Ötletek - blackmatt

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23652

Guest
Sziasztok,

több ötlettel is előrukkolnék:

1.
Az eseménynaplót és az esemény fület most úgy találjuk meg, h rá kell kattintatunk a városunk nevére (1 kattintás). Utána hírek (még 1) és végül eseménynapló avagy nevezetes fül ( +1 kattintás). Én ezt sokkal egyszerűbbé tenném. Középen látszik a korunk, amibe épp járunk és alatta a felhasználható Fp, ha van. Ennek a két oldalára raknám fel ezeket. Pl.: Jobbra Nevezetes balra pedig Eseménynapló. Van, h napi szinten az eseménynaplót megnézem akár 10* is és ezzel a megoldással sok sok idő megspórolható. Erre jönne rá, h ha ennyire elérhető ez a két fül, akkor amikor betölt a játék nem kell felugrania az eseménynaplónak, ugyanis minek??? 1 kattintás és megnézhető. Ellenben van sok olyan nap is, amikor nem érdekel az eseménynapló, így tök fölöslegesen "strapálja" magát a szerver...

2.
Kincstárba való adományozás jelen állapotában katasztrófa. Jó ötlet, kell is és hasznos is, de nem nyomon követhető.
Vezetek egy kisebb klánt és nálunk pl van egy napi limit, h mennyit kellene berakni áru korának és milyenségétől függetlenül. Ahhoz, h lássam, h valóban bedobta e az illető, ahhoz szükség lenne egy "leltárra - adminisztrációra - eseménynaplóra", nevezed aminek akarod. Jelen állapotában nem tudom eldönteni, h ki rakott be és ki nem. Kemény számolássokkal rálehet jönni, h vki nem rakott be vagy épp arra, h több került be, mint amit vártam. Viszont ugye senki nem akar órákat itt ülni azért, h rájöjjön: " Vki nem rakott be a kincstárba MA". Elment vele több órám és kb a semmire.
Hogy ne írjak regényt azt hiszem ennyi is elég volt, h lássátok szükség lenne egy eseménynaplóra. Ebben csak annyit kellene látni, h ki, mikor, mit és mennyit dobott be a kincstárba. Erre több klán bevezetett egy Kincstár témakört, de oda azt írhatunk be amit akarunk és amikor akarunk. beírhatom napi szinten h 5*100 terméket beraktam. Senki nem fogja tudni, h ÉN nem raktam be csak beírtam.
Ezt elég, hogy ha csak a Klánalapító és a Leader rangúak látják, ahogy az adminisztrációt is. Erre a fület akár a bezárás gomb mellé raknám vagy maga az adminisztrációs "fülbe".
Ennek a hova és mikéntje ne az én dolgom legyen kérem. Én csak a szükségét hozom fel. Sztem nagy szükség lenne rá...

3.
Ez nem az én ötletem, de felhozom én is!!! Másik témakörbe Baldo hozta fel!!!
Nagy felháborodást kelt a nevezetes építés. Legyen erre lehetőség, ok. De akit nem érdekel, mert inkább csatázna, azoknak hozzanak létre egy új "csoportot - fület" a Ranglistába. Őszintén, van aki használja a Nevezetes épület fület???
Sztem egy tök felesleges fül. Azért, mert nem az illető neve alapján lehet keresni, hanem a nevezetes alapján. Aztán feldob nekem több 100 nevezetest és vadászhatom ki, h nekem az "xy" nevezetese érdekel. Feltéve ha használnám. Ha sokan vannak ezen az állásponton, már hogy teljesen hasznavehetetlen, akkor sztem érdemesebb lenne ennek a fülnek a helyére berakni a harccal összeszedett pontokat ranglista szerűen.

Baldo javaslata:
" A legelegánsabb megoldás amivel valószínűleg mindenki jól járna, az lenne, hogy a ranglistát szét kéne bontani. A legjobb az lenne, ha minden elemet külön listába tennének (termelés, harc, gvg harc, medál, nevezetesek) de szerintem ez visszamenőleg kivitelezhetetlen. Úgyhogy maradna az, hogy csak a nevezeteseket különvenni, (ez könnyen visszaszámolható mindenkinél) ezt az értéket kivonni a globálisból és a már létező nevezetesek lista helyére betenni. Hogy ne anyázzon senki senkit a globális ranglistát meg lehetne hagyni, bár én ilyen formában megszüntetném, mert egész egyszerűen megalázó és nevetséges."

Én is ilyesmire gondolnék ez alatt.

Köszönöm a figyelmet!!!
Matt
 

Vanek ur

Aktív tag
Csak az egyeshez szólnék hozzá:
Szerintem...
Egy átlag játékosnak az eseménynapló akkor kell, ha belép, hogy láthassa, amíg nem volt online, addig mi történt (ezért jó, hogy belépés után felugrik). Illetve még egyszer, ha nekiáll és az eseménynaplóból támogatja az őt támogatókat (ekkor meg ki lehet bírni azt a 3 kattintást, amíg elér a naplóhoz). Lehet, hogy Te naponta 10X is megnyitod; de ez szerintem extrém használat; nem hiszem, hogy ez gyakori lenne (ha be vagyok lépve, úgyis látom, hogy ki mit csinál éppen nálam). Vagyis az indokot nem tartom 'életszerű'-nek; de ettől függetlenül nem vagyok ellene, mert lehet bizonyos dolgok elérését egyszerűsíteni (nálam a nevezetes gomb biztosan lenne használva, mert én meg azt nyomkodom néha-néha össze-vissza :) ).
 

DeletedUser23652

Guest
Jó gondolat menet, amit írsz. Vki az egyiket vki a másikat használja sűrűbben. Viszont, ha kiveszed az nevezetes fület és kirakod az FP - kor mellé, akkor egy eseménynapló kedvéért legyen külön egy ilyen fül, hogy Hírek és csak az eseménynapló van alatta??? Sztem jobb, ha mind a 2-őt kivennék onnan, mert egy almenüért tök felesleges a Hírek fül.
Aztán, hogy felugorjon e vagy sem betöltésnél az eseménynapló az már részlet kérdése. Azért írtam le, mert azt gondolom ez a fejlesztésbe így könnyebb megvalósítani...minek ugorjon fel, mikor 1 kattintással amúgy is elérhető???
 

Vanek ur

Aktív tag
Jó gondolat menet, amit írsz. Vki az egyiket vki a másikat használja sűrűbben. Viszont, ha kiveszed az nevezetes fület és kirakod az FP - kor mellé, akkor egy eseménynapló kedvéért legyen külön egy ilyen fül, hogy Hírek és csak az eseménynapló van alatta??? Sztem jobb, ha mind a 2-őt kivennék onnan, mert egy almenüért tök felesleges a Hírek fül.
Aztán, hogy felugorjon e vagy sem betöltésnél az eseménynapló az már részlet kérdése. Azért írtam le, mert azt gondolom ez a fejlesztésbe így könnyebb megvalósítani...minek ugorjon fel, mikor 1 kattintással amúgy is elérhető???

Mint írtam: "nem vagyok ellene", ami nem azt jelenti, hogy az egyiket rakjuk ki, a másikat ne. :) Vagyis ha ki lesz rakva, akkor szinte biztos, hogy mindkettő ki lesz. ;)
 

DeletedUser23652

Guest
További kettő ötlet javaslat:

1:
Sztem teljesen felesleges a játékba 2 zene betöltése. Gondolok ez alatt arra, h van a városnak egy zenéje + egy csata zene. Sztem felgyorsítaná a játék betöltését, ha csak egy zene szólna. Elég sztem a városi az, ami az adott kor alatt szól. Engem pl idegesít a csata zenéje, nincs is bekapcsolva, de a városok zenéi tetszenek!!! Egy GvG ostrom alatt, ami akár fél órát - órát is igénybe vehet szívesebben hallgatnám a város zenéjét, de nem tudom, hisz külön - külön a kettőt nem lehet ki - be kapcsolni. Ezért javasolnám azt, h 1 zene legyen a játék menet alatt.

2:
Mivel ennyi Fp elkölthető már a játékba, sztem kellene egy olyan opció, h ne csak 1 Fp-t lehessen venni aranyért, hanem lehet 10-et is. Nem rég vennem kellett 180 fp-t, mivel raktáron nem volt és elmaradásom volt. 180szor kellett kattintatom csak az Fp vásárlásra. Teszem hozzá, hogy én személy szerint sűrűn veszek aranyért Fp-t!!!
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent