Nem játékhiba Memóriafalás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Csiliz

Aktív tag
Már vagy 3 hónapja, ha játszom a játékkal a játék megeszi a gép memóriáját. Hol gyorsabban, hol lassabban. Hogy ez a böngésző (Firefox-ot használok), a flash vagy a játék hibája (pl.: elfeledkeztek a lefoglalt memória felszabadításáról) nem tudom. A lényeg, hogy emiatt már többször összeomlott a Windowsom, mert a játék egyszerűen felfalta az utolsó szabad bájt memóriát is. Pedig van belőle bőven (16 GB).

Jó lenne már végre kezdeni vele valamit! A régi hibatopicban már többször meg is említettem.

Rendszerinformációk:
1.96.bfd6a36 (08.03.2017 10:53), Csiliz (13794), hu1, hu_HU, WIN 24,0,0,221, Windows 10, Firefox/51.0, 1747x990, DirectX11 (336 MB VRAM)

Üdv
Csiliz
 

DeletedUser23776

Guest
Kedves @Csiliz

Teszteltem Firefoxon a játékot, úgy hogy mellette meg volt nyitva a Chrome is több lappal és még más programok is amik szintén zabálják a memóriát. De a memórihasználat 53% fölé sosem ment így sem (ugyanúgy 16GB memóriával). Ez alapján ez a jelenség (és a másik témában írott is) felhasználói oldali flash/böngésző/egyéb probléma.

- Első körben kérem, hogy frissítsd a böngészőt, mivel van annak újabb verziója is. Szokás szerint a böngésző sütijeinek és gyorsítótárának törlése javasolt, esetleg érdemes lenne akár a flasht is újratelepíteni.
A flash player beállításainál (játékon belül jobb egérgomb, megjelenő menüben a "Beállítások..." opció) meg lehet próbálni a hardveres gyorsítást engedélyezni, ha még nincs.
A böngészőben az about:memory oldalon részletesen le tudod kérdeni, hogy mi okozhatja a nagy memóriahasználatot pontosan, így az alapján tudsz majd lépni.
Ha nagyon sok lap van nyitva, az is okozhatja a memóriafoglalást, sőt lehet, hogy más oldal(ak) miatt (vagy azok közreműködésével) történik a memória telítődése.

- Emellett érdemes lenne megnézni, hogy másik böngészőben, például Google Chromeban történik-e ilyesmi. Szintén saját példa, hogy Chromeban gond nélkül fut a játék 3 különféle szervere három külön ablakban egyszerre bármiféle memóriazavar nélkül (még mindig 16 GB memóriával).

- Érdmes lenne memóriavizsgálatot is elvégezni a gépen. Illetve esetlegesen némi tisztogatást a futó, de várakozó programok között is érdemes elvégezni.
 

Vanek ur

Aktív tag
Az eredetihez kapcsolódva: vélhetően flash gond lehet. Nálam is sokszor előjön, hogy ha sokat mászkálok más városokba (vagy harcolgatok, esetleg CE-t csinálok), akkor gyorsan telítődik a memória, és megjelenítésbeli hibák jönnek. De ez a memória-telítettség nem a RAM-ra vonatkozik, hanem a flash által használt részre (az valahol máshol, korlátozottan használ valamit).
Egy átmeneti megoldás, ha valaki frissít (vagy ki- majd belép újra), mert akkor ez a tároló rész általában törlődik (van, hogy ilyenkor sem; és akkor marad a böngésző leállítása, majd újraindítása). Egyébként nálam ugyanúgy előjön Chrome és FF alatt is (IE-t nem próbáltam még, de régebben az volt a legrosszabb ilyen téren).
 

Csiliz

Aktív tag
Kedves @Medivh

Először is köszönöm, hogy válaszoltál, de a válaszaid nem oldották meg a problémáimat. Vegyük sorba a javaslataidat:

1) "Első körben kérem, hogy frissítsd a böngészőt":
Mindig a legfrisseb böngészőt használom, jelen esetben a Firefox 52.0-ás verziót. A hiba bejelentésekor még az 51.0.1-es változat volt fent. Az új verzió nem oldott meg semmit sem.
2) "Szokás szerint a böngésző sütijeinek és gyorsítótárának törlése javasolt"
Már többször is próbálkoztam ezzel is, de ez sem oldott meg semmit sem.
3) "esetleg érdemes lenne akár a flasht is újratelepíteni"
Az újratelepítéssel is próbálkoztam, hátha valahogy megérülhetett a flash plugin, habár nem hittem, hogy megsérült volna, mert akkor a többi flashes játéknál is kellett volna jelentkeznie a hibának, de a FoE-t kivéve, egyiküknél sem jelentkezett!
4) "A flash player beállításainál (játékon belül jobb egérgomb, megjelenő menüben a "Beállítások..." opció) meg lehet próbálni a hardveres gyorsítást engedélyezni, ha még nincs."
A hardveres gyorsítás engedélyezve van, különben rettentően lassan töltődik be a játék és emiatt élvezhetetlen.
5) "Ha nagyon sok lap van nyitva, az is okozhatja a memóriafoglalást, sőt lehet, hogy más oldal(ak) miatt (vagy azok közreműködésével) történik a memória telítődése."
Elméletileg ez is okozhatná, mert nálam is elég sok lap nyitva szokott lenni. Ennek viszont ellent mond, hogyha a játékot (FoE-t) egyáltalán nem indítom el, akkor az említett memóriafalás egyáltalán nem jön elő és a memóriafoglalás 4-5 GB fölé nem igen megy hosszabb idő után sem!!!
6) "Érdmes lenne memóriavizsgálatot is elvégezni a gépen. Illetve esetlegesen némi tisztogatást a futó, de várakozó programok között is érdemes elvégezni."
Gondolom ezzel arra gondoltál, hogy nem-e magában a RAM-ban lehet a hiba. Hibás memóriával már volt dolgom. Az teljesen másképp jelentkezik. Ott egyszerűen véletlenszerűen összeomlik egy program vagy maga az operációs rendszer, ha memóriafoglaláskor éppen abba a hibás részbe tölt be valamit. Ez a falás egyáltalán nem ilyen jellegű. Egyszerűen elindul és másodpercenkén 8-10 MB-ot lefoglalva meg sem áll, amíg el nem fogy az összes memória.

Én inkább osztom @Vanek ur véleményét, hogy ez a hiba együttesen egyrész a flash, másrészt magának a játéknak a hibája, ahol a játéknak tulajdonítanék nagyobb részt. Ha visszamegyek pl. múlt év novemberéig, ott még ez a hiba egyáltalán nem volt, de karácsony előtti frissítés után már előjöttek megjelenítési hibák és ezek után nem sokkal kezdett a memóriafalás is megjelenni és persze mind a napig tart is.

Végezetül pedig még megemlíteném, hogy az általad megemlített dolgokat még azelőtt mind végigcsináltam, mielőtt jelentettem volna ezt és a másik hibát. Ha hiba fordul elő, azt előbb alaposan leellenőrzöm. Egyszer, kétszer, háromszor vagy akár többször is, mert előfordulhat, hogy elnéztem valamit. De ha ezek után sem boldogulok, csak azután jelentem, mint ez esetben is.
 
Utoljára szerkesztve:

Csiliz

Aktív tag
Az eredetihez kapcsolódva: vélhetően flash gond lehet. Nálam is sokszor előjön, hogy ha sokat mászkálok más városokba (vagy harcolgatok, esetleg CE-t csinálok), akkor gyorsan telítődik a memória, és megjelenítésbeli hibák jönnek. De ez a memória-telítettség nem a RAM-ra vonatkozik, hanem a flash által használt részre (az valahol máshol, korlátozottan használ valamit).
Egy átmeneti megoldás, ha valaki frissít (vagy ki- majd belép újra), mert akkor ez a tároló rész általában törlődik (van, hogy ilyenkor sem; és akkor marad a böngésző leállítása, majd újraindítása). Egyébként nálam ugyanúgy előjön Chrome és FF alatt is (IE-t nem próbáltam még, de régebben az volt a legrosszabb ilyen téren).
Én nem szoktam az egész böngészőt leállítani és újraindítani. Elég csupán magát a "Plugin Container for Firefox"-ot leállítani majd a flasheket frissíteni. Amíg nincs az oldalon flash használva, addig ezt a modult a Firefox nem használja. Amint ezt a feladatkezelőben leállítom, mindjárt visszaáll a memórialefoglaltság a normál állapotra. A Chrome-ot nem ismerem, mert ne használom. Azt azonban megjegyezném, hogy nem egyforma flash plugint használnak. Míg a Firefox, Opera NPAPI Flash plugint, addig a Chrome PPAPI flash plugint használ és a kettő k=oz=ott vannak különbségek. Az Internet Explorer meg ActiveX-et.
 

DeletedUser23776

Guest
Kedves @Csiliz

Ha a fentiek nem segítettek, akkor itt valóban az adott két probléma együttese jöhet szóba. Viszont akkor már csak arra lenne érdemes magyarázatot találni, hogy nálam a fent említett esetben is, ha több szerver is fut külön lapokon, miért nem jelenik meg az adott probléma? Nem hinném, hogy nálam máshogy működne a flash, a számítógép hardveres elemei, vagy hogy nekem annyira jó gépem lenne, hogy az ilyen problémákat magától egy kvázi mesterséges intelligenciaként felfedezné és lekezelné. No de nem is ez a fő lényeg most.

Tehát ebben az esetben és a másik témában is írottakat figyelembe véve is, már csak az maradhat, hogy a flash nem teljesen jó. Ami érthető is, és furcsa, hogy eddig nem cserélték le, hiszen rendkívül elavult technológiának számít. Nem is véletlen, hogy a Flash-en kívül már nagyjából semmi más NPAPI plugint nem támogat a Firefox, és valószínűleg majd a jövőben maga a Flash is erre a sorsra jut. A Chrome a saját beépített pluginjával jól elvan, nagyjából még egy ideig aztán (most előveszem a jóstehetségem) annak is vége lesz. Az Internet Explorer/Edge-t inkább hagyjuk is jelenleg, lehet, hogy "jobb, mint volt", de nekem sosem lesz az böngésző. :)
A másik részre kitérve, a játék az én meglátásom szerint (bár természetesen az is lehetséges, hogy tévedek) annyiban befolyásolja a helyzetet, hogy olyan tartalmak vannak a játékban (mint említetted december óta jelentkezik ez nagyobb számban és ott voltak olyan frissítések) amik mellett ez már valóban előjöhet. Sajnos a játék kódját természetesen nem ismerem, így azt nem mondhatom biztosra, hogy teljesen és a lehető legjobban optimalizálva van az adott technológiához mérten, de általánosan elmondható, hogy a fejlesztők erre törekednek.

Sajnos ebben a tekintetben jó és végleges megoldás az lehetne, hogy az egész flasht az erre kialakított tárolóba (kuka) helyeznék és modern technológiák segítségével fejlesztenék tovább a játékot. Addig sajnos a Vanek úr által javasolt megoldás a legcélravezetőbb, viszont én minden esetre jelzem ezt a fejlesztőknek (mind pedig azt, hogy optimalizálás szempontjából vizsgálják meg a saját kódjukat).
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Csiliz

Aktív tag
Kedves @Medivh

Köszönöm a válaszod és csak reménykedni tudok, hogy egyszer azért majd csak megoldódik a probléma. Régebben is voltak problémák a játékban, de egy idő után valahogy mégis megoldódta. Ez a játék elég gyorsan fejlődik. Szinte kéthetente van hozzá új frissítés. Ekkora tempónál nem hiszem, hogy van elég idő a hibák kiszűrésére. Amíg a probléma fennáll, addig én is maradok a @Vanek úr által javasolt és eddig is alkalmazott megoldásnál.
 

DeletedUser24612

Guest
Konkurens cégnél kiírták, hogy FF 52 -től nem támogatott a Java és az Unity webplayer sem, lassan a flash is teljesen ki fog kerülni. Eddig az általam ismertek közül egy harmadik cég játéka megy HTML5 alatt, minden más flashes. Jó lenne ha a fejlesztők (nem csak itt) sürgősen kezdenék átírni a böngészős játékokat, mert már Safarit, meg IE 11 -et ajánlanak a futáshoz, ami nem fog felkerülni sok gépre.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent