Nem játékhiba Épület nem a megfelelő %-ban termel!

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
forge pontokat nem mindig enged vásárolni sokszor nem enged át másik világba

Azon kívül, hogy ez nem ebbe a topicba való, kissé részletesebben leírhatnád a hiba jelenséget, lehetőleg új topicba, vagy ha úgy érzed, hogy tényleg hiba, a szupportnak írjál!
 

dvjanos

Új tag
Ez ilyen, a véletlenszám az véletlen. Szóval ez nem hiba, ilyen a szerencséd.

Már bocsi, de ezen az ilyen a szerencséd hozzászóláson csak nevetni tudok. Ez igenis hiba és nem csak ott hanem lényegében mindenhol. Eventeknél, kulturális településnél, mindenhol. Az egy dolog, hogy adtok egy esély %-ot ami bejöhet ha szerencsénk van, de nagyon sok helyen megfigyeltem már) event, kulturális települések) stb., hogy az az esély nem az egész játékra, hanem az adott pillanatra vonatkozik. Pl. event játéknál van 10 lövésed és 25%-ék esélyed találatra. Kvázi, minden negyediknek sikerülnie kellene, de ezzel szemben van, hogy a 10-re sem. Azaz az adott 25%-ék esély nem a 10 rendelkezésre álló lövésre, hanem lövésenként értendő, vagyis lövésenként van 2,5%-ék esélyünk találatra és 10 lövésen belül a 25%-ra. Tudom, hogy többféle képpen lehet értelmezni az esélyeket, de nem ártana ezt úgy kommunikálni, hogy tisztességes legyen.
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Belekevered a valószínűségszámítást valamiért. A 25% azt jelenti, hogy ha dobsz egy 100 oldalú dobókockával, akkor ha 1 és 25 között dobtál, nyertél, ha felette, akkor nem nyertél. És ez nem jelenti azt, hogy minden negyedikre megdobod 1 és 25 között.
 

Kukac

Tag
...hogy az az esély nem az egész játékra, hanem az adott pillanatra vonatkozik.
Ezt történetesen pont jól fogalmaztad meg.
Csak az az egy probléma van vele, hogy sokan nem értik meg.
Rumci kockája is egy jó magyarázat. Már csak az kellene, hogy eljusson a százalékok miatt folyamatosan háborgók táborához. :-D
 

dvjanos

Új tag
Belekevered a valószínűségszámítást valamiért. A 25% azt jelenti, hogy ha dobsz egy 100 oldalú dobókockával, akkor ha 1 és 25 között dobtál, nyertél, ha felette, akkor nem nyertél. És ez nem jelenti azt, hogy minden negyedikre megdobod 1 és 25 között.

Mert lényegében arról van szó. Mekkora a valószínűsége annak, hogy 4x annyit aratsz, vagy betalálsz a kapuba? 25%. Ezért is mondtam, hogy többféle képen lehet értelmezni. Ilyen a lottó vagy a kaparós sorsjegy is. Mekkora az esélye, mekkora a valószínűsége, hogy egy adott sorsjeggyel a főnyereményt húzod ki. 500:1-hez vagy 0,05%

És ahogy a többiek is írják, sajnos sokan ezt nem veszik figyelembe, ezért is írtam, hogy "hiba". Megfogalmazás kérdése :)

Félre ne érts nem kötekedni akarok, csak van amit ha részletesebben elmagyaráztok akkor nincs belőle problémátok :)
 

Xadornix

Aktív tag
....
500:1-hez vagy 0,05%
....
Az 500:1-hez az nem 0,2%?

Ha már lottó és kaparós, pont jól el lehet rajtuk magyarázni a "független esemény" fogalmát:

  • Ha minden héten egy lottószelvényt veszel, leélheted az egész életed úgy, hogy soha nincs egyetlen találatod sem (nem nyertes, hanem még 1-es se). Mert a korábbi sikertelenségek NEM befolyásolják az adott heti esélyeidet (független események).
  • De ha az egyik héten veszel 18 szelvényt, és az összes számot bejelölöd rajtuk pontosan egyszer, akkor azon a héten garantáltan lesz találatod (nem is egy :p ) Mivel ez nem független.

  • Ha minden kaparósból veszel egyet, amit kiadnak, lehet, egész életedben nem nyersz, mert a korábbi játékokban elért balsikerek nem befolyásolják az új játékot.
  • Ellenben ha egy széria sorsjegyből többet veszel, van az a mennyiség, amivel biztos a nyeremény (Ha 10 000 darabos a játék, és 500 nyertes szelvény van, simán elég 9 501-et megvenni).
A független eseményeknél az esélytelenségeket összeszorozva kiderül, hogy sokadikra mennyi a sansz, hogy megint ne sikerüljön, de mivel ez nem 0 (nulla), legyen bármily bosszantó, mindig van esély arra, hogy folytatódjon a pechszéria.

Másik fogalom a "várható érték". Mondjuk a kaparós példánál, 100 sorsjegyből váratóan 5 lesz nyertes. Ez persze nem jelenti azt, hogy 100-ból tényleg 5 nyer, de ha mind megvették, akkor tuti 500 nyertes szelvény került elő. Lottó esetében 44 millió (kerekítettem) hét alatt várható egy 5-ös, ha kitartóan játszol. De ez nem mond semmit arról, hogy az első vagy az utolsó héten "várható" a siker, ráadásul garanciát sem jelent. Ha "örökké" játszanál, akkor persze igaz lenne, hogy az "összes" játék 44 milliomod részét nyerted ötössel, de az örökké kicsit sokáig tart;) Jó hír, hogy 104 ezer hetente (kétezer évente) "várhatóan" becsúszik egy négyes is.

Szóval a Himedzsi várható értékét hiába számolod ki, rövidtávon nem kell stimmelnie. Persze párezer év játék után már lehet morgolódni, majd térjünk rá vissza akkor :p
 

LoveCanKill

Aktív tag
Hát... Régebben mindig érme feldobással döntöttünk el dolgokat.... Volt, hogy 10x egymás után írás lettt, pedig annál 50-50 % az esély hogy vagy ez vagy az lesz. :S :)

Most a repülőszigetre "haragszom" 1 picit, mert amikor még 2-3as szintü volt, minden nap 2-3x adott valami kis kacatot, most hogy felépítettem 10-es szintre szinte alig ad valamit. Jó, ha napi 1x...


Tudom.. Túl hamar felépítettem 10esre, hagynom kellett volna 3-as szinten. :D
 
Fent