Fogadó használatához

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Natti63

Új tag
Sziasztok!
Arra, gondoltam, hogy ne feledkezzünk meg a fogadóban az ezüstök begyűjtéséről, az, aki helyet foglal az utolsó széken, írhatna egy emlékeztető levelet a taverna, tulajdonosának. Mindegy mi a szöveg, csak a levél menjen el. Így a levelező rendszer villódzó fénye felhívja figyelmet arra, tele van a fogadód!
Talán érdemes elgondolkodni rajta. Köszönöm a lehetőséget.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha be vagy jelentkezve, akkor semmiből nem áll ránézni a fogadóra (hozzá kell szokni, hogy az legyen az első (és utolsó (meg közbenső)) dolgod is :D) - ha meg nem vagy bejelentkezve, akkor meg úgyis tök mindegy. Szerintem...
 

Natti63

Új tag
Ha be vagy jelentkezve, akkor semmiből nem áll ránézni a fogadóra (hozzá kell szokni, hogy az legyen az első (és utolsó (meg közbenső)) dolgod is :D) - ha meg nem vagy bejelentkezve, akkor meg úgyis tök mindegy. Szerintem...
Valóban. Viszont, ha be is vagyok jelentkezve, akkor is előfordulhat, hogy hirtelenjében többen is meglátogatnak, megtelik a fogadó és lemaradok 2-3 látogatóról. Ha jelzést kapnék, (ha be vagyok jelentkezve! :) ) akkor időben megtörténne a begyűjtés.
Persze nem kötelező. Ez csak egy ötlet.
 

Vanek ur

Aktív tag
Most komolyan ezen az 50-100 ezüstön megy az agyalás? Ennyire fontos?
Ha lemaradsz, akkor majd visszajön később, és beszeded akkor. Ha meg nem jön vissza később, akkor meg nem jó barát.
Semmi személyes, de nem látom, mitől lenne ez olyan 'hűdejó', és 'hűdefontos'. (Mellesleg meg tök mindegy, milyen dolgokat írunk ide, akik továbbíthatnák, ha úgy gondolnák, úgysem reagálnak már régóta.)
 

HerrBismarck

Új tag
Sziasztok!
Nekem két ötletem is lenne a fogadóval kapcsolatban. Egyrészt nagyon hiányolom a medálvásárlási lehetőséget ezüstért, mert a medálon kívül gyakorlatilag bármit lehet venni a fogadóboltban.
A másik ötlet a betelt helyek problematikájára vonatkozik. Szerintem lehetne a mobil alkalmazásban a fogadó helyeinek beteléséről szóló értesítés, ha már a forge pontok beteléséről és a termelések befejezéséről is van. :)
 

DeletedUser23188

Guest
Sziasztok!

Mikor belülök valakinek a kocsmájába, egyböl azt jelzi, hogy még mindig ott ülök, ahelyett, hogy elindítaná az órát. Jó lenne, ha csak a 24 óra elteltével írná ki ezt az üzenetet, addig pedig az óra pörögne visszafelé. Csak így lehet megtudni azt, hogy kinél ülsz ott több mint egy napja.
 

Csiliz

Aktív tag
Jó lenne végre szinkronba hozni a mobilos verziót a PC-s verzióval, mert még mindig jónéhány dolog hiányzik. És nem utolsó sorban jó lenne végre már eltávolítani a hibákat, amelyek már régóta csak halmozódnak. A legbosszantóbb ezek közül a memóriafalás!!! Már jónéhányszor előfordult, hogy a Windowsom is emiatt összeomlott.

A másik legbosszantóbb pedig az, hogy egy rövid idő után nem jelzi ki, begyűjtéskor, hogy mit és mennyit gyűjtök be. Eltűnnek utak, épületek. Ha a kikötőmben van begyűjtenivaló, akkor begyűjtés helyett eltünteti a kikötőt. A céhes expedíciótérképen csak a hátteret jelzi ki, stb, stb. Ilyenkor ugyan a frissítés segít (F5), de egy rövid idő után megint ez van. És ez állandóan megy körbe-körbe. Ez a hiba a kikötő második részének bevezetése óta létezik!!

Nem tudom mi lehet az oka, de a rendes Firefoxban nem tudom elindítani a játékot. Egyszerűen nem indul el, csak egy sötét ablakot kapok. A Firefox Developeres verziójában viszont minden probléma nélkül fut. A Cache törlések semmit sem oldanak meg! Letiltottam az összes kiegészítő, hogy véletlenül nem azok egyike okozza-e a hibát, de az sem segített. Teljesen tanácstalan vagyok.
 
Utoljára szerkesztve:

Csiliz

Aktív tag
Sziasztok!

Mikor belülök valakinek a kocsmájába, egyböl azt jelzi, hogy még mindig ott ülök, ahelyett, hogy elindítaná az órát. Jó lenne, ha csak a 24 óra elteltével írná ki ezt az üzenetet, addig pedig az óra pörögne visszafelé. Csak így lehet megtudni azt, hogy kinél ülsz ott több mint egy napja.
Szerintem a "mindig ott ülök"-öt jól írja ki, mert azt jelelzi vele, hogy lejárt a 24 órád, de a fogadó tulajdonosa még nem dobott ki. Így nem tudsz emiatt újból bemenni és leülni.
A visszaszámlálást a fogadó esetében feleslegesnek tartom, mivel csak akkor tudsz ismét leülni, ha a tulajdonos felszabadította a székeket. Ez viszont nem biztos, hogy 24 órán belül mindig meg is történik. Így, hiába jár le a 24 óra, akkor sem fogsz tudni leülni. A támogatás ebből a szempontból más. Ott automatikusan felszabadít, ha lejár az időd.
 

DeletedUser23188

Guest
Szerintem a "mindig ott ülök"-öt jól írja ki, mert azt jelelzi vele, hogy lejárt a 24 órád, de a fogadó tulajdonosa még nem dobott ki. Így nem tudsz emiatt újból bemenni és leülni.
A visszaszámlálást a fogadó esetében feleslegesnek tartom, mivel csak akkor tudsz ismét leülni, ha a tulajdonos felszabadította a székeket. Ez viszont nem biztos, hogy 24 órán belül mindig meg is történik. Így, hiába jár le a 24 óra, akkor sem fogsz tudni leülni. A támogatás ebből a szempontból más. Ott automatikusan felszabadít, ha lejár az időd.
Pont az a gondom, hogy nem telik el a 24 óra, hanem a látogatás után egyböl azt írtja ki, hogy még mindig ott ülök. Így aztán napokig is ott ülhetsz és észre sem veszed, hogy a barátod nem játszik, csak foglalja a helyet. A frissítés elött ha beültél a kocsmába, elindította az órát visszafelé és a 24 óra elteltével írta ki ezt az üzenetet, és ez jelezte azt, hogy a barátod több mint egy napja rá se nézett a kocsmájára.
 

Csiliz

Aktív tag
Pont az a gondom, hogy nem telik el a 24 óra, hanem a látogatás után egyböl azt írtja ki, hogy még mindig ott ülök. Így aztán napokig is ott ülhetsz és észre sem veszed, hogy a barátod nem játszik, csak foglalja a helyet. A frissítés elött ha beültél a kocsmába, elindította az órát visszafelé és a 24 óra elteltével írta ki ezt az üzenetet, és ez jelezte azt, hogy a barátod több mint egy napja rá se nézett a kocsmájára.
Szerintem nincs igazad, mert ha bemész egy barát fogadójába és leülsz és egy kis idő múlva újból visszamész, akkor azt fogja neked kiírni, hogy "gyere vissza ennyi idő múlva". Ez pedig azt jelenti, hogy nem telt még le a 24 óra várakozási idő. Ha viszont látogatáskor azt írja, hogy "gyere vissza később", akkor a 24 óra már letelt, de a barátod még nem szabadította fel a székeket. Ha pedig több napja már állandóan ezt az üzenetet kapod, akkor a barátod nem játszik!
Ezt, amit írok, épp az előbb ellenőriztem le, ne hogy valótlant írjak!

Ui: Közben már rájöttem, hogy mire gondolsz, mert velem is előfordult éppen az előbb. Ha letelik a 24 óra, akkor a barátsorban a nyilas szék jelenik meg, holott közben a fogadóban még bennt ülsz, mert a barátod még nem szabadította fel a széket. Ezt szerintem legegyszerűbben úgy lehetne orvosolni, hogy ilyenkor maradna továbbra is az órás ikon, vagy esetleg egy harmadik ikont is lehetne erre az esetre használni. Pl. behajtani tilos tábla a nyíl helyett, ami jelezné, hogy már ugyan szabad lenne bemenned, de nem tudsz.
 
Utoljára szerkesztve:

Csiliz

Aktív tag
A Fogadóval kapcsolatban:
Jó lenne, ha az eseményekben a Menj a fogadóba gombra kattintva nem nyitná meg a fogadó ablakát, hasonlóan a gyorstámogatás gomb megnyomásához. Megnyitni csak a barát sorban lévő gomb megnyomásakor nyissa meg.
 
Utoljára szerkesztve:

Csiliz

Aktív tag
Azt hiszem, az események közt lévő "Menj a fogadóba" gomb aktiválása megkeverte a fogadóval kapcsolatos üzenetek kijelzését!! Az előbb erre kattintva látogattam meg egy barátom fogadóját, majd rögtön utána visszamentem és az az üzenet fogadott, hogy Gyere vissza később. Holott ennek az üzenetnek csak akkor kellene megjelenni, ha már letelt a 24 óra várakozási idő. Ha a barátsori gombra kattintok ugyan ez a helyzet.

Tipikus programozói hiba!! Vagy nevezhetném Murphy törvényének is! :) Ha valami jól működik egy programban, akkor azt a legközelebbi módosításkor biztosan el fogják rontani! (Megfigyelésem és tapasztalatom alapján!)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23188

Guest
Szerintem nincs igazad, mert ha bemész egy barát fogadójába és leülsz és egy kis idő múlva újból visszamész, akkor azt fogja neked kiírni, hogy "gyere vissza ennyi idő múlva". Ez pedig azt jelenti, hogy nem telt még le a 24 óra várakozási idő. Ha viszont látogatáskor azt írja, hogy "gyere vissza később", akkor a 24 óra már letelt, de a barátod még nem szabadította fel a székeket. Ha pedig több napja már állandóan ezt az üzenetet kapod, akkor a barátod nem játszik!
Ezt, amit írok, épp az előbb ellenőriztem le, ne hogy valótlant írjak!

Ui: Közben már rájöttem, hogy mire gondolsz, mert velem is előfordult éppen az előbb. Ha letelik a 24 óra, akkor a barátsorban a nyilas szék jelenik meg, holott közben a fogadóban még bennt ülsz, mert a barátod még nem szabadította fel a széket. Ezt szerintem legegyszerűbben úgy lehetne orvosolni, hogy ilyenkor maradna továbbra is az órás ikon, vagy esetleg egy harmadik ikont is lehetne erre az esetre használni. Pl. behajtani tilos tábla a nyíl helyett, ami jelezné, hogy már ugyan szabad lenne bemenned, de nem tudsz.
Ha a tulaj nem ürítette ki a fogadóját, nem azt írja ki hogy "gyere vissza ennyi idö múlva", hanem hogy "még mindig benn ülsz, gyere vissza késöbb". Ellenörizd csak le nyugodtan. Ülj be valahova, és nézd meg mit ír ki utánna. Ne várj! És ha a tulaj nem játszik vagy csak nincs kedve kocsmázni, napokon keresztül ez az üzenet fogad, fel sem tünik, hogy inaktív.
Beülés után egyböl el kellene indulni az órának függetlenül attól, hogy benn ülsz, és a 24 óra elteltével, ha a tulaj még mindig nem dobott ki, akkor kéne neki azt az üzenetet kiírnia, hogy "még mindig benn ülsz, gyere vissza késöbb". Most hogy lehet szerezni forgepontokat és ezüstöt azzal, hogy beülsz kocsmázni, bizony fontos lenne kiszürni mihamarabb azokat a "barátokat" akik nem játszanak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Csiliz

Aktív tag
Ha a tulaj nem ürítette ki a fogadóját, nem azt írja ki hogy "gyere vissza ennyi idö múlva", hanem hogy "még mindig benn ülsz, gyere vissza késöbb". Ellenörizd csak le nyugodtan. Ülj be valahova, és nézd meg mit ír ki utánna. Ne várj! És ha a tulaj nem játszik vagy csak nincs kedve kocsmázni, napokon keresztül ez az üzenet fogad, fel sem tünik, hogy inaktív.
Beülés után egyböl el kellene indulni az órának függetlenül attól, hogy benn ülsz, és a 24 óra elteltével, ha a tulaj még mindig nem dobott ki, akkor kéne neki azt az üzenetet kiírnia, hogy "még mindig benn ülsz, gyere vissza késöbb". Most hogy lehet szerezni forgepontokat és ezüstöt azzal, hogy beülsz kocsmázni, bizony fontos lenne kiszürni mihamarabb azokat a "barátokat" akik nem játszanak.
Teljesen igazad van. Nekem is van sok inaktív barátom. Eddig a tervrajzok miatt nem dobtam ki őket. Ha lennének helyettük aktívak, akkor nagyon szívesen megszabadulnék tőlük. Pl. Az inaktivitást jelzi az is, hogy még csak 3 szék van a fogadójában.
 
Teljesen igazad van. Nekem is van sok inaktív barátom. Eddig a tervrajzok miatt nem dobtam ki őket. Ha lennének helyettük aktívak, akkor nagyon szívesen megszabadulnék tőlük. Pl. Az inaktivitást jelzi az is, hogy még csak 3 szék van a fogadójában.
Arvahall-on jelolhetsz engem ;)
 

DeletedUser25085

Guest
Fogadóval kapcsolatos ötlet:
Én az aktivitást szűrném a fogadónál, valami hasonló módon, mint a céheknél az aktivitást. Névnél egy pötty ami bepirosodik annál a barátnál aki 1 hete nem ült be a fogadómba. Legalább tudnék helyet felszabadítani aktívabb barátok részére.
 

DeletedUser24612

Guest
Fogadóval kapcsolatos ötlet:
Én az aktivitást szűrném a fogadónál, valami hasonló módon, mint a céheknél az aktivitást. Névnél egy pötty ami bepirosodik annál a barátnál aki 1 hete nem ült be a fogadómba. Legalább tudnék helyet felszabadítani aktívabb barátok részére.
Én ezért szűrök a támogatásra, mert az látszik. Egyébként 150k+ ezüsttel nem érdekel ki ül be a fogadómba, ez az első hetekben lett volna jó, de persze támogatom az ötletet.
 

DeletedUser25085

Guest
Én ezért szűrök a támogatásra, mert az látszik. Egyébként 150k+ ezüsttel nem érdekel ki ül be a fogadómba, ez az első hetekben lett volna jó, de persze támogatom az ötletet.
A támogatással hogy szűröd, hogy ki volt nálad? Például azt, hogy akart beülni hozzád, de tele volt a fogadód?
 

DeletedUser24612

Guest
A támogatással hogy szűröd, hogy ki volt nálad? Például azt, hogy akart beülni hozzád, de tele volt a fogadód?
Feltételezem hogy aki támogatott az beült/beült volna ha van hely. Azért mert nem volt hely nehogy már ő legyen a hibás. Eleinte óránként ürítettem a fogadóm, most napi 2-3x.
 

DeletedUser24700

Guest
Egy kis ötlet:
- A fogadóban aktívált bónusz megszakítható legyen.
Hisz elég bosszantó az, mikor aktíválsz egy bónuszt és végigkell várnod míg lejár. Mondjuk egy korváltásnál, mikor eljutottál addig a pontig mikor épületeket cserélsz le, emiatt beaktiválod a 72órás 75%-os gyorsítást. Túl hosszú idő a 3nap és megszakítani nem is lehet.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent