Óhh, drága pénz? Miért kellesz nekünk?

DeletedUser

Guest
Fő téma: véleményeket kérnék erről:
Ez a játék teljesen pénzfüggő. Aki fizet, azé az első hely. Egész nap a játék előtt tespedek, de nem tudom beérni a legjobbakat, akik színházaznak, diadaloszlopoznak... és hasonló szépségek. Még bőven beta verzió, de ha zsoldosokat fognak pénzért adni, abbahagyom a játékot, akármennyire is tetszik!

Amiken változtatni lehetne:

1- animáció kikapcsolhatósága - a teljesítmény javulásáért
2- az egy kattintásos begyűjtést aranyra váltani - van hogy 3x kell végigkattintgatnom mindent, hogy felírja frissítés nélkül
3- GYÉMÁNTOSOK ELŐNYÉT CSÖKKENTENI!!!
4- csatában space-re kihagyja a katonát - ha már Heroes, akkor legyen kényelmes Heroes ;)
5- a hadsereg áttekintés és fórum gomb közötti üres hely betöltése - isssszonyat böködi a szépérzékem :rolleyes:
6- amikor PVP területet foglalunk, legyen valami extra dolog is ott, mivel támadni tudok nélküle is...
7- kontinenstérképen szívesen látnám a város jelképes rajzát, korszakokra lebontva a megjelenést

Amiket békén lehet hagyni:

1- zene csillagos ötös (erről nincs mit mondani)
2- építkezés, hely úgyszintén (gondolkodni kell, pici átszervezéssel 3új épületet tehettem le!)
3- fejlődés csillagos 4es (ha senki nem hajlandó veled kommunikálni *ezáltal kereskedni*, akkor nem fejlődhetsz semmit)
4- grafika (jó is, szép is, az animációk miatt adódhat egy pici lassulás, az egységek rajzolásán még lehetne szépíteni)
 

DeletedUser

Guest
[...]
Ez a játék teljesen pénzfüggő. Aki fizet, azé az első hely. [...]

Amiken változtatni lehetne:

[...]
3- GYÉMÁNTOSOK ELŐNYÉT CSÖKKENTENI!!!
4- csatában space-re kihagyja a katonát - ha már Heroes, akkor legyen kényelmes Heroes ;)
[...]

3. pont:
Ez nem egy nonprofit játék, hiszen az Innogamesnek is meg kell élni valamiből, plusz a játék fenntartása is pénz. Ha ez nem tetszik, Máriózzál a telefonodon, az ingyen van. :p

4. pont:
Inkább olyan kéne, hogy az összes katona kimarad a körben.
 

DeletedUser

Guest
Nem az a baj h nem nonprofit csak nevetségesen drága a többi hasonló játékhoz képest!
 

DeletedUser

Guest
Amiken változtatni lehetne:

1- animáció kikapcsolhatósága - a teljesítmény javulásáért
2- az egy kattintásos begyűjtést aranyra váltani - van hogy 3x kell végigkattintgatnom mindent, hogy felírja frissítés nélkül
3- GYÉMÁNTOSOK ELŐNYÉT CSÖKKENTENI!!!


Én speciel nem értek egyet a3. ponttal:) Nincs prémem és nem is hiszem , hogy lesz, de nem érzem a hátrányát:) Kontinensben első vagyok, globálisban 36. úgy hogy tegnap az 58. helyen voltam.
 

DeletedUser

Guest
Akkor nagyon ügyes lehetsz mert nekem nem jön össze. 1 db!!! Ismétlem 1 db luxusnyersanyag miatt vagyok lemaradva. Nem tudtam kikutatni, továbblépni, miközben a pénzesek röhögve fejlesztették ki a következő kor egységeit. Mint említettem, 90%-ra veszem, hogy fizetős hadsereg is lesz, és akkor bye-bye. Más játékokban is előnyhöz juthatnak a pénzesek, de ez azért durva. Nem megszünteti akarnám, csak csökkenteni.
 

DeletedUser180

Guest
Akkor nagyon ügyes lehetsz mert nekem nem jön össze. 1 db!!! Ismétlem 1 db luxusnyersanyag miatt vagyok lemaradva. Nem tudtam kikutatni, továbblépni, miközben a pénzesek röhögve fejlesztették ki a következő kor egységeit. Mint említettem, 90%-ra veszem, hogy fizetős hadsereg is lesz, és akkor bye-bye. Más játékokban is előnyhöz juthatnak a pénzesek, de ez azért durva. Nem megszünteti akarnám, csak csökkenteni.

Tudok neked olyan játékot mondani, ahol ezerszer nagyobb a lehúzás, miközben hemzseg a játék a csíterektől, ami ellen csak tessék-lássék védekeznek. Minden fejlesztés csak még keményebb lehúzás, amiből adódóan még több csíter van ....! Szóval, ha nem akarsz gyémántot venni ne tedd, nem szükséges. Nem akarsz zsoldos sereget valódi pénzért, ne vegyél. Viszont akkor ne akarj már az elsők között lenni. Mint az életben, itt se lehet áldozat hozatal nélkül a csúcsra törni. Ezzel legalább lehet úgy is játszani, hogy nem kell havi több tíz ezret beleölni....
 

DeletedUser

Guest
Figyelj épületeket bontok és építek semmi trükk. Nem ragaszkodom ahhoz , hogy csak olyan épületeket építsek meg amihez van 500 nyersim. ha kel le bontom a kő faragót is pedig nekem az 4 óránként 5 nyersit ad, de ha bor kel és nagyon nincs a piacon akkor építek a helyébe borászatot. sok játékban játszottam már , de tapasztalataim alapján ez a legkevésbé pénz igényesigényes Én inkább ott látom a bibit a játékba mikor drasztikusan növekednek a nyersi , vagy a játék pénz igények Pl a medálal megszerezhető területeknél 1 medálos terület 10 medál. Nem gond: meg nyered a Bronzkori bajnokságot pont 10 medált ad második ilyen terület viszont már 50 medál:( Ha nyersz egy vaskori bajnokságot az is csak 20 medál:( Na ez a bibi:(
 

DeletedUser6

Guest
Ahogy azt többen leírták ez IG egy profitorientált cég. A gyémánthasználat szerintem az utolsó apró részletig ki van dolgozva mivel bár ez egy játék a valós pénz nem játék és nem lehet mindenre azt mondani uk-muk-fuk hogy na most ez prémium funkció lesz.

Ez NEM tény csak a saját véleményem/"jóslatom" de nincs kizárva hogy a jövőben raknak prémiumot a katonákra de maximum azt tudom elképzelni hogy védelmi/támadási bónuszt kap. Aztán ellensúlyozva ezt valamelyik funkcióból elveszik a gyémántot mint kritériumot.

Ez is többször elhangzott. BÉTA! Sok sok beállítás változni fog még talán a játékmenet is merőben más lesz. Nem lehet tudni és találgatni szvsz. teljesen felesleges.
 

DeletedUser

Guest
Nem zavar az hogy gyémántozni lehet, hisz pénzből készül ez a játék is, csak aránytalan a kapott előny a vásárolt gyémánt árához képest.

Gondolom sokan játszanak The West-en is. Ott 50 aranyrög 14 nap 50%-os növeléssel. Itt nem sok minden tudnék 50 gyémántból csinálni, nem hogy 14 napig valamilyen előnyt kapni. Én TW-en elköltöttem már vagy 100K rögöt, de itt 95% hogy egy fillért sem teszek majd bele amíg nem reorganizálják ezt meg. Szerintem a már meglévő játékokból lehetne csemegézni a bevált ötletek közül. Ezt az Inno pikk-pakk meg tudná oldani.

Maga a játék stílusa szerintem nagyon jól sikerült, szép grafika, jó játékmenet, egyenletes fejlődési lehetőség. Nehezítések is jók. Amin változtatnék az a piacon lévő vásárlást nem a Forgepontokhoz kötném, hanem aranyhoz és nem a vevő hanem az eladónak kellene megfizetnie. Valamit a Forgepontok tárolóját 10ről 12re növelném, hisz 23ig fent kell lennem, hogy reggelre ne legyen tele a tároló. Illetve egy melós is 8h-t dolgozik, de oda is kellene érni illetve haza is. Ez sok estben 10h-ba nem megoldható, ellenben 12be már kényelmesen beleférne. Ezt pl 50 gyémánt/14napért el tudnám képzelni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11

Guest
Kedves Játékos!

Kérlek ne hasonlítgasd össze az ott kapott extra javakat az ittenikkel! Minden játéknak megvannak a maga Prémium funkciói, és a fejlesztők törekednek arra, hogy a Prémium előnyt adjon, de ne annyit, hogy a nem Prémiumos játékosokhoz képest ez nagyon nagy előnyt adjon!

Másrészt pedig ez a játék nem a mások elleni harcra épül, így nem hátráltat senkit sem az, hogy más esetleg Extra javakkal rendelkezik!

Tisztelettel
Trys Asgon
 

DeletedUser

Guest
Kedves Játékos!

Kérlek ne hasonlítgasd össze az ott kapott extra javakat az ittenikkel! Minden játéknak megvannak a maga Prémium funkciói, és a fejlesztők törekednek arra, hogy a Prémium előnyt adjon, de ne annyit, hogy a nem Prémiumos játékosokhoz képest ez nagyon nagy előnyt adjon!

Ha a kokrét javakat nem hasonlitjuk más játékokhoz, hiszen ott az egész rendszer más, és még attól is eltekintünk, hogy feltehetőleg nincs a magyar jövedelemhez adaptálva még a rendszer, akkor is van egy elvi problémám vele. Gyakorlatilag mindent lehet pénzért venni. Az általam igényesnek tartott játékokban valamilyen módon megoldották, hogy pénzért se lehessen akármilyen ütemben fejlődni. Ha a nyersanyagot lehetett közvetlenül venni, akkor is kellett mondjuk tapasztalati pont, hogy bizonyos dolgokra költhesd. Vagy bizonyos dolgok idejét nem lehetett leröviditeni, pl. ha volt katonaság, akkor a képzést. Igaz, hogy a katonák képzését itt is csak gyorsitani lehet. Ez eddig korrekt. De a csata után az összes halott katonát fel lehet támasztani, igy a képzést egyetlen egyszer kell kivárni ! Itt nem hogy nagy, de korlátlan elönyt jelenthet a pénzhasználat, legfeljebb az az egy dolog korlátoz, hogy nagyon drága minden.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akik itt az élen állnak, azok nem épitettek szép várost. Hiszen azért aki pénzzel játszik, az is általában igyekszik spórolni, és amit lehet, azt inkább jó játékkal megoldani.

Abban az egy dologban tudok igazat adni, hogy mivel úgysem lehet abban az értelemben uralni ezt a világot, mint egyes háborus játékoknál, igy aki nem költ rá, az is megtalálhatja benne a játékélményt.
 

DeletedUser

Guest
Viszont ha mindent pénzért veszel, elvész a játékélmény (szerintem). Lehet dönteni... :)
 

DeletedUser11

Guest
Természetesen nem lehet mindent pénzért megvenni, de ha meg is lehetne, a sikerélmény akkor is megmarad, hisz azt is mi csináltuk!

Ne becsüljük le magunkat!
 

DeletedUser

Guest
Ha mindent gyémántért vennék, akkor nem én lennék sikeres, hanem a pénzem... :)
 

DeletedUser11

Guest
A Pénz nem minden! Nem a Pénz irányítja a játékot, hanem te magad!
 

DeletedUser

Guest
Természetesen nem lehet mindent pénzért megvenni...

Szia,

Mi is az, amit nem lehet ? Mert forge pontot lehet, katonát lehet feltámasztani, de végülis nincs is ezekre szükség, hiszen a fejlesztéseket közvetlenül is meg lehet venni és a területeket is. Alapanyagot, aranyat véglülis közvetlenül nem lehet, de lehet mondjuk szabót, ami eleve többet termel, és gyanitom, hogy annak is lehet duplázni a termelését. Ráadásul, nem csak a termelést lehet többszörösére növelni, hanem a fehasználást is jelentősen lehet csökkenteni.

Nem azt mondom, hogy van olyan, aki mindent pénzért vesz, de LEHETNE. Jobbnak tartanám, ha lenne felső határ. Hogy egy új okot is mondjak, hogy legalább azok tudjanak korrektul versenyezni, akik mondjuk egy heti fix összeget rászánnak. Költöttem már én is sok pénzt netes játékra, és azokkal versenyeztem a top helyezésekért, akik szintén pénzzel játszottak. Igy mégis a játéktudás döntött. De olyan versenybe nem szállok be, ahol bármikor beelőzhet valaki azzal, hogy még több pénzt költ a játékra...

AAnt
 

DeletedUser11

Guest
Természetesen jogosan gondolod ezt, de ahogy már többször is mondtam, itt nem egymás ellen játszunk!

Pl. A Grepolis-ban, ha Prémiumod van, az más ellen igen nagy előny!

DE! itt nem egymás ellen harcoltok, hanem szimplán azért, hogy jól érezzétek magatokat!

Lehet másnak Prémium Pontja, ő csak arra tudja használni, hogy gyorsabban fejlődjön, mások játékát nem tudja akadályozni/ visszavetni!
 
Fent