Hogy van ez?

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A bárka alapvetően változtatta meg a játék arculatát, hasonlóan drámai változást hozott a csatatér is. Nézőpont kérdése, hogy ez elhibázott vagy sem (szerintem az)

Ebben egyetértek, kivéve az elhibázott részt.

Tehát az igazságos, hogy bármikor amikor rájövök, megsúgják, akkor megveszem fillérekért?
Aki előrerohan az sokáig szenvedni fog, mert harmatgyenge lesz, ez a kockázat benne.

A fillérek az relatív. Egy kezdő játékosnak egy bárka szett az kb egy vagyon. És még el sem kezdte húzni, csak a szettet vette meg. És ahogy fentebb írtam, rengetegen vesznek, kapnak bárka szettet, aztán nem húzzák. Tehát ha te elszendveded magad jövőbe, akkor egyrészt kinlódni fogsz, másrészt ugyanúgy előnyben leszel egy idő után, mint a többség.
Egy ilyen játékban (de másban is) nem igazán létezik olyan fogalom, hogy igazságosság.

Az igaz, hogy a harc a lényeg (főleg mióta van csatatér), de a támadó bonuszt már nem a nevezetesek szolgáltatják, hanem az esemény és egyéb épületek...
pl 1500 támadó bonuszból 300 jön nevezetősből.

Ez egy jogos nézőpont. Viszont egyrészt ZAC 10 az relatív hamar megvan és egy kezdő játékosnak nagyon nagy segítség. Utána már annyira nem lényegesek, de ennek ellenére mégis sokaknál látom, hogy inkább a ZACA-t húzzák, mint az eventépületeket és egyéb épületeket pakolnák le. Bár ott se mindegyik hasznos amit letesznek sokan.

Gyémántvárosban, ha van mondjuk 200 kutad, abból jó esetben esik naponta 2x50 gyémánt. A CE-n és a csatatéren (valamint a történeti és mellék küldetésekből) szerzett gyémántok hasonlóan fontosak, ezért kell a lehető legkevesebb területen a legtöbbet kihozni belőle.

A CE még oké 4. szinten. De ha aktívan csataterezel, akkor az már kb olyan mintha lenne még egy fővárosod. Szerintem.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
100fp egy bárka szettért már egy kezdő játékosnak sem sok (nagyobb gond összehozni a cseretermékeket hozzá :))

Ha jó céhben vagy (aminek feltétele hogy bárkád, obszid, becsület szobrod legyen) meg van hozzá egy 500-600/400-500-as támadó bonuszod (ami feltételez ZAC-ot meg némi esemény épületet) akkor akár 800-1000 ütést is csinálsz egy csatatéren, ami hoz a konyhára 400-500 gyémántot is
Persze ezzel területet vesztesz ahova kutat rakhatnál, de 200-300 kutat összehozni se 1 hónap a játékban...

Az is megoldás, hogy csak kutakat pakolsz le és akkor passzívan van valamennyi gyémánt bevételed, de azzal dinamikusan nem fogsz fejlődni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem tudom mennyiért megy egy bárka szett. Anno 200+ fp-ért vettem és azért megéreztem.

800-1000 ütés 400-500gyémántot hoz? Na ilyet én nem tapasztaltam. De továbbra is azt mondom, hogy ha már így húzza az ember a városát, az egy újabb főváros, nem pedig gyémántváros. A gyémántvárosnak pont az a lényege, hogy belépsz, aratsz, kilépsz. Kb.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Egy közepesen erős városnak van 1200/800%-a
A 4 harci nevi 81-en ebből 250/250%-ot ad.

Oké, de nem ez volt a téma. Egy kezdő városnál az ZAC 10 ad 90%-ot ami rohadt sokat segít neki. Az jogos észrevétel, hogy a későbbiekben nem a nevik fogják megnyomni a harci értékeket, hanem az eventépületek.
És a sarkkörit is kifejted?
 

III. Dementia

Aktív tag
A sarkköri korlátlanul adja a bónuszát.
Az űrkorszakokban kb kétszázezer fp-ért fel lehet húzni annyira, hogy minden második ütés duplán sebezzen a böllentés szkillel.

Egyébként, pont hogy arról van szó, hogy nem érdemes alacsony korban szuttyogni.
Az fp is terület alapú, a haderő is terület alapú, terület pedig a korszakból keletkezik.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Az igazságosságból indultunk ki, hogy nem jó, ha alacsony korokban mindenhez is hozzájut mindenki.
Ennek semmi köze az alacsony korban szuttyogáshoz.
És továbbra is azt mondom, hogy ez jó és igenis maradni kell alasony korban egy ideig, hogy erősödjön az ember.
 

III. Dementia

Aktív tag
És továbbra is azt mondom, hogy ez jó és igenis maradni kell alasony korban egy ideig, hogy erősödjön az ember.

Hova erősödsz?
Felhúzod 80-ra a bárkát, 60-ra a Frontit, 10-re a ZACA-t, és irány a jövő.
A jövőben felránt Ereklye 80-ra, Fronti 80-ra, Bárka, amíg tetszik, plusz obszi-atom 60.
Mire teleszülöd a területed értelmes dolgokkal, kész vagy a nevikkel, és mehetsz tovább.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Hova erősödsz?
Felhúzod 80-ra a bárkát, 60-ra a Frontit, 10-re a ZACA-t, és irány a jövő.
A jövőben felránt Ereklye 80-ra, Fronti 80-ra, Bárka, amíg tetszik, plusz obszi-atom 60.
Mire teleszülöd a területed értelmes dolgokkal, kész vagy a nevikkel, és mehetsz tovább.

Ez is taktika. Bár nekem nem tetszik.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Kétségtelenül szikár várost eredményez.
De röhögve oldja meg az event feladatsorát, átszalad a céhexpedíción, és egy jó céhben az Alca szintjének tízszeresét tudja lecsatázni, naponta az első jövőben kezdett csatatértől.

Biztosan így van. Ezt majd talán néhány év múlva megerősítem. :)
 

LoveCanKill

Aktív tag
Most sokat gondolkodtam rajta... Szerintem az elején tényleg jó lassan fejlődni. Vagyis lassan kort lépni... Na. :)
Meg legyen a 80as bárka, a fontosabb nevik is legyenek meg.. Legyen valamekkora támadó bónusz.. Az mindig jó ha van. :)

Nekem most van 431 támadó és 333 védekező bónusz a támadó katonáimnál. (Modern korban vagyok)

Úgy napi 300-500 fpt szerzek általában, néha többet, attól függ hogy hogyan ad a Cex, vagy a Cst-böl mennyit tudok szerezni. (+ események, és innen-onnan.)


A céhben amiben vagyok, vannak ugyanolyan aktív játékosok mint én, vagy olyanok, akik sokkal aktívabbak, de mostanában gyorsabban haladok náluk, mert ők kisebb korban vannak, és kevesebb hellyel kevesebb olyan épületet tudnak letenni ami valami hasznos bónuszt ad, fpt, stb... adhat.
(a hely az nekem sem elég.. :S Most vettem fel egy csomó kínánságkutat stb, hogy le tudjak tenni helyettük más épületeket.)

Sok nevezetes épületet meg szerintem nem jó letenni.. Vagyis rengeteg hasznos nevi van, de még azokat sem jó letenni egymás után.
Sok emberkénél látom hogy letesz egy csomó nevezetest, olyanok, amik tényleg jók, de csak szenvednek velük hogy feltolják mondjuk 10es szintre, és utána jön a kövi.. Közben ezek a nevik olyan kis szinten nemsok bónusz adnak, egy eseményes épület jobb lehet náluk, és kevesebb helyet is foglalnak.



Én most azon gondolkodom, hogy előrerohanok mondjuk Jövő korig. És lehet, hogy 1-2 hónapig nem lesz olyan jó...
De hosszútávon szerintem sokkal több előnnyel járna.
( Bár valahonnan akkor szereznem kellene egy csomó korfejlesztőt, mert az nem sok van.. :S )
 
Szerintem meg a nevezetes épületekért meg kellene küzdeni, azaz jusson el abba a korba a játékos.
Mert így csak fp kérdése, megveszi a terméket hozzá és hurrá...
Hali, bocsi, ha hülyeséget kérdek, de nagyon érdekelne hogyan lehet Fp ért terméket venni? mert sehol nem találtam ilyen opciót játékban.
 

helen

Nagyon aktív tag
Hali, bocsi, ha hülyeséget kérdek, de nagyon érdekelne hogyan lehet Fp ért terméket venni? mert sehol nem találtam ilyen opciót játékban.
Szia! Úgy, hogy keresel olyan játékost akinek van terméke, és ad el belőle fp.-ért, és megalkusztok hogy mennyi és milyen terméket ad mennyi fp.-ért cserébe, te beépíted a nevezetesébe a kért fp.-t aztán a piacon átadja neked a kért terméket valami kicsi termékért cserébe.. kb. ennyi..
 
Fent