Céhen belüli szankciók

  • Témaindító DeletedUser23755
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Én már voltam olyan guildban, ahol a vezető abba fejezte és ahelyett hogy átadta volna a guildot lazán lelépett. Elsőnél 1 hónapos volt a guild, elég baráti társaság, semmi gond alapítottunk újat 10 goldért. Ugyancsak WoW, egy ember viszi a guildot, minden rendben, napi raid, stb ... Megunja, nem lép be többet, szerintem azóta sem volt ott raid. Épp most volt egy másik játékban, rengeteg gomba a céhben, 50/49 kazamata kiütve, démon kapu vagy 3. szinten (x10), 2 hét után feloszlott a céh magától, pedig ezt rengeteg pénzbe és időbe került elérni. Szóval nem is olyan lehetetlen, szerencsére azért nem ez az általános.

Azért itt (Már a FoE-ben) van több lehetőség is kiszűrni az ilyent. Egyrészt lehet több alapító jogú játékos (így ha van inaktív alapító, akkor is van valaki, aki tud érdemben lépni); másrészt ha az összes átmegy inaktívba, akkor még mindig lehet szólni a supportnak, és át lehet adni inaktivitás miatt is az alapítói jogot másnak.
 

DeletedUser23244

Guest
Érdekes a feltevés, hogy meg lehessen vonni a céhbónuszokat attól, aki nem tesz a közösségért..
Én személy szerint szívesen élek a kirugás-jogával ha valaki meg se próbál tenni a közösért.. :)
Igaz, azok között a vezetők között vagyok, akik előbb leveleznek-győzködnek , s csak azután rugdosódnak, ha nem sikerült a győzködés..
Talán ha meg lehetne vonni a céh bónuszait, segítene jobb belátásra bírni az embereket.. Már akit...

Sokszor tapasztaltam, hogy úgy keresnek céhet a játékosok, hogy azt nézik, mekkora a kiválasztott céh szintje, mennyi Fp.-t ad a városháza?
Azt persze nem nézik hogy ebben mekkora munka van már, vagy hogy mennyi ideje áll az adott céh..
S nem nézik, hogy mit is kérnek a tagjaiktól.. Még akkor sem, ha ez a céhprofilon, világosan fel van tüntetve..

" Mi, hogy itt harcolni kell? Obszit kell építeni?? Terméket rakni a kincstárba?, ÉÉn?? Kizárt dolog.."
S jön az, hogy az illető sértődötten távozik, s keres más céhet, ahol szintén nem csinál semmit..

Jó megoldás lenne, ha új belépőknél valamiféle türelmi idő után járna a céh bónusza, vagy ha a céhvezető dönthetné el, hogy az új tag , részesülhet-e belőle..
Így ha valaki belép 1 céhbe, nem kezdené el automatikusan élvezni a többiek munkájának gyümölcsét, hanem jogként kapná meg azt a céh vezetőjétől, ha tesz a közösségért..
S azok a céhtagok, akik nem csinálnak semmit, elvesztenék ezt a jogot , s hiába hagynák ott a céhet, s hiába lépnének be másikba, mert ott, nem kapnák meg a bónuszt, csak ha előbb, megdolgoznak érte..
S nem kötném az alapítókhoz a céhbónuszhoz való jog adását , a céh vezetője/ alapító alatt lévő/ is megadhatná , vagy elvonhatná ezt a jogot , mint ahogy most is rendelkezik a többi jog felett...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent