GVG ellehetetlenülése C szerveren.

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
De, ha nincs területed az adott térképen, a sárga nyilak este 8-kor elárulják.
Másrészt, bárhol nem lehet elsötétíteni, csak ott ahol eleve el volt sötétítve a terület.
Lásd az élet keletkezése egy petri-csészében... :)

A múltkor ipari térképen bement egy céh. Elfoglalt jópár szekit. Majd aztán elsötítette a partot. Nem eleve el volt sötítve.
Ami eleve el va sötítve, azt foglalni sem lehet, soha.
De a kép amit fentebb csatoltam mutatja, hogy amit állítasz az nem igaz.

Nem válaszoltál a kérdésre, hogy mi lenne a stratégia, ha a győzelem megszerzésémek az útja szerinted nem az.

Több opció van. Összefogni másik céhekkel, old foglal amit írtál. De a sötítés az nagyon távol van a stratégiától....
 

III. Dementia

Aktív tag
Elfoglal pár szektort és oldja. És tádámm el van sötítve a part.
Az, nem part, hanem a TÉRKÉP VÉGE.
A zsák alja.
A part, az az a zóna, ahol be lehet lépni a térképre.

Az, hogy a határoló dizájnja olyan, mint a partraszállási zónának, az csak egy dolog.
De azok a szektorok MINŐSÉGILEG KÜLÖNBÖZNEK a partraszálló szektoroktól.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az, nem part, hanem a TÉRKÉP VÉGE.
A zsák alja.
A part, az az a zóna, ahol be lehet lépni a térképre.

Az, hogy a határoló dizájnja olyan, mint a partraszállási zónának, az csak egy dolog.
De azok a szektorok MINŐSÉGILEG KÜLÖNBÖZNEK a partraszálló szektoroktól.

Hihetetlenek vagytok. De megpróbálom ismét elmagyarázni, hátha végre átmegy. Becsatolok két képet. Jelenkor, ami el van sötítve, az mind partraszálló szektor lenne,de nem az, mert elsötítették.
jelen 1.jpgjelen 2.jpg
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
A múltkor ipari térképen bement egy céh. Elfoglalt jópár szekit. Majd aztán elsötítette a partot. Nem eleve el volt sötítve.
Ami eleve el va sötítve, azt foglalni sem lehet, soha.
De a kép amit fentebb csatoltam mutatja, hogy amit állítasz az nem igaz
Elmondom, mi történhetett: olyan területen, ami támadható, ha a legalább 1 szomszédos szektorának van tulajdonosa (ezek azok az egyébként megszállási területek, amik a játék kezdetén is zárva vannak), betámadott a céh, elfoglalta azt a szektort is, ami a másé volt, aztán beljebb ment, és oldotta azt a szektort is, ami miatt kinyílt ott a part.
Ami eleve el van sötétítve, az kivilágosodik, ha legalább egy szomszédos szektorának van tulajdonosa.
A képen nem látszódik a mindenkoros térkép nyugati része, tehát nem bizonyítja, hogy tévednék.
 

III. Dementia

Aktív tag
A múltkor ipari térképen bement egy céh. Elfoglalt jópár szekit. Majd aztán elsötítette a partot. Nem eleve el volt sötítve.
Ami eleve el va sötítve, azt foglalni sem lehet, soha.
De a kép amit fentebb csatoltam mutatja, hogy amit állítasz az nem igaz.
A "sötétítés" az akkor történik meg, ha egy szektornak MINDEN szomszédja független.
A partraszálló szekinek az a -láthatatlan- alapszektor a szomszédja, amelyiken a térképen szektorral nem rendelkezők gyülekeznek, így az sosem lesz sötét.
Több opció van. Összefogni másik céhekkel, old foglal amit írtál. De a sötítés az nagyon távol van a stratégiától....
Nem útja a győzelemnek?
Mert ha útja, stratégiai elem...
Ha meg nem, miért csinálja?
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Hihetetlenek vagytok. De megpróbálom ismét elmagyarázni, hátha végre átmegy. Becsatolok két képet. Jelenkor, ami el van sötítve, az mind partraszálló szektor lenne,de nem az, mert elsötítették.
Lenne, ha lenne olyan szomszédos szektora, aminek van gazdája, de nincs neki, és ugyanilyen színű volt akkor is, amikor az első telepesek elindultak a jobb felső sarkon eleve nyitott területekről.....
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Lenne, ha lenne olyan szomszédos szektora, aminek van gazdája, de nincs neki, és ugyanilyen színű volt akkor is, amikor az első telepesek elindultak a jobb felső sarkon eleve nyitott területekről.....

Azért nincs gazdája, mert az a céh ami ott van mellette, vagy céhek, oldották, mert nem jobbra fentről mentek, hanem ott mentek be, ahol most sötétítve van.
Hogy honnan tudom? Onnan, hogy pár nappal korábban mi is ott mentünk be. Csak mi nem tartjuk korrektnek a sötítést és ezért nem használjuk.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Melyik szerver is ez? Mindegy is, hidd el, hogy az ELSŐ telepeseknek is a jobb felső sarokból kellett indulniuk...
Mindenki MÁS, aki alul be tudott menni, az csak az elsőknek köszönhetően tehette meg.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Melyik szerver is ez? Mindegy is, hidd el, hogy az ELSŐ telepeseknek is a jobb felső sarokból kellett indulniuk...
Mindenki MÁS, aki alul be tudott menni, az csak az elsőknek köszönhetően tehette meg.

C, de tök mindegy, mely szerver. Mert a gvg-n belül megvan ez a hiba. Bárhol, bármelyik szerveren.
Oké, hogy anno a játék kezdetén első telepesek, satöbbi. De az régen volt. Azóta belakták a térképet, de mostanában elkedték kihasználni ezt a hibát egyesek.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Utoljára írom le, hogy ez nem hiba.
Annyi történt, hogy az emberi beavatkozás hatására megváltozott területek most, újabb emberi beavatkozás hatására visszanyerték az eredeti állapotukat.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Utoljára írom le, hogy ez nem hiba.
Annyi történt, hogy az emberi beavatkozás hatására megváltozott területek most, újabb emberi beavatkozás hatására visszanyerték az eredeti állapotukat.

Elég szomorú, hogy ez teljesen normális.
Mondjuk a gvg is elég szomorú. Úgy összeségében.
 

Ramocsa

Új tag
Nem hiba , egy olyan lehetőség amit kihasználnak egyes céhek mindenki kárára és ezzel sok más játékost megfosztanak a a játéktól. Épp ezért kellene orvosolni a problémát, és lehetőséget adni arra hogy mindenki egyenlő eséllyel indulhasson.
Paco leírta , szerintem logikusan mi a probléma,én úgy érzem mintha nem akarnátok megérteni....nem az a célunk hogy lehúzzuk a játékot, hanem hogy jobbá tegyük,mindenki számára!
 

helen

Nagyon aktív tag
Nem csak a régi szervereken vannak ilyen elsötétített területek.. az új szerveren is van ilyen, amit a közelében foglaló céhek direkt nem nyitottak ki, hogy nehogy ott bemenjen más..
Én személy szerint sajnálnám ha eltörölnék a GVG.-t..
Az hogy évekre be van betonozva a térkép, azt nem tudom megítélni hogy mennyire jó.
Lehet meg kéne csinálni hogy évente 1x kiűrítik a térképeket és lehet újra foglalni.. vagy lehet hogy időszerű lenne valamit fejleszteni rajta.. de azt az élményt, ami egy szűz terület elfoglalását jelenti, vagy a más céhekkel való harcot a területért, azt véleményem szerint nem pótolja sem a CE sem a Céhcsatatér..
 

III. Dementia

Aktív tag
Nem csak a régi szervereken vannak ilyen elsötétített területek.. az új szerveren is van ilyen, amit a közelében foglaló céhek direkt nem nyitottak ki, hogy nehogy ott bemenjen más..
Én személy szerint sajnálnám ha eltörölnék a GVG.-t..
Az hogy évekre be van betonozva a térkép, azt nem tudom megítélni hogy mennyire jó.
Lehet meg kéne csinálni hogy évente 1x kiűrítik a térképeket és lehet újra foglalni.. vagy lehet hogy időszerű lenne valamit fejleszteni rajta.. de azt az élményt, ami egy szűz terület elfoglalását jelenti, vagy a más céhekkel való harcot a területért, azt véleményem szerint nem pótolja sem a CE sem a Céhcsatatér..
Az A-n kiürítette az azt birtokló céh.
Beözönlött mindenki, majd három hét alatt kitakarították a régi tulajok a térképeket.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Akkor az lehet, hogy cak akkor partraszállási zóna, ha onnan van támadható céh.
Ha nincs, akkor nem az.
Ki kéne próbálni, hogy minden korban vannak-e feltételes partraszállóhelyek.

Ez az összes korban eljátszható. Erről beszélek.
De mint kiderült, a support ez szerint ez teljesen rendben van....
 

kile

Új tag
Regota bosszant par dolog a GvG-vel kapcsolatban, meg is irtam Supportnak. Valasza az volt, osszam meg gondolataimat a Forumon. Hat akkor megosztom, itt van:
Par kerdes:
-ha mar a fejlesztoknek nem megy a GvG telefonra valo alkalmazasa,
-ha mar az sem megy, hogy bizonyithato legyen amikor egy ceh segedprogramok hasznalataval, multizos jatekosok felhasznalasaval csal GvG-n,
-ha mar az sem megy, hogy a GvG-n resztvevo jatekosok Csatateri jutalmakhoz hasonlo bonuszokban reszesulhessenek,
...az miert nem megy, hogy ne a Gvg-n elert eredmenyek hatarozzak meg egy ceh rangsorolasat a cehes ranglistan?
-Nem vilagos meg, hogy sok ceh konnyeden vezetheti a cehes ranglistat ugy, hogy GvG-n semmit nem csinal azon kivul, hogy a 100 eve megszerzett teruletein ucsorog?
-egyaltalan, latjak a fejlesztok, hogy a GvG jelenlegi formajaban elavult, amit vagy atszervezni, vagy a jatekbol kiiktatni kellene? Mert ebben a formajaban a GvG egyenlo a cehes farmolassal eselyegyenloseg nelkul. Pedig kezdetek kezdeten nagyon jo buli volt, most meg....hat lezullott picit :(
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Tudomásom szerint a fejlesztői gárda hozzáállása az, hogy a gvg-hez nem akarnak hozzányúlni, így én speciel támogatnám a megszüntetését.
 
Fent