Kibeszélő PvP Aréna

Kérdés!
Az arénában csak élő mérkőzések lesznek mind a támadó ill a védők oldaláról?
Vagy ugyan úgy fog működni mint egy város ostrom?
Állandó védők ellen lehet támadást indítani ?
 

Hellgate76

Aktív tag
4 óránként 1 csata. Nem lesz az kevés? (Himit hol fogjuk leharcolni amikor nincs csatatér és céhexpedíció? Vagy a szomszédokat lehet továbbra is támadni?Teherhajó lehetőségeket igy is minden második hétfőn elveszítem.)
Kézi csata nincs. Védelem,támadás auton megy. Nincs lehetőségünk beleszólni.
Gyémánt nélkül esélyünk se lesz jutalmat kapni. Nem számit milyen erős vagy a +10 lehetőség sokat ér.
 
Tényleg 4 óránként 1 csata? És a máshol (expedíció, szomszéd, csatatér) nem számít bele? Ez így nem lesz jó. Mondjuk a szomszédot én sem számolnám bele, mert akkor elszabadulna a fosztogatás, mindenki mindenkit támadna, ami azért nem lenne jó, de az expedíciós és csatatéri csatákat szerintem be kéne számítani. Nem tudunk napi 24 órában itt ülni, legalábbis én nem, és gondolom sokan vannak még így.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
korlátozott mennyiségű AUTOMATA csata... nagyjából a mostani foci bajnokság szintű vicceskedés lesz belőle...
 
korlátozott mennyiségű AUTOMATA csata... nagyjából a mostani foci bajnokság szintű vicceskedés lesz belőle...
Akkor én ebből úgy ahogy van, kimaradok. Sosem csinálok automata csatát, mert azonnal kinyírná a zsivik melletti 1 szem katonámat. Most tényleg, arra megy ki a játék, hogy korlátozzanak, és bosszantsanak? Én eddig még sosem elégedetlenkedtem, de ha tényleg így lenne, akkor nagyon elégedetlen lennék,:mad:
 

Hellgate76

Aktív tag
Nincs szükség kézi csatára. Kora középkorba vagyok bétán. Marsi és aszteroida korból kaptam a 2 csillagos ellenfeleket.
 

Freeria

Új tag
Tetszene a dolog, DE remélem fejlesztenek még rajta! Nem számít bele semmi más csatáért kapott pont! Sem GBG, sem expi, semmi , csak az a 3 csata amit egy nap el lehet lőni. Ez így elég gáz lesz, ha így marad :(( Tegnap este ellőttem a 3 lehetőségem és ma estig csak 3-at kaptam. Nem tudom nekem miért csak 8 óránként ad 1 lehetőséget :(
 

Vanek ur

Aktív tag
A csatáknál nem látod az ellenfeled, csak a védekezési bónuszát és a korát. Ez alapján kell felépíteni a harcot. Ráadásul csak teljesen autoban. Vagyis beteszed az embereidet, és rákattintasz a csata gombra, ami után kidobja a végeredményt. Vagyis olyan lesz, mint egy városostrom.
Persze lesz 3 lehetőséged, akik ellen harcolhatsz; amiből a bétás tapasztalatok alapján az első ellen harcolni esélytelen (korokkal előtted jár, ezer feletti a védőértéke), az utolsó ellen bármikor nyerhetsz (általában korodbeli, vagy alacsonyabb korú minimális védőértékkel); a középső lehetőség meg bármi lehet (aszteroidaövitől a korai középkoriig, 0%-os védőtől 1300%-os védőig kaptam már rengeteg verziójút).
Támadásoknál az első ellen 200 pont szerezhető, a második ellen 100, a harmadik ellen 50. Ha kikapsz, akkor ennyit vonnak le tőled. Védekezésben viszont lehet szerezni akár 240 pontot is, ha nyersz a támadó ellen (ide is lehet külön védőkatonákat berakni, mint a szomszédok támadásainál - ezek sárga színnel lesznek jelölve, mint a szomszédok elleni kékkel jelölt védők); de ha kikapsz, akkor a támadónál lévő pontok felét veszíted (ha nála Te 100 pontos voltál, és ennyit nyert a csatából, akkor Te 50 pontot vesztesz).
Jutalmakat mindenki kap, aki kicsit is benne van (a bétán az első 100ezer kap jutalmat - vagyis vélhetően az egész szerver), csak a jutalom mértéke lesz más és más. A jelenlegi kategóriák így vannak megállapítva:
1.
2.
3.
4-10.
11-20.
21-50.
51-500.
501-1000.
1001-3000.
3001-100000.
Az alap ládát mindenki megkapja, aki benne van az első 100ezerben, és aktív volt az elmúlt héten; illetve mindenki kap a helyezésének megfelelő mértékű medált (vagyis jóval többen kapnak jutalmat, mint eddig). Ezen kívül minél feljebb vagy, annál értékesebb (nagyobb jutalommal kecsegtető) ládát nyithatsz pluszban. Részletesen, hogy milyen ládák vannak, és abból milyen jutalmak szerezhetőek az angol nyelvű Fandom-os wiki oldalon írnak.
Egyelőre minden egymás mellett megy, de azt mondják, hogy ezzel lesz lecserélve a régi PVP tornyos rendszer.

Innen személyes megjegyzések: igen, a gyémántosoknak kedveznek (minél több harcot veszel, annál előrébbb juthatsz). De ugyanakkor mindenki másnak is adnak valamit (nem csak az első pár helyezett kap jutalmat, hanem mindenki - nem csak medált, hanem valami egyéb apróságot is). Aki viszont eddig napi szinten csinált több száz (akár ezer) csatát gyémántozás nélkül, és emiatt nyert a toronyban, annak ez most erősen hátrány lehet majd, mert a mennyiséget fel kell váltania a minőségre (vagy át kell állnia neki is gyémántozásra).
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]csak az a 3 csata amit egy nap el lehet lőni.
[...]Tegnap este ellőttem a 3 lehetőségem és ma estig csak 3-at kaptam. Nem tudom nekem miért csak 8 óránként ad 1 lehetőséget :(
4 óránként kapsz egyet, és 5 darabos a tartalékod (vagyis ennyit raktározhatsz). Napi szinten tehát (24 óra = 6*4 óra) 6 lehetőséget kaphatsz (ha napközben el is költöd ezeket, hisz a raktár csak 5 darabos). A kapás pedig olyan folyamatos, mint a FP-ok esetében.
Illetve nem tudom, hogy miért 3 lett nálad az a napi mennyiség, de van log, ahol meg tudod nézni, hogy mi is történt, mert lehet, mégiscsak elcsatáztad reggel, csak nem emlékszel rá. :)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
aki kicsit is magasabb szinten van annak az "ajándékok" közül ami valamit is ér az a korfejlesztő és az a minimális gyémánt... az automata csata meg a napi korlátozás az egyenesen vicc kategória
 

Vanek ur

Aktív tag
Nem lehet, hanem muszáj.
---------------
A PvP-toronyrendszerrel nem fut párhuzamosan, ahogy ezt élesítették, azt kivették.
Köszi a kiegészítéseket, jogosak.
A védőknél ha nincs bent egy sem, akkor nem is vehetsz részt a bajnokságban (és így nem is kaphatsz jutalmat).
A torony meg nekem nem tűnt fel. Valaki említette, hogy amíg ez nincs végleges állapotában, addig nem akarják kivenni a tornyokat - de akkor ezek szerint mégis máshogy döntöttek (csak csak rossz infót kaptam :) ).
 

-Ecu-

Új tag
Bocsánat, ha buta kérdés, de a szomszédok fosztása megszűnik? És ha igen, mi lesz az atlantiszi múzeummal?
 

Hellgate76

Aktív tag
Mai 5 csata. Könnyű csatára mentem. Csak a 3. csata közepes mert a könnyű modern kori volt. Kora középkorban vagyok.
5 csata 1,1.png
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha bármelyik korból kaphatsz ellenfelet, akkor ez erősen a techfa vége felé járóknak kedvez. Amúgy is valószínűleg itt a legnagyobbak a bónuszok. A korábbi korokban lévőknek nem sok esélyük lesz, ellentétben a jelenlegi PVP bajnoksággal, ahol csak a nagyjából azonos korban lévő szomszédokkal kell versenyezni.
 
Nekem még mindig nincs meg ez a városon kívüli épület. Eddig azt hittem, hogy két részletben jön a frissítés, de szerintem már csak nekem nincs ott. Hol lehet a hiba?
 
Fent