Építési terület

*MATRIX*

Új tag
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy valamelyik frissítésben lesz lehetőség a városrendezés menüpont alatt a lerakott területek átcsoportosítására?
Köszi: Andris
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Rá kattintasz az építési menü pontra ott találsz egy daru ikont , arra kattintasz és rendezheted a városod . Ha végeztél ne felesd le okézni mert külömben a régi rendet rakja vissza.
 

helen

Nagyon aktív tag
Szerintem is felejtős az ilyen,az elején kell eldöntened milyen sorban haladsz vele.
Ezzel annyi pici hiba van, hogy a jelenlegi terület nem azonos a régi területtel. Mármint.. amire a terjeszkedést le lehet tenni, az most nem ugyan az. Mert bővítve volt a régi, és körülölelve tették a többi használható területet.
Így nálam is a régebbi városok máshogy vannak mint az új, és nem is lenne rossz ötlet a területet kicsit áthelyezni .
Nem tudom érthető volt-e ahogy leírtam.. ha nem, akkor bocsi. :)
 

helen

Nagyon aktív tag
Egyáltalán nem haragszom :) , de nem értem :), sorry
ugye van a városnak egy induló területe, ami már kezdéskor adva van, és van az a terület, amire a bővítéseket rá tudod helyezni. /"a háló " /ezt az utóbbi területet, valamikor, pár éve, kibővítették. kb. a jégkorszak bevezetése környékén, nem emlékszem pontosan mikor. vagyis most több bővítést tudunk használni, mint amire a játék indulásakor lehetőség volt. ezt a kibővítést úgy csinálták meg, hogy a már meglévő terület köré tették, mind a 4 oldalán növelve azt.
az új városoknak a kezdő területét elmozdították , viszont a már meglévő városokat nem helyezték át ezen a beépítésre váró "hálón ". Vagyis ahhoz hogy a terület szélét elérhessem, több bővítésre van szükség, mint egy olyan városnál, amit csak most kezdek el. A 3 réges-régi városommal még most sem értem el a háló szélére. Mind a 4 oldalra tudok még rakni területbővítést. A 2 másik városom, amik fiatalabbak, mivel az alapterület el van mozdítva, már elérték a terület jobb oldalát, abban az irányban nem lehet már bővíteni.
Talán így jobban érthető..
Még nagyon sok bővítést kéne letennem ahhoz hogy a régi városaimban is elérjem a jobb szélét..
Ha a várost lehetne a hálón mozgatni, ez a probléma megszűnne. :)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Kezdem kapisgálni :)
Ebben ne reménykedj! Egy megoldás létezik csak, megszerezni az adott területeteket és az építővel átpakolgatni egyesével az épületeket. Kvázi magadnak kell arrébb csúsztatni a térképet! Jobb lehetőséget nem látok, és szerintem nem is lesz ilyen fejlesztés!
 

helen

Nagyon aktív tag
Kezdem kapisgálni :)
Ebben ne reménykedj! Egy megoldás létezik csak, megszerezni az adott területeteket és az építővel átpakolgatni egyesével az épületeket. Kvázi magadnak kell arrébb csúsztatni a térképet! Jobb lehetőséget nem látok, és szerintem nem is lesz ilyen fejlesztés!
Igen, ezzel tisztában vagyok.
De azért még álmodozni szabad...
 

Horribile Dictu

Aktív tag
ugye van a városnak egy induló területe, ami már kezdéskor adva van, és van az a terület, amire a bővítéseket rá tudod helyezni. /"a háló " /ezt az utóbbi területet, valamikor, pár éve, kibővítették. kb. a jégkorszak bevezetése környékén, nem emlékszem pontosan mikor. vagyis most több bővítést tudunk használni, mint amire a játék indulásakor lehetőség volt. ezt a kibővítést úgy csinálták meg, hogy a már meglévő terület köré tették, mind a 4 oldalán növelve azt.
az új városoknak a kezdő területét elmozdították , viszont a már meglévő városokat nem helyezték át ezen a beépítésre váró "hálón ". Vagyis ahhoz hogy a terület szélét elérhessem, több bővítésre van szükség, mint egy olyan városnál, amit csak most kezdek el. A 3 réges-régi városommal még most sem értem el a háló szélére. Mind a 4 oldalra tudok még rakni területbővítést. A 2 másik városom, amik fiatalabbak, mivel az alapterület el van mozdítva, már elérték a terület jobb oldalát, abban az irányban nem lehet már bővíteni.
Talán így jobban érthető..
Még nagyon sok bővítést kéne letennem ahhoz hogy a régi városaimban is elérjem a jobb szélét..
Ha a várost lehetne a hálón mozgatni, ez a probléma megszűnne. :)
Nah igen,ez így gáz azoknak akik az elején nyomták előre a várost csak,hogy beérjék a korokat.
 

*MATRIX*

Új tag
Igen, Nekem is ilyen a városom: szépen elnyúlt, a két szélén elértem a végét, alattam egy nagy üres terület...az is megoldás lenne, Helen-é, hogy egyben az egész város mozoghasson a hálón :)
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Ne haragudjatok, nem tökmindegy, hogy hol van a térképen az a15-20 terület, amit az adott városban használhatsz? Milyen haszna lenne annak, hogy ezt a felszabadított területet jobbra-balra-le-fel lehetne csúsztatni. A feloldott területek geometriáját nem fogják megváltoztathatóvá tenni soha. Azt a tulaj döntse el, mikor melyik négyszöget oldja fel és gondolkodjon azon, hogy milyen formát akar kialakítani. Akinek elnyúlt, az saját maga nyújtotta el (nem értem az okát, de sok ilyen várost láttam már). Nekem négyszögű városaim vannak. Ha fejlesztek, elhatározom, hogy melyik oldalon növelem és azt az oldalt végigviszem teljesen, ha kész, akkor döntök megint, hogy merre tovább.
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Ne haragudjatok, nem tökmindegy, hogy hol van a térképen az a15-20 terület, amit az adott városban használhatsz? Milyen haszna lenne annak, hogy ezt a felszabadított területet jobbra-balra-le-fel lehetne csúsztatni. A feloldott területek geometriáját nem fogják megváltoztathatóvá tenni soha. Azt a tulaj döntse el, mikor melyik négyszöget oldja fel és gondolkodjon azon, hogy milyen formát akar kialakítani. Akinek elnyúlt, az saját maga nyújtotta el (nem értem az okát, de sok ilyen várost láttam már). Nekem négyszögű városaim vannak. Ha fejlesztek, elhatározom, hogy melyik oldalon növelem és azt az oldalt végigviszem teljesen, ha kész, akkor döntök megint, hogy merre tovább.
Ne haragudj ,de te nem érted amit mondanak. Idézek.
" valamikor, pár éve, kibővítették. kb. a jégkorszak bevezetése környékén, nem emlékszem pontosan mikor. vagyis most több bővítést tudunk használni, mint amire a játék indulásakor lehetőség volt. ezt a kibővítést úgy csinálták meg, hogy a már meglévő terület köré tették, mind a 4 oldalán növelve azt."
 

helen

Nagyon aktív tag
Ne haragudjatok, nem tökmindegy, hogy hol van a térképen az a15-20 terület, amit az adott városban használhatsz? Milyen haszna lenne annak, hogy ezt a felszabadított területet jobbra-balra-le-fel lehetne csúsztatni. A feloldott területek geometriáját nem fogják megváltoztathatóvá tenni soha. Azt a tulaj döntse el, mikor melyik négyszöget oldja fel és gondolkodjon azon, hogy milyen formát akar kialakítani. Akinek elnyúlt, az saját maga nyújtotta el (nem értem az okát, de sok ilyen várost láttam már). Nekem négyszögű városaim vannak. Ha fejlesztek, elhatározom, hogy melyik oldalon növelem és azt az oldalt végigviszem teljesen, ha kész, akkor döntök megint, hogy merre tovább.
Én úgy építem a városomat, hogy a jobb oldalát teljesen beépítem, és lent is, fent is, a szélekig elmegyek, és amikor mindhárom oldalon elértem a szélét, azután kezdem el bővíteni a bal oldalát. Ne kérdezd miért, egyszerűen azért, mert nekem ez így tetszik. Nos.. a 3 nagyobb városomban, amik régiek, amiket az említett bővítés előtt kezdtem el építeni, azoknál jelenleg nem érek el a szélekre, mert az egész terület el lett csúsztatva. Vagyis sok új bővítési lehetőség került a hálóra. A bővítés után a kezdőterületeket elcsúsztatták jobbra.. a már meglévő városokat nem csúsztatták el.. A 2 frissebb városomban be tudtam építeni a jobb oldalt, a 3 régiben még sok-sok bővítés kéne hozzá - úgy, hogy a bővítés előtt, vagyis a régi területen, már be volt építve a jobb oldal- . Nem igazán érdekes amilyen sokat mostanában foglalkozom velük, de azért kényelmesebb lenne-nekem- ha azokban is csak a bal oldalon kéne bővítéseket tennem. És nem, nem arról van szó hogy kialakítottam egy területet és most hirtelen meggondoltam magam és nem tetszik, és változtatnék rajta. Félreértettél. Itt arról van szó hogy kialakítottam egy formát ami nekem kényelmes, és a bővítés miatt, ez borult.
 
Fent