Tervező Funkció

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22882

Guest
Kedves Játékosok, Játék üzemeltetők, Játék készítők!

Egy nagyon jó játékkal játszok, amit mindig frissítenek is, hogy meg ne unjam, de egy gondom van. A város átalakítás. Nem tudom úgy átrendezni a városomat, hogy jó legyen, és ne kelljen törölni a felét. Főleg, mikor átléptem a progresszív korba, mert a kétsávos utak miatt teljesen át kell rendeznem a városomat. És ez nagyon nem tetszik, mert a felét törölnöm kéne.
Az ötletem: Létrehozni egy olyan funkciót a játékba, amibe ha belépünk, akkor ki-be rakodhassuk az épületeinket egy kis panelra, ahol azokat eladhatjuk, vagy visszarakhatjuk. Addig nem léphetnénk ki, amíg a panelről el nem fogytak az épületek. Igazából olyan lenne, mintha megterveznénk a várost a meglévő épületeinkkel. Ezt el lehetne menteni, és akkor olyan lenne a városunk.

Ez lenne a gondom, és rá a megoldásom. Remélem bekerül majd a játékba, és sok játékos dolgát könnyíti majd meg.


kamcity
 

DeletedUser24774

Guest
A várostervező szerintem nem túl jó ötlet, mert a valóságtól elrugaszkodott csalás. Nyilván komoly problémák zömét okozza a 2sávos úthálózat kiépítése, de a valóságban is meg kellett oldani ezt a problémát, nem életszerű tologatni és átpakolgatni épületeket. Szerintem
 

Vanek ur

Aktív tag
Izé. Maga a játék egy valóságtól elrugaszkodott dolog; mégha a valóságból merít is. Mert hány Babilon tornya van most? A valóságban egy sem; a játékban viszont szinte minden játékosnak van (vagy lehet). Hány egyéb épület van a többi nevezetes épületből? A valóságban maximum 1; a játékban viszont minden városban akad(hat). És akkor visszatérek a fentebbi esetre, és ahhoz egy példára: a valóságban hol láttál Te olyant, hogy 1-1 épületet simán arrébb tesznek (akár a város másik végébe is)? Mert a játékban benne van. Hol láttál Te olyant, hogy az egyik épületet felemelik, majd azzal a lendülettel ahogy lerakták egy másik épületre, az az alatta lévő épület felemelkedik, és átpakolható máshová? Mert a játékban benne van. Márpedig ha a játékban benne van, akkor egy 'optimalizáló', külső átrendező program miért lenne csalás? Hiszen pont azt szimulálja, amit a játék is ad - egy bizonyos helyzetben.
 

DeletedUser24774

Guest
Szerintem élvezhetőbb tud lenni a játék sokak számára akkor ha a valóságtól nem túlzottan elrugaszkodott, nem kell teljesen valóságosnak lennie, csak hajazzon rá, és így nő a játékélmény is. A másik meg az hogy ha ebben a dologban nehezítenek avval hogy nincs várostervező (hanem oldd meg szépen magad a problémákat) akkor kicsit nehezebben érnek a végére a játéknak sokan, és ez jó dolog.
Az hogy a nevezetes épületekből sok ma már nem létezik nem rontja a képet és az élményt, ha valakinek a saját városában egy bábel tornyot akar, akkor megtarthatja, akár jól is mutathat (a stonehenge vagy mások sem mutatnak rosszul ma) ahogy több nevezetes épületet a valóságban akár meg is lehetett volna őrizni (több is létezik)
Az én véleményem az egész átrendezésről (arról is ami most is megengedett) hogy nem túl életszerű, és nem rokkana bele senki ha e nélkül kellene játszania, csak egy kihívás volna.
Ugyanakkor ha a játékosok többségének esetleg tetszik a dolog, akkor egyáltalán nem számít a véleményem.
 

DeletedUser23244

Guest
Órákig el lehet "legózgatni" 1-1 átépítéssel..
Sokszor a fél város "lebombázása" árán sikerül megoldani..
Sanszos hogy közben olyan épületet is eladsz, ami pótolhatatlan.. :(

Jó ötlet lenne erre 1 raktár, ahová simán bepakolnánk az épületeket míg rendezgetjük őket, s nem kéne eladni, majd újra megépíteni.
 

erika5503

Aktív tag
Órákig el lehet "legózgatni" 1-1 átépítéssel..
Sokszor a fél város "lebombázása" árán sikerül megoldani..
Sanszos hogy közben olyan épületet is eladsz, ami pótolhatatlan.. :(

Jó ötlet lenne erre 1 raktár, ahová simán bepakolnánk az épületeket míg rendezgetjük őket, s nem kéne eladni, majd újra megépíteni.

a raktár ötletet nagyon hasznosnak tartanám ...amit egyszer már megépítettél és nem kell egy ideig ...el lehetne raktározni!!
ja és még a másik ...a legalapvető követelmény az lenne ..ha forgatni is lehetne az épületeket ..ez nagyon sok más játékokban alap dolog!
 

erika5503

Aktív tag
http://www.forgestats.net/hu/map/
Íme a várostervező. :) Persze ettől még az épületeket rendezni kell, de ha megvan a terv akkor céltudatosan tudod ezt megtenni, nyilván így is előfordulhat, hogy ezt-azt el kell adni, de ez rendben van így. A tervező használata egyszerű, és nagyon hatékony városképet lehet vele kialakítani, az átrendezés is könnyen szokott menni, pedig max a városom területe és általában igen jól be is van építve, többször előfordult már, hogy egyetlen szabad mező sem volt!

jó lenne ha magyarul lenne és több funkció benne pl.: forgatás
 

DeletedUser24356

Guest
szepnapot mindenkinek.ezzel husveti eventel kapcsolatban volna egy javaslatom.ez edigi husveti eventeken takaritasal lehetet tojasokat szerezni most viszont a tervezok nagyon fukarok voltak mert nagyon keves tojas gyujtheto es igy kevesebb dijakat tudunk megszerezni.legalab novekedne a begyujtendo tojasok szama a tejesitet feladatok elore haladasaval.minden feledat elvegzese utan a betakarirtando tojasok menyisege novekedjen 2 vel.ily modon a jatek es az event is elvezhetobb lenne.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
szepnapot mindenkinek.ezzel husveti eventel kapcsolatban volna egy javaslatom.ez edigi husveti eventeken takaritasal lehetet tojasokat szerezni most viszont a tervezok nagyon fukarok voltak mert nagyon keves tojas gyujtheto es igy kevesebb dijakat tudunk megszerezni.legalab novekedne a begyujtendo tojasok szama a tejesitet feladatok elore haladasaval.minden feledat elvegzese utan a betakarirtando tojasok menyisege novekedjen 2 vel.ily modon a jatek es az event is elvezhetobb lenne.

Ha eddig nem tűnt volna fel, akkor ez úton jelzem, hogy folyamatosan emelkedik napról napra a napi feladat(ok)ért kapott tojások mennyisége. Vagyis olyant kérsz, ami már benne van. Ráadásul ez itt erősen off.
 

DeletedUser25072

Guest
Előre is elnézést kérek ha rossz helyre írtam. De segítséget szeretnék kérni még pedig abban, hogy a várostervező programot nem tudom használni,
eljutok odáig, hogy egy különös forma elkezd forogni és egy idő után leáll és nem csinál semmit.
Ehhez szeretnék segítséget kérni, valamit nem telepítettem v. rosszul csináltam.
Előre is köszönöm.
 

DeletedUser24921

Guest
Helló! A Várostervező a város tervezését könnyíti meg, de nem az átépítését. Jó lenne ha lenne tényleg lenne egy városépítő mód:
- épületeket épülő állapotba állítaná (mint ha pont akkor kezdenéd az építést, így nem takarnának ki semit se. (A 3D mód miatt nem látszik egy-egy alacsonyabb épület)
- jó lenne egy ideiglenes terület pl 10x10-es az építés idejére, hogy ideiglenesen kirakhassuk oda az épületeket, amíg a város el nem nyeri végleges formáját.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent