Nevezetes épület

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser20654

Guest
kb. 1:1000 -hez a valószínüsége ennek. Szóval belefér.
 

DeletedUser13516

Guest
Gróf úr! Én is CC-t építgetek és nekem a középső részletből 12! db van. Összesen 49db tervrajzom van, viszont nekem is van egy üres részlet :(
 

DeletedUser23659

Guest
Egész pontosan a 9 db részlet 8-ad osztályú ismétlődésmentes variációinak száma 362880, szóval ha szerencsétek nincsen, akkor még eltarthat egy darabig. Bár ez nem egy pontos megfelelés, mert itt nem vettem figyelembe, hogy egyszerre több részlettel próbálkozunk.
 

Gróf úr

Aktív tag
Egész pontosan a 9 db részlet 8-ad osztályú ismétlődésmentes variációinak száma 362880, szóval ha szerencsétek nincsen, akkor még eltarthat egy darabig. Bár ez nem egy pontos megfelelés, mert itt nem vettem figyelembe, hogy egyszerre több részlettel próbálkozunk.

Ha csak a szerencsén múlna, azzal kibékülnék… :)

Köszönöm a válaszodat!
 

DeletedUser24763

Guest
Sziasztok.
Nekem olyan kérésem lenne, hogy egy barátomnál jelentkeztem be (aki meghívott játszani), hogy beszedjem a cuccaim és új termelést állítsak be. Azóta a játék nem engedi, hogy egymás nevezetes épületeit támogassuk. Miért van ez és feloldódik e valamikor?
Előre is köszi a választ.
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok.
Nekem olyan kérésem lenne, hogy egy barátomnál jelentkeztem be (aki meghívott játszani), hogy beszedjem a cuccaim és új termelést állítsak be. Azóta a játék nem engedi, hogy egymás nevezetes épületeit támogassuk. Miért van ez és feloldódik e valamikor?
Előre is köszi a választ.

Az azonos hálózati kapcsolatot (még súlyosabb esetben azonos gépet) használók esetében ez az egyik alapértelmezett 'csalás elleni lépés' (a másik az egymással csak 1:1-ben történő kereskedés lehetősége). Hogy feloldódik-e valamikor? Passzolok. Szerintem automatikusan nem; de ez csak magánvélemény (legalábbis a hivatalos hozzáállásból következően erre gondolok). Ismét csak szerintem talán majd pár hónap (fél év/egy év) múlva (ha addig nem használjátok egymás netét, illetve gépét) a support felé való jelzéssel feloldhatják; de ez már csak a supportos hozzáállásán fog múlni.
 

DeletedUser24766

Guest
Sziasztok.
Nekem olyan problémám adódott hogy az egyik nevezetes épületemből (Zeusz szobra) van az egyik térképből 2 és nem engedi cserélni másikra.
Ennek mi lehet a gondja?
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok.
Nekem olyan problémám adódott hogy az egyik nevezetes épületemből (Zeusz szobra) van az egyik térképből 2 és nem engedi cserélni másikra.
Ennek mi lehet a gondja?

A cserékhez két 'cserélhető' darab kell. Egy 'cserélhető' darab pedig egy olyan részlet, ami 'elvételével' még marad az adott helyen tervrajz. Vagyis ha egy helyen van 2 darabod, akkor abból csak 1 cserélhető, mert a másodiknak maradnia kell. Vagyis vagy 2 olyan részlet kell, ami legalább 2 darabos (ekkor mindkettőt kijelölve lehet cserélni); vagy 1 olyan, ahol legalább 3 részlet van (ekkor azt az egyet kijelölve onnan fog két részletet elvenni a cseréhez).
 

Vanek ur

Aktív tag
Üdv!
Látom ebben a témában már szóba került, mi is történik, ha egy felhasználói fiók törlésre kerül. Sajnos a minap megtapasztaltam magam is, mi a bevett eljárása a cégnek ilyen esetben. Azonban úgy vélem, kiváltképp aggályos, hogy erre vonatkozóan semmiféle tájékoztatást nem bocsájtanak rendelkezésünkre, sehol nincs leírva egy betü sem ezekről a dolgokról! Ráadásul, mint azt az ÁSZF-ben olvashatjuk, a törlés gomb megnyomása, és a fiók tényleges törlése közt napok telnek el, amikor is adott játékos nevezetes épületei továbbra is támogathatók, annak ellenére, hogy az üzemeltető tisztában van a ténnyel, miszerint törölni fogják, s minden elvész amivel a játékosok hozzájárulnak! Ez pedig szándékos megtévesztése a játékosoknak, semmilyen adatvédelmi problémába nem ütközne, ha ilyenkor a listákon a játékos neve mellé kiírnák, hogy törölt (a törölt játékosok neve a végtelenségig szerepel az általuk épített nevezetesekben, ill jelenleg a céhes levelezésekből sem távolíthatók el), s az időpontot mikor is fog eltűnni, ezzel felhívva a többi játékos figyelmét rá, hogy ne támogassa tovább, vagy ha már megtette, próbálja menteni betett javait! Úgy vélem ez volna a minimum elvárható egy profitorientált szolgáltató részéről, amely belőlünk vásárlókból tartja fent magát! Szándékosan károsít meg ezzel, majd a felelősséget nem vállalja, hárítani kívánja azt a fiókját törlő játékosra, miközben az egész közeget, szabályokat, feltételeket ő teremti meg és üzemelteti! Kíváncsi vagyok a véleményekre ez ügyben, ugyanis engem mélységesen felháborít, hogy nem tájékoztatnak lényeges dolgokról (ami egyébiránt törvényi kötelezettsége egy szolgáltatónak), majd azt mondják, nem felelősek, kompenzáció pedig nincs. Láttam a korábbi reakciót, miszerint a szint nem épült fel, na de kérdem én, miért nem? Felépült volna ha van rá idő, és birtokában vagyunk az infonak, hogy el fog tűnni, vagy nem épült volna, de akkor tudatában lettünk volna annak, hogy veszteség ér, s ezt elfogadva DÖNTHETTÜNK volna! Úgy vélem a játék minden szegmensében rajtunk, játékosokon múlik, hogy mi történik velünk, ill. a játékban birtokolt dolgainkkal, azonban ez esetben a döntés lehetőségét kiveszik a kezünkből, kárt okozva ezzel! Ha az Innogames árfolyamát tekintem mérvadónak, miszerint egy FP-t 50 gyémánt árában mérnek, s a gyémántok árát is hozzáveszem, én átszámítva 100 ezer Ft fölötti összegnek megfelelő mértékű kárt szenvedtem a minap, mivel ekkora anyagi áldozattal volna csak pótolható az az 1100 pont amim "bentragadt" a törölt játékos nevezetes épületében! Jól van ez így?

Szerintem...
1. Nem szándékos megtévesztés, hanem egy esetlegesen 'meggondoltam magam' lehetőség. Több online játékban van olyan, hogy valaki, aki törli magát nem azonnal törlődik, hanem van 2-3-4 nap a végleges törlésig. Addig még vissza lehet vonni a törlési kérést; hátha meggondolja valaki. Azon játékokban sem jelzik sehol, hogy ki lesz törölve, és ki nem. Ha úton voltál feléjük, akkor ÍJ (elveszted a karavánjaiddal küldött nyersanyagokat, a harcoló és nyersanyag-gyűjtő támadó csapataid üres kézzel mennek haza, és így tovább). Vagyis nem a többi játékos dolgát nézik, hanem az adott, törlés kérőét - hiszen neki is vannak jogai, amik nem biztos, hogy a többiekével egyeznek.
2. Ha az adott, törlést kezdeményező játékos nem jelzi (mert mondjuk nem akarja jelezni) hogy törlés alatt van; akkor igenis az a játékos a 'bűnös'. A fejlesztő pont az előbb említett indok miatt nem teszi; a játékos meg lehet, hogy szándékosan nem akarja ezt tenni. Ha pedig valaki ilyen, akkor azt nem kell támogatni - érdemesebb megbízható játékosoknál építkezni, ahol tudod, hogy nem fognak veled kiszúrni.
3. 100ezer forint feletti értékű kár ért? Miért; ennyi FP-ot vettél??? Mert ha nem, akkor az ingyen kapott pontjaidat nem kellene átváltani pénzbe - azok ingyen voltak. Nem mellesleg elvesztettél valamennyit; hát ennyivel többet játszol, és visszajön (pl.: elvesztettél 120 pontot, akkor az 5 nap játékkal visszajön). De ha esetleg ennyit vettél is, akkor sem járna vissza minden alapból; hiszen a FP-jaidat abba az épületbe beleépítetted - viszont mivel az épület nem a Tiéd, és ha az adott játékos úgy dönt, akkor el is adhatja azt; miközben neked nem fog járni semmi (hiszen az épület vissza nem konvertálható FP-ok formájába - mint a gyémántos épületeknél sem kapsz vissza semmit, ha eladod őket).
4. Egyéb problémákat is felvetne, ha visszaadnák a pontokat. Egyrészt mi van azokkal, akik támogattak mások épületét, de töröltek? Akkor az ő támogatásba rakott pontjaikat is vissza kellene nekik adni? Így pedig az adott épületet vissza kellene bontani? És a kapott jutalmakat is vissza kell venni? Meg a helyezéseket is újra kell számolni? Ez utóbbit biztosan nem is lehetne, mert ki a fene tudná azt megjegyezni, hogy melyik pont mikor érkezett; és akkor az előtte lévőket sem lehet már megoldani. Bele kell törődni, hogy amelyik FP-ot építésre használtál fel, az már nem jön vissza - akármi is fog történni; hiszen azt már 'beépítetted'. Maximum a jutalmat lehetne számon kérni, de arra sincs jogalap, mert hiszen nem is épült meg az adott épület.

Vagyis bár elismerem, hogy nem esik túl jól az embernek, ha ilyen esetbe belefut (nekem is volt hasonló esetem; de ott legalább az adott illető szólt előre), és 'nincs jól ez így' (a saját szemszögedből nézve); de amennyi jogalapot felhoztál az álláspontod mellett, legalább annyi van ellene is. Így pedig inkább megbízható embereknél kell építkezni, akikről biztosan tudod, hogy szólni fognak, ha törlik magukat (vagy előre jelzik, hogy 'ezt a szintet még megvárom, aztán törlök').
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát, nem tudok mit mondani. Azt hittem, itthon legalább tudnak gondolkodni az emberek, nem úgy, mint az amcsiknál, akiknél még a számítógép bekapcsológombjára is rá kell írni, hogy bekapcsológomb, mert különben nem jönnének rá maguktól. Azt hittem, azzal, hogy le van írva, hogy a nevezetes épületet el is lehet adni (meg a játékban is észrevehető); abból egyértelműen következik, hogy abból nem is kap vissza senki semmit. Ugyanígy számomra az is egyértelmű, ha valaki törölve lesz, akkor annak minden épülete is törölve lesz; így a nevezetesei is - amikből nem jár vissza semmi. És ha valakit törölnek, akkor azt nem egy ici-pici himi-humiért fogják tenni (főleg, hogy Te is említed, hogy valakit meg más szabálysértésekért csak figyelmeztetnek - vagyis ha valakit törölnek, akkor ott valami nagy dolognak kell lennie); vagyis ezért akkor nem a törlőt fogják hibáztatni, hanem a töröltet. De úgy látszik, tévedtem. Már megint. Bocs...
 

DeletedUser22617

Guest
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Régebben néztem a fórumot és találtam egy linket ahol le volt írva az összes nevezetes épület és az összesről minden adat. Most nem találom azt a linket pedig már egy ideje keresem. Valaki tudna ebben nekem segíteni? Úgy emlékszem mintha "Dan" lett volna az aki ezt feltöltötte de nem találom. :(

Üdv:Alex
 

Dahnar

Új tag
Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a nevezetesek szintlépéséhez mennyi pont kell szintenként. Erről infót hol találok?
 

DeletedUser24982

Guest
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Bábel tornyánál az volt írva a szintlépés előtt, hogy + 280 lakos az aktuális szinten, ezzel szemben 55 főről 135 főre nőtt a lakosságom a szintlépés után. Nem igazán értem, az előző szintnél se volt +240 fő, de azt gondoltam félre néztem. Valaki elmagyarázná nekem, hogy hogyan megy ez a plusz lakosság téma?
 
Sziasztok. A köv. kérdésem lenne: Szt. Márk a pénz(coin) mennyiség begyűjtésének %-át emeli. Vannak nevezetesek, melyek szintén pénzt adnak, arra miért nem hat? Hisz a leírás szerint kellene szerintem.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Szia! Van arról valahol valamilyen információ esetleg táblázat, hogy a nevezetes épületek szintenként külön-külön mennyi forgepontot, medált és tervrajzot adományoznak? Az adományozási táblázatot már megnéztem, de egyrészről kicsit kínai, másrészről szerintem csak a tervrajzok darabszámát mutatja. Pedig engem pont a másik két adat érdekelne! Köszönöm
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent