni akarok pár terméket? Az ostoba és haszontalan faluk helyett, nem akarják ezt fejleszteni esetleg? ;)
 

DeletedUser26795

Guest
Tényleg kezdeni kéne valamit a kereskedelemmel. Már az nem igazságos, hogy azonos korú termékek is ugyanannyit érnek a piacon mikor az egyik termelőegysége jóval több helyet igényel mint a másiké. Az meg, hogy a korok között is 2:1 vagy 1:2 az arány mikor például a hozzájuk való alapanyagok nem duplázódnak meg minden korváltásnál, az szerintem ismét igazságtalan.
Oké, elhiszem, hogy nem olyan könnyű mindezt kiszámolni, és leprogramozni, de hát ezért kapják a fizetésüket. Szóval...
Az nekem sem tetszik, hogy FP-t kell adni a kereskedelemért (bár beérik egy FP-vel és ez dícséretes).
Nyugodtan lehetne csak a különböző korú kereskedelemért FP-t kérni. Így talán eltűnnének azok az ajánlatok a piacról amik akár 3-4 korral magasabb árút is kérnek azonos vagy alig több termékért. Persze kivételt itt is lehetne tenni azok számára akik nem a nyílt piacra hanem csak egyetlen ember számára teszik ki az ajánlatot.
De mindez még a jövő zenéje.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
fp megspórolása: céhen belüli kereskedés vagy te rakod ki az ajánlatot

mi igazságos, mi nem: a kereskedés már csak ilyen, vagy kell az ajánlat vagy nem... vagy elviszed úgy ahogy ott van, vagy nem...
 

DeletedUser24512

Guest
fp megspórolása: céhen belüli kereskedés vagy te rakod ki az ajánlatot

mi igazságos, mi nem: a kereskedés már csak ilyen, vagy kell az ajánlat vagy nem... vagy elviszed úgy ahogy ott van, vagy nem...
"kereskedés már csak ilyen, " Attól, hogy idiótán lett kitalálva, attól nem lesz jó... Az meg, hogy "ilyen", az nem érv. Lehet rajta változtatni, csak billentyűnyomkodás kérdése... ;)
 

Vanek ur

Aktív tag
A kereskedés szándékosan van így megoldva. Egyrészt irányít, hogy keress magadnak céhet, mert annak az az előnye, hogy nem kell FP-ot fizetni érte. Másrészt irányít, hogy használd/irányítsd/karbantartsd a barátlistádat, hogy ne csak az öledbe hulljon minden ajánlat az egész piacon (egyébként ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem lehet mindenkit támadni a szerveren, miért nem lehet mindenki a barátod, ....). Mellesleg iszonyatosan sok adat lenne; és akkor meg azért sírnátok, hogy miért ilyen kib@ lassú a betöltés, és miért használ a mobilon olyan sok adatot a játék. Így csak kis szeleteket kell mindenkinek megmutatni, ami az ő barát/céh/szomszéd listáján fent van, és nem az egész piacot.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
"kereskedés már csak ilyen, " Attól, hogy idiótán lett kitalálva, attól nem lesz jó... Az meg, hogy "ilyen", az nem érv. Lehet rajta változtatni, csak billentyűnyomkodás kérdése... ;)

az életben is így van "kitalálva"... lehet széllel szembe vizelni, csak felesleges :)
 

DeletedUser24512

Guest
A kereskedés szándékosan van így megoldva. Egyrészt irányít, hogy keress magadnak céhet, mert annak az az előnye, hogy nem kell FP-ot fizetni érte. Másrészt irányít, hogy használd/irányítsd/karbantartsd a barátlistádat, hogy ne csak az öledbe hulljon minden ajánlat az egész piacon (egyébként ennyi erővel azt is meg lehetne kérdezni, hogy akkor miért nem lehet mindenkit támadni a szerveren, miért nem lehet mindenki a barátod, ....). Mellesleg iszonyatosan sok adat lenne; és akkor meg azért sírnátok, hogy miért ilyen kib@ lassú a betöltés, és miért használ a mobilon olyan sok adatot a játék. Így csak kis szeleteket kell mindenkinek megmutatni, ami az ő barát/céh/szomszéd listáján fent van, és nem az egész piacot.
Ahha irányít... Miért, rendőr? Ki kérte, hogy irányítgassanak? Majd én eldöntöm, hogy hogy játszom! Amúgy meg ez szép és jó... lenne, ha működne... nem kéne hiánycikkeket hetekig keresni, illetve nem lennének meghalva a piacok, mint most. A top cégekben ez lehet működik, de amúgy meg nem... ÉS most kérlek kímélj meg a szokásos ostoba demagógiától, hogy de ez nálunk megy...stb... Nem érdekel és nem az az álltalános... ennyike...
A "hogy akkor miért nem lehet mindenkit támadni a szerveren, miért nem lehet mindenki a barátod" Ki kérdezte ezt? Kérlek, a saját butaságaidat ne magyarázd bele az én okos hozzászólásomba... Köszönöm...
"és akkor meg azért sírnátok, " Itt eddig csak te beszéltél sírásról, kérsz zsepit? ;)
Esetleg építő jellegű ötleted van? Nincs? Akkor kérlek, majd akkor írj, ha lesz. Köszke...
 

DeletedUser24512

Guest
az életben is így van "kitalálva"... lehet széllel szembe vizelni, csak felesleges :)
Ahha az életben is forgéval fizetünk a boltba... Még esetleg van ilyen "okos" észrevételed, vagy egyelőre ennyire futotta a bölcsességedből?
 

DeletedUser24512

Guest
Úgy látom, hogy megint ideje szájbarágó szilárd bácsi előlépésének...
Tehát:
1: Más játékokban simán lehet kereskedni egy-egy játékon belül, és nem omlik össze a szerver az "iszonyatos-giga mennyiségű - sőt csillagászati" adattól és nem sír a szája emiatt senkinek...
2: Ha valaki nem akar top cégben lenni, attól még esetleg ha szabadjon már játszania, ha már nem kapunk területet (pedig folyamatosan ígérgetik) a kellő mennyiségű raktárépület lerakásához.
3: miylen hátrány származna egy egész szervert átfogó piactól? Válasz: semmilyen, sőt minden jobban pörögne.
Na én ennyit tudtam tenni a nálam szerényebb képsségűek felhomályosítása terén, köszönöm és további jó játékot! :)
 
Fent