Ötlet MÁTRIX

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23514

Guest
Ötlet MÁTRIX

Itt meg lehet vitatni az én ötleteimet és saját ötleteket is lehet felhozni!

Ujkep-1.png

1: Íme, néhány javaslatom a játékkal kapcsolatban!
1.1-A Forge of empires egy androidos változatának létrehozása.
Sok ember a telefonján/tabletjén akar belépni a Forge-ra, ami nem lehetséges mivel a játék Adobe flash playert igényel, másrészt mivel a játéknak nagy RAM- igénye van, ami miatt a kisebb készülékek lefagynak.
1.2- A Forge of empiresnek lehetne egy 3D változata ahol a kamera nézet forgatható lenne.
Ujkep1.png

2: A játékon belüli ötletek.
2.1 a Chat / az üzenetek
2.1.1 A Global chat-en a beszélgetések nagy része kereskedelem vagy céhajánlás. Kellene két új részleg a céhkeresők és a kereskedelem.
Ujkep2.png

2.1.2 Az üzenetekbe lehetne nyugodtan egy szerkesztő rész is, ami így nézne ki:
Ujkep3.png

2.2: A céh fejlesztése
2.2.3 Egy közös céh raktár
Lehetne közös céhraktár, amiben alapanyagokat lehet tárolni és küldeni a céhtagoknak! Így ha elfogy valakinek az arany vagy a festőanyag tud kérni a többi céhtagtól. És lehetne küldeni alapanyagot is.
2.3: A játékos lista/a város
2.3. 1-2 Motiválás/Takarítás jelző – Elérhetőség jelző
Lenne egy elérhetőség jelző, ami megkönnyebbítené az üzenetküldést. És lenne egy Mot/Tak jelző, ami mutatná, hogy milyen sűrűn motivál/Takarít Zöld: Naponta Sárga: 2 -3 naponta Szürke: Hetente Piros: Egy hét+
Ujkep4.png

2.3.3 A város épületein lenne bekapcsolható pontszámjelző.
Egy kis szám az épületek előtt, ami mutatná hány pontot érnek.
2.3.4 A nevezetes épületek is pontokat érnének
A legtöbb játékos, aki a ranglistán előttem van, annak nem sok nevezetes épülete van, hanem csak teli van a városa a kor aktuális épületeivel.
2.3.5 Automatikus takarítás/motiválás
Lenne egy automatikus Mot/Tak ami végigmotiválná az összes épületet a barátok/céhtagok között. Ki lehetne, választani melyik épülettel történne az akció. És egy másodlagos épület, ami akkor lenne, ha az elsődleges már foglalt vagy nem lehetséges a Mot/Tak.
2.4 a hadsereg
2.4.1 a hadsereg tudná támogatni a többi játékost
Ez az ötlet a Grepolisz nevű Inno games játékból származik
2.4.2 Katonák vásárlása „Bérelése” Aranyért és alapanyagért.
Ez lenne a zsoldos hadsereg.
Ujkep5.png

2.4.3 Katonák elrablása
Ha az ember áttör, a védelmen nem csak fosztogatni tud, hanem elrabolni katonákat is.
2.5 a városháza
2.5.1 Saját portrékép feltöltése
Kb. 50 gyémántért cserébe saját portréképet lehetne feltölteni.


Remélem, tetszenek az ötletek és néhányat meg is valósítanak!
Azért bocsánatot kérek, ha esetleg valaki másnak az ötletét írtam ide. (Nem olvastam el még minden más ötletet, javaslatot a fórumon.
Várom az ezzel kapcsolatos ötleteket, javaslatokat és akár további új ötleteket is.

Írta: István2000
2013:12:31
 

DeletedUser11

Guest
Szia István,

Az Androidos, és IOS-es applikáók még készülnek, hamarosan elérhetőek lesznek, ha minden igaz. A chat-re gondolt ötleteidet támogatom, és a szervesztőlécet is. A zsoldosok is jó ötlet, jól jönne párszor. Az összes céhtag mot/tak-ja is jó ötlet, de már biztosan bevezették volna, ha a fejlesztőkne tetszene az ötlet, hisz pont aza lényeg, hogy egymás városaiba "átmenjünk".

A többi ötleted viszont szerintem nem szükséges a játékba.
 

DeletedUser23544

Guest
Chat kiegészítés

Örülök hogy tetszenek az ötleteim!

Boldog új évet!

Nekem is tetszik a chates része, annyi kiegészítésem lenne hozzá, hogy a privát chatbe bevonhassunk több embert egynél. Sok esetben hasznos lenne.


És a többszereplős levelekből is legyen egy lehetőség a kilépésre. Nem minden esetben érinti a beszélgetés teljes része az összes résztvevőt.

A közös céh raktár sem lenne hátrány, felgyorsítaná a kereskedelmet.

Céh szövetségeket is lehetne létrehozni, például kereskedelmi, vagy a céhháborúk miatt, katonai szövetség.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23514

Guest
A céhszövetség ötleted tetszik!

A céhháborúkat nem tudom mikor vezetik végre be a magyar szerverekre.
(Épp ma regisztráltam Bétára)
 

DeletedUser

Guest
Bocs hogy azt kell mondjam de az otletek nagy resze teknikai szemmel nezve.. 'nem epp jo otlet'.

1.1 telefon: nem lehetettlen de eleg huzos lesz.. vegtere is egy nagy varost eleg maceras lehet egy kis kijelzon kezelni...
1.2 3D: 3D-re atrajzolva vagy irtozatosan le kene rontaniuk a grafikat, vagy meg egy atomeromu is keves lenne hozza :)
minden epulet 2d-s aprolekosan megrajzolt animacio.. emiatt foglal sok RAM-ot
gondolj csak bele 1 darab nevezetes ha 512x512-es 32bites kep, akkor mar csak az 1 megabyte .. es megcsak 1 allokeprol beszelunk nem is animaciorol.
hasonlo minosegben mar maga a 3d-s modell+textura rangokkal tobb RAM-ot foglalna.. es rengeteg munka lenne kirenderelni ennyi haromszoget

2.3.?: elerhetoseg jelzo.. viszsaelnenek vele...
a fosztogatas legnagyobb nehezsege hogy ki kell talalni hozza a masik epp mikor jatszik es mikor nem..
ha egy kijelzo jelezne ki online, akkor sok emberrol keves munkaval gyorsan kitalalhato lenne mikor lehet fosztani

2.3.4: nevezetes pontszam.. ez lehet csak felreertes.. a pontokat az ember leginkabb a nyert csatak, es a bearatott termekek utan kapja.. az epuletek csak kis toredeket adjak ki ha mar joideje jatszol...

2.3.5: automatikus takaritas... nem fogjak kivenni amig ki nem talalnak helyette valami mas idofoglalo dolgot..
hatalmas koltsegvetesbol keszult nem online jatekokban is csak annyi content van hogy par hetig tudjak a jatekost lekotni annelkul hogy ne csinaltatnanak vele valamit amit nem szeretne..
egy online jatek evekig le akarja kotni a jatekosokat sokkal kisebb koltsegvetesbol..
eppen ezert szet kell huzniuk a jatekidot.. valamit sokszor kell ujra es ujra megcsinalnia a jatekosnak.. ez ugye unalmas, erdekeltte kell tenni a jatekost hogy megis megcsinalja..
vagyis rejtenek a jatekba valami munka szeru dolgot.. amit az ember nem szeret csinalni.. de annak eredmenyeert megis hajlando ra.
minden online jatekba tesznek ilyet.. itt pl a takaritas/motivalas.. ha ezt automatizalnak, akkor sokkal kevesebbet jatszananak az emberek a jatekkal.

2.4: hadsereg.. ezek lehet megvalosithatoak, de nagyon durvan megvaltoztatnak a designt.. jol vegig kene gondolniuk hogyan lehet egyensulyban tartani a jatekot ezekkel is.
pl vedo katonak elrablasa.. ha par ember osszefogva ki tudna szedni az ellenseg vedelmet es utanna barki tamadhatna.. akkor aki vedekezni akarna annak surun be kene neznie es ujratoltenie a vedelmet.. lehet meginkabb ertelmetlenne tenne a vedekezest, es az emberek eztan csak tamadnanak.
pl katonak vasarlasa eseten a katonai epuletek/alcatraz rengeteget vesztenenek a fontossagukbol.. nehogy az legyen belole hogy az agressziv jatekosok is inkabb csak vennek a csapatokat es a katonai epuletek elvesztenek az ertelmuket.
 

DeletedUser23514

Guest
Van amivel egyetértek van amivel nem.

1. Légyszíves írj ékezeteket. anélkül nehéz kiguberálni az írásod
(Ha telefonon/Táblagépen írsz ezt a kívánt betű hosszú nyomva-tartásával éred el A - Á )

1.1 telefonon nehéz de táblagépen nem. Rengeteg embert ismerek akinek táblagépe van és csak a Grepoliszt tölti be! És amúgy is lehet nagyítani a várost.

1.2 A 3D épületeket úgy gondoltam hogy lenne egy megvehető Forge of Empires-is amiben az épületek 3D-sek. Ennek a verziónak Pl: 5 Gigabyte tárhely kéne.

2.3 Az elérhetőség jelzőt csak céhtagok és barátok használnák, és mivel a barátok/céhtagok nem támadhatnak nem is élnének vissza vele!

2.3.5 Igazad van de egy próbát megért hátha megvalósítanák. Nem fogyasztana annyi RAM-ot és futhatna a telefonon/Táblagépen

2.4 Úgy gondoltam nem a VÉDŐ sereged lehetne elrabolni hanem a katonákat amiket kiképeztek de még nem "szedtek be" a kiképző telepről.

2.4 A bérkatonák meg lennének szabva hogy Pl hetente 3 napra használhatod őket utána csak gyémántért!
 

DeletedUser

Guest
azt hiszem felreertettel:

azert irok ekezet nelkul mert en sem akarok bogaraszni ekezetekkel.. regi programozo vagyok.. angol billentyuzethez szoktam.. a magyart is angolkent hasznalom :)
tudom ez sokak szamara fura.. de programozasban eleg sok olyan surun hasznalt jel van amit magyaron macerasabb elerni az ekezetek miatt...
pl egy egyszeru 7 betus x=y[2]; utasitas begepelesehez magyaron 2x shiftet es 2x alt-gr gombot is kell nyomni, mig angolon minden betu csak 1 billentyulenyomas.

1.1: azt irtam huzos.. nem lehetettlen.. tablagepes fejleszteses tapasztalataim alapjan azt tippelnem rendesen le kell butitani.. foleg hogy ez a jatek rengeteg RAM -ot igenyel, ami tablagepekben altalaban nagyon keves szokott lenni.. persze biztos csinaltak mar meregdraga izomtablagepet is.. annyira azert nem vagyok tapasztalt ez ugyben.. de abban igen hogy sosem az izomgepekre celozzak csak be a jatekokat.. mert a jatekosok nagy resze nem olyan gazdag... foleg nem egy ingyenes online jatekban :)

1.2: 3D-hez az atomeromuves ajanlasomat tessek komolyan venni.. :) ok, nem grafikus vagyok.. de az latszik hogy nagyon aprolekosan meg van rajzolva.. [gondolom post effektek is vannak rajtuk].. lehet tobb 3szogbol all a 3d-s vaz mint ahany pixel a 2d-s kep.. :) [mert ha 3d-ben lehet forgatni akkor olyan reszet is meg kell szerkeszteni ami most epp nem latszik]
nem a tarhellyel van a baj hanem a GPU/CPU-val .. a ram-ot csak azert irtam hogy erzekeltessem mennyire problemas... de RAM-t ertettem rajta nem HDD-t.. az ugyanis nemigazan szamitana ebbe a kerdesbe.
persze ha lebutitjak lehet 3d-s.. es atirhatjak flashrol valami optimalisabbra.. es akkor elmondhatjak hogy rengeteg munkaval elertek hogy rondabb legyen a jatek.. de legalabb van benne egy + feature amit az emberek nagy resze csak kiprobalna majd kikapcsolna es jatszana tovabb.. :)

2.3 erre nem vennek merget... max tobb lenne a beepitett kem a cehben baratlistan stb...

2.3.5: jo persze kerni lehet.. de nem fuznek hozza sok remenyt.. :) [a RAM-on nemigen javitana tablagepek javara.. max csak kevesbe jonne ki ez a memory leak szeru hiba.. bar nekem ugy tunik egyszeruen csak nem szabaditja fel a nem hasznalt kepeket ha mar egyszer betoltotte.. ami lehet flash problema amugy... de ebben nem vagyok most biztos..]

2.4 igen lehet balanceolni a dolgot.. ugy hogy pl visszafogjuk.. a hetente 3 nap nemtudom mennyire lett vegiggondolva.. de pont ez a sok munka a balance-ban. par osszezavaro kerdes:
egyszerre csak 1 egyseget berelhetsz? [az esetben eleg hasztalan lenne]
ellenkezo esetben tokmindegy lenne hogy 3 napig 1 vagy 20 egyseget berelnek, a kovetkezo 4 napra semmit nem berelhetsz gyemant nelkul? [ez eleg logikatlanul hangzana biztos sokan szovatennek hogy szerintuk igazsagtalan]
persze millio otletet ki lehetne talalni.. szetbonyolitani vagy vissza lehet fogni ugy hogy kb semmit ne valtoztasson a designon.. de olyan feature-t eleg ertelmettlen lenne beleprogramozni ami amugy nemigazan valtoztat semmit a jatekon, de legalabb + feature amit le kell programozni.... :)
 

DeletedUser23514

Guest
Most-már értem!

Bocs az ékezetes megjegyzésért nem tudtam hogy angol billentyűzeten írsz.

1.1: A táblagépekhez "Végül-is" megvalósítható. De az biztos hogy nem a közeljövőben.

1.2: Azért mondtam a külön DVD-n vehető változatot. Akkor azok akiknek 4 magos processzoruk van (Vagy atomerőművük :) ) azok tudnák 3D-ben futtatni.

2.3: A beépített kémekre nem is gondoltam... Talán a kémkedés? - Megmutatná az ellenség barátlistáját.

2.3.5: A RAM-ot lehet hogy nem javítaná de nem kéne a lassabb gépű játékosoknak a böngésző gyorsítótárát naponta üríteni.

2.4: Azt a 3 napot ahol a bérhadsereg elérhető azt a játékos választaná ki. És az hogy hány egységet bérel attól függene mennyi pénze van. Az ár a kortól és a katonáktól függene.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent