Kibeszélő Vadvilági esemény

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Igen, mint amikor az eventek alkalmával az incidensek adnak event-valutát, aztán az utolsó két napban már nem. Beállítás miatt adnak, aztán megint nem.
(Ha a nyelvtani hibára utalsz, igazad van, egybe kell írni.)

Egy futó event közben nem fognak alakítani rajta. A tavaly nyári eventen se alakítottak
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Van pár youtube video, meg számolgatás arról, hogy egy főépület gyémántköltés nélkül is megszerezhető.
Sőt vannak olyan szerencsés együttállások is, hogy még talán 2 is összeszedhető gyémánt nélkül.
 

helen

Nagyon aktív tag
Van pár youtube video, meg számolgatás arról, hogy egy főépület gyémántköltés nélkül is megszerezhető.
Sőt vannak olyan szerencsés együttállások is, hogy még talán 2 is összeszedhető gyémánt nélkül.
ezen az eventen kicsit kételkedem ebben.. de legalábbis marhanagy mázlifaktor kell hozzá
 

LazaSapa

Új tag
Van pár youtube video, meg számolgatás arról, hogy egy főépület gyémántköltés nélkül is megszerezhető.
Sőt vannak olyan szerencsés együttállások is, hogy még talán 2 is összeszedhető gyémánt nélkül.
Reklámvideó? Köszönjük szépen!
 
Miért kellene odaírni? Van alatta számláló. Ha már nincs alatta számláló akkor elkezdődött az event, ami azért eléggé szembetűnő kellene, hogy legyen...
Nekem jelenleg négy olyan ládám van, ami alatt már nem fut a számláló. És gondolom nem vagyok egyedül, aki valamilyen okból kifolyólag nem teszi le az event épületet. Vagy azért, mert nincs annyi fejlesztés hozzá, hogy megérné letenni, vagy egyéb okokból kifolyólag.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nekem jelenleg négy olyan ládám van, ami alatt már nem fut a számláló. És gondolom nem vagyok egyedül, aki valamilyen okból kifolyólag nem teszi le az event épületet. Vagy azért, mert nincs annyi fejlesztés hozzá, hogy megérné letenni, vagy egyéb okokból kifolyólag.

Az már egyéni döntése a játékosnak. És azzal, hogy kinyitod a ládát még nem teszed le az épületet. Kapsz választót, árut, meg asszem fp-t.
 
Az már egyéni döntése a játékosnak. És azzal, hogy kinyitod a ládát még nem teszed le az épületet. Kapsz választót, árut, meg asszem fp-t.
Én úgy emlékszem, ha nincs letéve az épület, akkor épületet ad, ha le van téve, akkor a fejlesztőjét adja. Legalábbis volt ilyen, emlékszem rá.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Én úgy emlékszem, ha nincs letéve az épület, akkor épületet ad, ha le van téve, akkor a fejlesztőjét adja. Legalábbis volt ilyen, emlékszem rá.

Amit írsz az első doboznál keringett, mert ugye általában az ilyen újításokat nem fejtik ki, nem jelentik be, így ment a találgatás, ötletelés.
De azóta már kiderült, hogy minden láda választót ad.
 

Xadornix

Aktív tag
Az már egyéni döntése a játékosnak. És azzal, hogy kinyitod a ládát még nem teszed le az épületet. Kapsz választót, árut, meg asszem fp-t.
- A csatlakozó event alatt nem nyitja ki a ládát, mert pillanatnyilag nem akarja letenni (nincs helye, hiányzik egy szint, majd a szerez akkor tenné csak le stb.) ÉS nem akarja kibontani a mellé járó FP-ket, mert azokat akkor el is kellene költeni (és nincs még 80-as bárkája, hogy könnyedén átvigye a raktárba).
- Később letenné az egyik konkrét épületet (lett hely, vagy +1 szintnövelés), ehhez kellene a ládában lévő választó, milyen mókás, ha csak sokadikra találja el, és akarata ellenére kibontotta a többit.
 

Xadornix

Aktív tag
Mennyi gyémánt elköltetésével (igen, műveltető szerkezet) számoltatok az event fő jutalom épületének megszerzéséhez? Mert, hogy ez ügyesen van megalkotva, az tuti. :))
Táblánként 1-2 elérhető mancs (a többi alá-köré jellemzően 5 féle szín forma beSZERKESZTVE), hát köszönöm szépen!
Ha jól számolom, 40 elhasznált jegynél járok (hacsak nem buktam valamikor 8 órásat) és 120 összegyűlt mancsnál.
Volt 0 mancsos menet is, meg 7 mancsos egyéni rekord is.
1000 körüli vadvilági pénzem van, költöttem belőle talán 5 alkalommal, azért ennyi, segédeszköz nulla.
Holnap jön a 200 pénzes mérföldkő, azaz meglesz az 1230 vvpénz a nagy eszközcsomagra,

Ez eddig 3 mancs / jegy átlagban. Hátra van még 14 nap, az kb. 49 további jegy. Ugyanezzel az aránnyal becsülve 7 jegy kell a 140. mancshoz, ami az első teljes épület, elég esélyes, nem? Ha mind a 49 hozza a 3 mancsot, akkor 260-270 között áll meg, ami további két fejlesztő, és ha esetleg eléri a 280-at a sok eszközzel, akkor egy alapépület is.

De ha 3 helyett másféllel számolunk jegyenként, az is már 135 mancs, ötöt kell ráhúzni a nagy eszközcsomaggal...

Azaz 0 gyémánt elköltésével kijön az 1-2 mancs esetében is.
Igazán szólhatnátok majd, amikor az újra gondolt beállítás kezd érvényes lenni, addig jegelem a próbálkozást.
Ha jegeled a próbálkozásaidat, azzal 8 óránként el is vesztesz egy próbát, na, az egy tuti módszer, hogy ne legyen meg!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
- A csatlakozó event alatt nem nyitja ki a ládát, mert pillanatnyilag nem akarja letenni (nincs helye, hiányzik egy szint, majd a szerez akkor tenné csak le stb.) ÉS nem akarja kibontani a mellé járó FP-ket, mert azokat akkor el is kellene költeni (és nincs még 80-as bárkája, hogy könnyedén átvigye a raktárba).
- Később letenné az egyik konkrét épületet (lett hely, vagy +1 szintnövelés), ehhez kellene a ládában lévő választó, milyen mókás, ha csak sokadikra találja el, és akarata ellenére kibontotta a többit.

Attól, hogy kinyitja a ládát, továbbra sem következik, hogy le kell tennie. Erre van a raktár.
Ha nincs 80-as bárkája, akkor még inkább kell neki az fp, hogy húzza a bárkát.
Ha kinyitja a ládát akkor ott lesz a raktárban az a választó és bármikor hozzáférhet.
A +1 szintnövelést nem értem. Ha van egy választója, akkor miért tartalékolná és tenne lenne egy nem fullos eventépületet?
 

Xadornix

Aktív tag
Attól, hogy kinyitja a ládát, továbbra sem következik, hogy le kell tennie. Erre van a raktár.
Nem állítottam, hogy le kellene tennie.
Nem a választót nem akarja a raktárába tenni, hanem az FP-t. Oda is írtam egy szép nagy ÉS szócskával.
Ha nincs 80-as bárkája, akkor még inkább kell neki az fp, hogy húzza a bárkát.
Tényleg, +50FP az mindjárt szül is bárka rajzokat, vagy megidéz pár cimborát egyszerre, hogy a kritikus szinteken ne kelljen a rablás miatt aggódni...
Mondjuk pont azért szeretné tartalékolni az 50 FP-ket, hogy amikor adódik lehetőség szerezzen bárkarajzot?
A +1 szintnövelést nem értem. Ha van egy választója, akkor miért tartalékolná és tenne lenne egy nem fullos eventépületet?
Miért tenne le nem fullosat? Pont ez hangzott el: nem kell még neki a választó, mert azzal együtt SINCS meg a maxos épület.
Ha később szerez egy szintnövelést, amivel már megvan, AKKOR akarja lerakni, de akkor nem tudja, melyik ajándékládát bontsa fel.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem állítottam, hogy le kellene tennie.
Nem a választót nem akarja a raktárába tenni, hanem az FP-t. Oda is írtam egy szép nagy ÉS szócskával.

Tényleg, +50FP az mindjárt szül is bárka rajzokat, vagy megidéz pár cimborát egyszerre, hogy a kritikus szinteken ne kelljen a rablás miatt aggódni...
Mondjuk pont azért szeretné tartalékolni az 50 FP-ket, hogy amikor adódik lehetőség szerezzen bárkarajzot?

Miért tenne le nem fullosat? Pont ez hangzott el: nem kell még neki a választó, mert azzal együtt SINCS meg a maxos épület.
Ha később szerez egy szintnövelést, amivel már megvan, AKKOR akarja lerakni, de akkor nem tudja, melyik ajándékládát bontsa fel.

Nyilván olyan időpontban érdemes kinyitnia, amikor az érintett nevit tudja pakolni. De azért pl egy képben lévő játékosnak, van lenn néhány nevije, szóval akármikor nyitja is ki a ládát kárba nem fog veszni az az fp. De akár rajzszerzés előtt is kinyithatja.
Te írtad a +1 szint növelés, ha annyi hiányzik, akkor az egy nem fullos épület. De lényegtelen, mert ha a lehetséges nyitás után 1-2 nappal kinyitja, akkor sem kell azon agyalni, hogy vajon melyik lehet az a láda amelyikre épp szükségem van.
Szóval a lényeg az, hogy aki aktív játékos az nem fogja a ládákat kinyitatlanul a raktárában tartani, mert semmi értelme. Aki meg nem aktív játékos, esetleg azt sem tudja mit adnak azok a ládák, azoknak meg tök lényegtelen, hogy melyik eventépülethez adnak választót, vagy mennyi fp-t adnak.
 

helen

Nagyon aktív tag
Nyilván olyan időpontban érdemes kinyitnia, amikor az érintett nevit tudja pakolni. De azért pl egy képben lévő játékosnak, van lenn néhány nevije, szóval akármikor nyitja is ki a ládát kárba nem fog veszni az az fp. De akár rajzszerzés előtt is kinyithatja.
Te írtad a +1 szint növelés, ha annyi hiányzik, akkor az egy nem fullos épület. De lényegtelen, mert ha a lehetséges nyitás után 1-2 nappal kinyitja, akkor sem kell azon agyalni, hogy vajon melyik lehet az a láda amelyikre épp szükségem van.
Szóval a lényeg az, hogy aki aktív játékos az nem fogja a ládákat kinyitatlanul a raktárában tartani, mert semmi értelme. Aki meg nem aktív játékos, esetleg azt sem tudja mit adnak azok a ládák, azoknak meg tök lényegtelen, hogy melyik eventépülethez adnak választót, vagy mennyi fp-t adnak.
Ehhez hozzátenném hogy aki nem aktív játékos, nem is biztos hogy megszerzi azokat a ládákat, mert nem biztos hogy eljut az eventeken azokig a feladatokig, amik a ládákat adják.
 

helen

Nagyon aktív tag
Akkor ezek szerint egy aktív játékosról van szó, mivel ő sok ládát megszerzett.
Aktív játékosként meg nem tartom értelmét tartogatni a ládákat. Ki lehet szépen nyitogatni, s ha még nem tudom az épületet lerakni, a raktárban elfér az a + választó hozzá.. a korfejlesztő is elfér a raktárban amit ad hozzá .. az fp meg igaz hogy sávra jön, de egy aktív játékosnál nem kéne hogy ez probléma legyen.
Simán be lehet fektetni építésbe, tervgyűjtésre, s nem gond akkor sem ha valakinek nincs bárkája, vagy nem 80,-80+-os.. Nem olyan sok az az fp, de valami 5. helyet meg lehet belőle csípni.. s nem olyan sok az az fp hogy azért érdemes legyen a ládákat összegyűjteni és majd egyszerre kinyitogatni, vagy ha valaki így összegyűjti és egyszerre nyitja, akkor meg lényegtelen hogy melyikben melyik event jutalma volt.
 

Xadornix

Aktív tag
... A +1 szintnövelést nem értem. Ha van egy választója, akkor miért tartalékolná és tenne lenne egy nem fullos eventépületet? ...
... Te írtad a +1 szint növelés, ha annyi hiányzik, akkor az egy nem fullos épület. ...
Hiányzó +1 szintnövelést írtam, ellenben nem írtam, hogy le lenne rakva nem fullosan.
Szerintem olvasd el újra a Kedd, 01:13 bejegyzésem.
 
Fent