Flusztrált játékosok

barchettás

Új tag
Megfordíthatnánk egyszer a témát... MOndjuk valami ilyen fejcímmel, hogy: Mivel lehetne eredményesebb a városvédelmem, vagy eredményes stratégiák fosztás ellen.... ??? Nagyon szívesen összedugnám ilyenekben a fejemet másokkal. Tapasztaltabb játékosokkal is. Elkerülve azokat a sablon mondatokat, hogy minek védelem, mert minden áttörhető.... De azért próbáljuk meg még is összeszedni a lehetőségeket azoknak a játékosoknak akik eredményesebbek akarnak lenni ebben.

Én a B szerveren a nagyobbik adatlapommal már 271x sikeresen megvédtem a városomat...

Mit tudok tanácsolni az áldozat adatlapoknak?
1. Addig ne lépj kort amíg az adott korban a legnagyobbak közé nem tartozik a haderőd, mert úgy a következő korban is a felső 50%-ban kezdesz a szomszédságban. Erős játékosokat ritkán támadnak. Leginkább kihívásból. Ha elég nagy a támadó erőd a korodban ,biztos lehetsz benne, hogy vissza tudsz adni minden támadást. Ha vissza tudsz támadni és áttörni a másik védelmét, akkor a nyugodt játék percek helyett, ő neki is vigyázni kell a betakarításra.

2. Ha 80-as bárkás vagy bosszúból bele tudsz trollkodni mások 1,9-es építésébe. Az is egy forge szerzési lehetőség. Mondjuk ha kirabolják a tereszosod és buksz 12 forgét, de okozol 40 forge veszteséget építkezésben a másiknak, akkor még ha + 2x kirabol akkor vagytok csak egálban. Kivéve ha te is viszel tőle valamit.

3. A védelem sosem lehet elég nagy. Kezdő koromban kiindulópontnak összeadtam a 2 harci értéket pl.: támadó 60/40 (=100) és védő 90/25 (=115) és összehasonlítottam. Ha jóval nagyobb volt a védő értéke, akkor sikerült kivédeni a támadást. Csak azóta megváltozott kicsit az algoritmus,

4. Itt folytatom az előző pontot, a megváltozott algoritmussal. Régen mivel nem volt lehetőség stratéga tornyokra és hasonlókra szent lánggal építették magasra a védelmet a játékosok, ahogy én is anno. De mivel manapság a védelem támadó értéke is növelhető, az nyom többet latba. Mondok egy példát, volt egy szomszédom 6-ból 1x sikerült átütnie azonos korúval. Kb 400% támadója volt és kb 210% védelem a támadó seregnek. Nekem volt vagy 700% városvédelem és a védő seregnek 260% támadója. Nos mivel haderőt nem tudott hirtelen növelni és én folyamatos nyomás alatt tartottam támadásommal egy ismerős miatt a támadó sereg védelmét kezdte növelni 210%-ról ment felfele 260% fölé és úgy sikerült 1x átütnie. Mindegy, hogy az egyik érték nálam kiemelkedően magasabb volt, a másik nem. Arra jöttem rá, hogy már mindegy, hogy mennyivel magasabb, csak magasabb legyen egy kicsivel ha lehet mind a 2 érték...csak ez általában nem kivitelezhető.

Itt jönne be az, hogy érdemes növelni a védő sereg támadó erejét a nagyobb sikerhez. Ez jó is volna, de mostanában divat lett, hogy sokan a támadó seregüknek a védelmét növelik, hogy kevesebb katonát bukjanak csatatéren, így az előbb leírt stratégiai törekvés megint csak közepesen les zeredményes. Lépés tartás inkább.

5. Érdemes a korodnál magasabb katonai egységekkel védeni, amiket történet küldetéseken és valahol bónusz küldetéseken is lehet kapni. Ügyesebbeknek ipari, kevésbé ügyeseknek progresszív kortól 2 korral magasabb egységeket is lehet szerezni, ehhez sok feloldható technológia kell és haladás a térképen előre a korokkal és történet küldetésekkel. Jelenben lehet egészen mélytengeri jövős egységeket szerezni legálisan ezen módon pl.
Ezzel kiküszöbölhető, hogy a nagyobb szomszédok támadója általában erősebb, mint egy jó erős védelem, de így további nagyok akadhatnak fent.

6. Érdemes a vazult és dealt, meg agyagot is a harci nevik szintjével tartani...azaz felhúzni azokat is 80-ra ha a támadókat is felhúztuk.

7. A galata torony is segíthet néha ha már átütöttek.

8. A játéknak kellene több olyan épületet adnia ami a védő sereg támadását növeli, nem csak a stratéga tornyokat meg a földgömb szökőkutat, hanem esetleg olyan event épületet is mint pl a vonat vagy a hippodrom, csak védelmet erősítő változatban.....

Ezek a gondolatok remélem segítenek védelem növelésben másoknak is és akad esetleg olyan ötlet is amit kihagytam.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
4. Itt folytatom az előző pontot, a megváltozott algoritmussal. Régen mivel nem volt lehetőség stratéga tornyokra és hasonlókra szent lánggal építették magasra a védelmet a játékosok, ahogy én is anno. De mivel manapság a védelem támadó értéke is növelhető, az nyom többet latba. Mondok egy példát, volt egy szomszédom 6-ból 1x sikerült átütnie azonos korúval. Kb 400% támadója volt és kb 210% védelem a támadó seregnek. Nekem volt vagy 700% városvédelem és a védő seregnek 260% támadója. Nos mivel haderőt nem tudott hirtelen növelni és én folyamatos nyomás alatt tartottam támadásommal egy ismerős miatt a támadó sereg védelmét kezdte növelni 210%-ról ment felfele 260% fölé és úgy sikerült 1x átütnie. Mindegy, hogy az egyik érték nálam kiemelkedően magasabb volt, a másik nem. Arra jöttem rá, hogy már mindegy, hogy mennyivel magasabb, csak magasabb legyen egy kicsivel ha lehet mind a 2 érték...csak ez általában nem kivitelezhető.

Itt jönne be az, hogy érdemes növelni a védő sereg támadó erejét a nagyobb sikerhez. Ez jó is volna, de mostanában divat lett, hogy sokan a támadó seregüknek a védelmét növelik, hogy kevesebb katonát bukjanak csatatéren, így az előbb leírt stratégiai törekvés megint csak közepesen les zeredményes. Lépés tartás inkább.

8. A játéknak kellene több olyan épületet adnia ami a védő sereg támadását növeli, nem csak a stratéga tornyokat meg a földgömb szökőkutat, hanem esetleg olyan event épületet is mint pl a vonat vagy a hippodrom, csak védelmet erősítő változatban.....

Ezek a gondolatok remélem segítenek védelem növelésben másoknak is és akad esetleg olyan ötlet is amit kihagytam.

Szép, összeszedett írás. :)
A 4-es számomra kicsit kusza. Ki tudnád fejteni, akár privátban is?

A 8-asra pedig annyit fűznék hozzá, hogy vannak ilyen eventépületek. És várhatóan lesznek is még.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
majd magasabb korban és párszázmillió felett lehet fogni a buksit, hogy eltékozoltál 250-300 négyzetni helyet, meg egy rakás fp-t a védelem fejlesztésére, azért, hogy LEGROSSZABB esetben is naponta mondjuk elvigyenek 10fp-t meg 20 terméket... amit a csatatéren kb 3 csatából visszahoznál...
 

ashea55

Nagyon aktív tag
majd magasabb korban és párszázmillió felett lehet fogni a buksit, hogy eltékozoltál 250-300 négyzetni helyet, meg egy rakás fp-t a védelem fejlesztésére, azért, hogy LEGROSSZABB esetben is naponta mondjuk elvigyenek 10fp-t meg 20 terméket... amit a csatatéren kb 3 csatából visszahoznál...
Azt azért ne felejtsd el ,hogy rengetegen vannak akik abszolút nem csatatereznek csak építők és kereskedők ! Miért kell rögtön rátámadni azokra akik megszeretnék védeni a városukat , és lehet hogy nem is a fosztás zavarja őket ,hanem hogy egyátalán legyőzték . Csata híve is preztíst csinálnak abból hogy mindig győzzenek , adjuk már meg ezt az örömöt a város védőknek is . Én is büszke vagyok arra ,hogy nem tudnak be ütni ........ pedig próbálkoznak erősen :)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Mindenki azzal példálózik ,hogy a támadás és a fosztás a játék része. a védelem szintén az és azért mert ez nem érdekel sokakat nem kell senkit lenézni mert más elveket vall !
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Sose hallottatok panaszkodni sőt én is azt szoktam írni ,hogy nem sírni kell hanem tenni ellene ! Én ezután is fejlesztem a védelmem .:)
 

barchettás

Új tag
Akkor válaszolok mindenkinek... Mivel a védelmi stratégiában benne volt az is, hogy 2 korral modernebb védőid legyenek, vagy modernebbek, így nem szabad a legmagasabb korban lenni ha akarsz jó védelmet, hanem alatta 2-3 korral megállni. A másik fele lef-nek szól. Semmilyen buksi vakarás nincsen, csak bekategorizálsz áldozat adatlapnak, holott nekik akarok segíteni. Mivel hasznos tanácsot nem olvasok sokat. Nekem mind a támadóm és mind a védekező seregem eléri és túllépi a 900%-ot és jövős vagyok B-n. Jó csatateres vagyok top céhben... A káosz család nagyobbik céhében is el tudtam érni a 30-35. helyet a 80-ból 1milliárd pontos játékosok között a szerény 50 millió pontommal..... Semmiképpen nem kereskedő adatlappal írtam amit, még csak gyáraim sincsenek, termék sem kell nagyon, így fosztani sem járok már.... Ce 64 auto csatával megy és a kiesett forgékat meg pótolja a csatatér, napi 350-el kb átlagosan. Így termelő adatlap sincs nagyon előnyben, a fentiek alapján meg termék sem kell nagyon, a fosztásnál meg többet hoz a nagy frontenachhal való visszatérőzés, ha építkezel is minden nap 80-as vagy nagyobb bárkával (költs el x forge pontot).

Összegeztem a dolgot, ami nálam működik...
1. Ne lépj kort csak akkor ha haderőben a legnagyobbak között vagy, mert úgy alig támad valaki, és mindenkinek vissza tudod adni.

Lef te gondolom olyan adatlap vagy aki mindent a támadóra tesz, és zéró védelem... Ennek az a hátránya számomra, hogy bárki áttörhet középtájt is a szomszédságban.... Én építettem védelmet is, hogy csak a legnagyobb 30% tudjon áttörni, de ott se mindenki, ne az egész szerver. Amit vesztettem az az, hogy nem 1000% a támadó, csak 900% és nem teszek le atlantiszit vagy voyager 1-et sem, ergó nem sok helyet vesztettem, ha felesleges neviket nem rakok le, csak olyat, ami fontos lehet

Az egyes pont a legfontosabb, ha erős vagy a szomszédságban, lehet önbecslésed.

A 4-es pontot meg összegezném paconak..... A védelem területén mostanság fontosabb a védő sereg támadó ereje. Az ütközik meg a támadós sereg védő erejével. Sokaknak ahogy nekem is a támadó sereg védő ereje fele a támadó erejénél.
Egy sikeres város védelemnél vettem észre akkoriban kb 700/260 volt a védő erőm.... Egy tag támadott sikertelenül 400/200 támadóval, majd emelte 400/220, 400/250 400/270....stb a támadó erejét. Akkor tudott átütni a mikor a / értéke magasabb lett az enyémnél, mindegy, hogy az eleje sokkal kevesebb volt.....

Bár azokkal a játékosokkal nagyon nehéz lépést tartani, akik a támadó erejük védekezőjét is az égig húzzák, hogy kevesebb katonát veszítsenek pl: 600/580..... Azok valszeg átütik az embert, de cserébe nincsen védelmük. Ez most a trendi, sokan követik, hogy minek védelem, mindent át lehet ütni, tegyünk azokra a kockákra támadó neviket csak.... Én azért hiszek benne, hogy azért jó sok támadást ki lehet védeni nagy szomszédoktól is, akkor is ha nem mindent. És azért nem bontom a védelmet, mert 2 éve építem és inkább próbálom találni a megoldást, mint leromboljam, mert úgy mondták :) Béke
 
Utoljára szerkesztve:

helen

Nagyon aktív tag
Akkor válaszolok mindenkinek... Mivel a védelmi stratégiában benne volt az is, hogy 2 korral modernebb védőid legyenek, vagy modernebbek, így nem szabad a legmagasabb korban lenni ha akarsz jó védelmet, hanem alatta 2-3 korral megállni. A másik fele lef-nek szól. Semmilyen buksi vakarás nincsen, csak bekategorizálsz áldozat adatlapnak, holott nekik akarok segíteni. Mivel hasznos tanácsot nem olvasok sokat. Nekem mind a támadóm és mind a védekező seregem eléri és túllépi a 900%-ot és jövős vagyok B-n. Jó csatateres vagyok top céhben... A káosz család nagyobbik céhében is el tudtam érni a 30-35. helyet a 80-ból 1milliárd pontos játékosok között a szerény 50 millió pontommal..... Semmiképpen nem kereskedő adatlappal írtam amit, még csak gyáraim sincsenek, termék sem kell nagyon, így fosztani sem járok már....

Összegeztem a dolgot, ami nálam működik...
1. Ne lépj kort csak akkor ha haderőben a legnagyobbak között vagy, mert úgy alig támad valaki, és mindenkinek vissza tudod adni.

Lef te gondolom olyan adatlap vagy aki mindent a támadóra tesz, és zéró védelem... Ennek az a hátránya számomra, hogy bárki áttörhet középtájt is a szomszédságban.... Én építettem védelmet is, hogy csak a legnagyobb 30% tudjon áttörni, de ott se mindenki, ne az egész szerver. Amit vesztettem az az, hogy nem 1000% a támadó, csak 900% és nem teszek le atlantiszit vagy voyager 1-er sem, ergó nem sokat vesztettem.

Az egyes pont a legfontosabb, ha erős vagy a szomszédságban, lehet önbecslésed.

A 4-es pontot meg összegezném paconak..... A védelem területén mostanság fontosabb a védő sereg támadó ereje. Az ütközik meg a támadós sereg védő erejével. Sokaknak ahogy nekem is a támadó sereg védő ereje fele a támadó erejénél.
Egy sikeres város védelemnél vettem észre akkoriban kb 700/260 volt a védő erőm.... Egy tag támadott sikertelenül 400/200 támadóval, majd emelte 400/220, 400/250 400/270....stb a támadó erejét. Akkor tudott átütni a mikor a / értéke magasabb lett az enyémnél, mindegy, hogy az eleje sokkal kevesebb volt.....

Bár azokkal a játékosokkal nagyon nehéz lépést tartani, akik a támadó erejük védekezőjét is az égig húzzák, hogy kevesebb katonát veszítsenek pl: 600/580..... Azok valszeg átütik az embert, de cserébe nincsen védelmük. Ez most a trendi, sokan követik, hogy minek védelem, mindent át lehet ütni, tegyünk azokra a kockákra támadó neviket csak.... Én azért hiszek benne, hogy azért jó sok támadást ki lehet védeni nagy szomszédoktól is, akkor is ha nem mindent. És azért nem bontom a védelmet, mert 2 éve építem és inkább próbálom találni a megoldást, mint leromboljam, mert úgy mondták :) Béke
Azért sok jó tanács elhangzott már a védelemmel kapcsolatban, főleg hogy a téma újra és újra előkerül..
Igaz nem boncolgattunk benne százalékos értékeket.
Azt csodálod hogy a támadó játékosok nem növelik a városvédelmüket, vagy hogy kevesebb figyelmet fordítanak rá mint a támadóértékek növelésére ?
Csatatéren helyt állni, ha magasabb demókat is ütni akarsz, egyértelműen úgy tudsz , hogy a támadóerődet növeled, illetve a támadócsapat védelmét. A helyed meg a városban, korlátozott. El kell dönteni mit építesz, mire helyezel hangsúlyt, és esetleg mi az ami nem annyira fontos.
S a támadó játékosok jó részét nem érdekli az sem ha benéz 1-1 szomszéd a városába , vagy nem lesz mit vinnie, vagy ha tud is valamit, nagy kárt nem tud okozni..

Aki meg csak épít és csak kereskedik, és harcolni max. expedíción harcol , vagy picit a csatatéren, a térképét meg termékkel váltja meg, annak nem a támadóbónusz lesz a fontos hanem a védelem, és ő azt fogja aránytalanul megnövelni.

S vannak akik középtájon, ezt is azt is növelik, kicsit elharcolásznak, kicsit elkereskednek, mindenből kicsit..

Mindenki maga dönti el hogy melyik stílus jön be neki , nem lehet érte bántani senkit. Nem vagyunk egyformák, nem játszunk egyformán.

Azért nagyon sok embernek szüksége lenne szemléletváltásra, illetve annak felismerésére, hogy fosztással, nem lehet igazán nagy kárt okozni.
 

barchettás

Új tag
Igaz-igaz... mindenki a maga stílusában játszik. Igazándiból a teraszos az egyetlen ami zavarna ha fosztva volna. 1,9 építésbe való belekotnyeleskedésből több forge származik és a csatatérből is, mint fosztásból. Az én adatlapomat nézve azért eddig egész jó a cst. 60ig elmegyek autoba simán. A legjobbnak lenni amúgy sem jó abban, szemet szúrhat a céhben a gyengébbeknek és előfordulhat, hogy megvádolnak, hogy te csak a sok ostrom táboros parcellákon mész csak. Nekem elég ha a jobbik 1/3-ban végzek ott. A védelem és támadás egyforma növelése miatt nekem inkább forge termelőim kevesebbek, ezért van szükségem a cst forgékra, hogy ne maradjak le.... Most így látom a dolgokat, ahogy fentebb leírtam. De ahogy változik a játék, lehet úgy változok én is majd hozzá.

Bevallom férfiasan én büszkeségből utálom ha átütnek mondjuk. Nekem azért kell némi védelem is. Ha összerugom a port valakivel, jobb ha én vagyok fölényben, mert én legalább igazságosabb szomszéd vagyok ;) Nem szeretem mások megalomániáját, vagy nagyképűségét.
 
Utoljára szerkesztve:

helen

Nagyon aktív tag
Igaz-igaz... mindenki a maga stílusában játszik. Igazándiból a teraszos az egyetlen ami zavarna ha fosztva volna. 1,9 építésbe való belekotnyeleskedésből több forge származik és a csatatérből is, mint fosztásból. Az én adatlapomat nézve azért eddig egész jó a cst. 60ig elmegyek autoba simán. A legjobbnak lenni amúgy sem jó abban, szemet szúrhat a céhben a gyengébbeknek és előfordulhat, hogy megvádolnak, hogy te csak a sok ostrom táboros parcellákon mész csak. Nekem elég ha a jobbik 1/3-ban végzek ott. A védelem és támadás egyforma növelése miatt nekem inkább forge termelőim kevesebbek, ezért van szükségem a cst forgékra, hogy ne maradjak le.... Most így látom a dolgokat, ahogy fentebb leírtam. De ahogy változik a játék, lehet úgy változok én is majd hozzá.

Bevallom férfiasan én büszkeségből utálom ha átütnek mondjuk. Nekem azért kell némi védelem is. Ha összerugom a port valakivel, jobb ha én vagyok fölényben, mert én legalább igazságosabb szomszéd vagyok ;) Nem szeretem mások megalomániáját, vagy nagyképűségét.
Lehet hogy az új PVP-aréna miatt, fontosabbá fog válni a védelem is.. Mert ha az arénában megtámadnak és legyőznek, pontot vesztesz - ha jól értettem- .. Mondjuk ha magasabb korban lévő játékos fog támadni, akkor hiába lesz védelmed.. :p
Kíváncsi leszek az arénából fakadó sírásokra . Mert biztos lesznek. Szomszédcsatáknál is mindig megy a "miért támad meg az erősebb szomim brühühü " , pedig szomszédok közt csak azonos a kor.. az új arénában viszont támadhatsz majd lefelé is, és fölfelé is akár.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
"A védekezés során a kísérletek és az egységek nem vesznek el, de védőként is kapsz vagy veszíttesz csatapontokat (CP)"
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
A kérdés az, kinek mennyire lesznek értékesek az elérhető jutalmak. Akit nem hoz lázba a díj, az nem nagyon fog irányt változtatni.
 

Kalap23

Aktív tag
Szerintem a fosztogatás a játék része.
Én szoktam támadni szomszédokat, de nem gyakran.
Ők is szoktak engem támadni, de van egy 7.zeusz szobrám,egy becsület szobra két győzelem útjával és egy jó védő csapat.
Most mondhatjuk azt, hogy hááát én biztos gyémántokat fizetem meg több éve játszok, de elkel mondanom, hogy 3 hónapja játszoka forgéval (az előző profilomat megszünteték, mert 30 napig nem voltam aktív)
A lényeg, hogy egy taktikával mindent ellehet érni.
Engem 14 támadtak belőle 10 sikertelen 2 játékos fosztott ki (össz 10 árút raboltak), a maradék 2 nem tudott, mert amikor látom, megtámadtak hogy támadtak mindent begyüjtök, erősebb védekező sereget álítok és kész is van.
A lényeg:Taktika
 
Utoljára szerkesztve:
Fent